Verjaardag geef je een positieve impuls zeeland 119 Voordelta weer deels geopend Hangmosselcultuur Neeltje Jans breidt uit Z£\A"!,?Ieam WWW.AUTOTEAM.NL Vissersbelang Het laatste nieuws is te lezen via www.pzc.nl/schouwen-duiveland Kinderen van Radarschool de Helcherseeschool in Scharendijke kregen een dag lang een springkussen cadeau Het Regionaal Bureau Leerplicht en RMC Oosterschelderegio huist in Goes en bestaat 1 april 1 jaar. Het bureau voert de leerplichtwet uit voor zeven gemeenten rond de Oosterschelde. MEEST GELEZEN 1Twee keer foute nota Renesse 2. Banen weg bij Pieter Zeeman 3. Kans op miljoen in Ouwerkerk GREVELINGEN De 40-ste verjaardag van het Greve- lingenmeer wordt belicht op www.pzc.nl/grevelingen. TIPS naar schouwen-duiveland@pzc.nl zierikzee - Rijkswaterstaat kon digt voor twee rustgebieden voor de Schouwse en Goereese kust het zomerregime af Dat betekent dat de Bollen van de Ooster per 1 april en de Bollen van het Nieuwe Zand vanaf 1 mei weer toegankelijk zijn voor visse rij, scheepvaart en recreatie. Beide droogvallende platen maken deel uit van de Voordelta, die loopt van Voorne-Putten tot aan Vlissingen. De Bollen van de Oos ter is 2740 ha groot en ligt op enke le kilometers uit de kust ter hoog te van de Brouwersdam en Goe- ree. Dit gebied is aangewezen als compensatiegebied voor de Twee de Maasvlakte. De Bollen van het Nieuwe Zand ligt vlakbij de Kop van Schouwen en is 1310 ha groot. Vanaf november zijn beide gebie den grotendeels afgesloten om te dienen als fourageerplaatsen voor zeehond, zwarte zee-eend en gro te stern. Die vogels zijn inmiddels vertrokken naar noordelijker stre ken en daarom worden delen van deze rustgebieden vrijgeven. Rijkswaterstaat begint volgende week met het verleggen van de ge le tonnen; een werk dat tot in de foto Ronald den Dekker eerste week van april duurt. vrijdag 18 maart 2011 S vrouwenpolder - Veete wil twee Schouwse bedrijven voorlopig toe staan om hangmosselen te kwe ken in de Mattenhaven op Neeltje Jans. Hiervoor moet de gemeente een gedoogbeschikking verlenen. De bedrijven kunnen dan nog de ze maand beginnen met mossel- hangcultuur. De beschikking loopt tot definitieve vergunningen zijn afgegeven. Op Neeltje lans is nu. één bedrijf actief in de hangcul- tuur, de firma Schot. Sinds begin 2010 is er overleg geweest tussen een aantal instanties om nog twee bedrijven toe te staan op Neeltje Jans. Voor definitieve vestiging van Hoogerheide Delimossel uit Bruinisse en F. Praet uit Zierikzee moet een bestemmingswijziging plaatsvinden. Bovendien moet de gemeente een omgevingsvergun ning afgeven, omdat het kweken van mosselen als een milieuactivi teit wordt gezien. Eind 2010 is ove rigens al een procedure gestart voor een herziening van het be stemmingsplan voor heel Neeltje Jans met het oog op de plaatsing van windmolens. Daarin kan de Mattenhaven worden meegeno men. Omdat beide Schouwse be drijven al fors geïnvesteerd heb ben, stelt het college van B en W voor de activiteiten voorlopig te ge dogen. bruinisse - Algemeen Vissersbe lang Bruinisse houdt vanavond de jaarvergadering in het Durps'uus aan de Molenstraat 52 in Bruinis se. Op de agenda staat de jaarrede van voorzitter Wout van den Berg. Aansluitend wordt geborreld. De avond begint om 20.00 uur. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UWgemak! Bk Bestel online; ki, www.derodepilaren.nl gSilnfoiOI13-250515 Stap in een nieuwe Opel Zafira en betaal nu 11.572,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! Wir leben Autos. Gemiddeld brandstofverbruik en CO;-uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; C02 gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59