Wandelpad opgeknapt Met springkussenstrijd 181 zeeland 'Kinderen hebben het hartstikke druk' Dubbelconcert korpsen in Driekoningenkerk APON Schildersbedrijf v.o.f. I ROUTE Rondom Oosterschelde Geen vergunning voor gastenverblijf Karaoke-avond jong en oud in dorpshuis DAG VAN DE LEERPLICHT Het Regionaal Bureau Leerplicht/RMC looft een dagje spring kussens uit om leerlingen te prikkelen op tijd naar school te komen. De Helcherseeschool in Scharendijke heeft prijs. Meditatiecursus Raja Yoga Brahma Kumaris Sportclub houdt jaarlijkse toneelavond Schilderen naar herinnering in huis Cornelia vrijdag 18 maart 2011 Alles onder één dak Binnen- en buitenschilderwerk, glaszetten, behangen, nieuwe kozijnen plaatsen, zonwering. Vraag vrijblijvend offerte bij Tel.011 1-417576 www.apon.nl H! door Melita Lanting zierikzee - Het Oosterscheldewan- delpad wordt opgeknapt. Er heb ben zich tien vrijwilligers gemeld die ieder 20 kilometer van het pad gaan beheren. „Het zijn allemaal enthousiaste mensen met ervaring", zegt Nico Visser, initiatiefnemer om het pad nieuw leven in te blazen. „We heb ben ook een goed contact gekre gen met stichting Landschapsbe heer Zeeland." Het Oosterscheldepad is 196 kilo meter lang en ligt er wat verwaar loosd bij. Routeaanduidingen zijn niet altijd zichtbaar en op sommige punten mag wel wat gesnoeid worden. De vrijwilligers zorgen er voor dat rou teaanduiding op de paaltjes weer zichtbaar wordt en dat de wande laars ook informatie krijgen over de route. Waar nodig wordt con tact gezocht met terreinbeheer ders. Visser is er van overtuigd dat het helemaal goed gaat komen met het pad. Hij heeft alvast geregeld dat alle vrijwilligers een busje verf krijgen om de paaltjes van nieuwe markering te voorzien. De leden van de groep hebben met elkaar afgesproken dat ze over een half jaar weer bij elkaar ko men. Dan moet de route weer goed zichtbaar zijn. Het Oosterscheldepad Langs de oevers van de Oosterschelde loopt een wandeloute van 196 km lang. Het Oosterscheldepad gaat soms landinwaarts of zelfs buitendijks. In de zomer kan er ook van pontjes gebruik gemaakt worden. SCHUDDEBEURS De gemeente Schouwen-Duiveland werkt niet mee aan legalisatie van een gastenverblijf in een schuur aan de Donkereweg in Schudde- beurs. Het gastenverblijf is zonder vergunning gebouwd en voldoet niet aan de beleidsregels gastenver blijf. Het bouwwerk staat te dicht op de perceelsgrens en daarom kan geen ontheffing worden verleend. DREISCHOR DAC Dreischor houdt zaterdag 19 maart een karaokeavond in het dorpshuis van Dreischor. De avond is bedoeld voor jong en oud. De deuren gaan om 19.00 uur open, waarna de eerste de beste ge lijk de microfoon mag pakken om te zingen. Er is veel muziek te kie zen. Tussendoor wordt (disco)mu- ziek gedraaid. De entree is gratis. door Frank Balkenende en Esme Soesman Geersdijk is donderdag vroeg uit de veren. Voor tien voor half ne gen zijn alle 41 leerlin gen van basisschool De Dubbele Punt present en dat is wel eens an ders. De kleine Noord-Bevelandse school wint zo de eerste prijs op de Dag van de Leerplicht. Radar- school de Helcherseeschool in S.charendijke wordt tweede. Het Regionaal Bureau Leerplicht/RMC beloont beide scholen door op de pleinen een springkussen op te pompen. „Goed gedrag moet je be lonen." Overigens reageren maar drie scho len uit de zeven gemeenten rond de Oosterschelde op de 'ludieke' actie die het leerplichtbureau heeft verzonnen op de Dag van de 'Leerplicht. Wie het eerst belt dat alle leerlingen op school zijn, valt met de neus in de boter. Drie reac ties is echter mager voor zo'n groot gebied. „We hadden de wed strijd uitgeschreven voor scholen onder én boven de 100 leerlingen. Uit de laatste categorie kregen we geen respons. Misschien dachten ze dat ze toch geen kans zouden maken", zegt hoofd Ien Blaasse van het regionaal leerplichtbureau. Tijdens deze dag draait het niet zo zeer om de leerplicht, maar op 'het recht op onderwijs', zeggen Blaasse en de Noord-Bevelandse wethouder Piet de Putter (WD, onderwijs). „Speerpunt is deze dag kinderen op tijd op school te laten zijn." Dat is namelijk lang zo vanzelfspre kend niet, weet directeur Nelly de Bruijne van de Scharendijkse Hel cherseeschool. Dagelijks schuiven leerlingen te laat aan hun tafels. „Dat is storend voor de rest, je Ien Blaasse mist effectieve onderwijstijd en je mist ook de saamhorigheid van iets samen delen, van samen aan de dag beginnen", somt zij de ef fecten op. Genoeg redenen voor het onderwijsteam om de spring kussenstrijd aan te grijpen om aan dacht te vragen voor het onder werp, bij ouders en kinderen. „We willen focussen vanuit een positie ve impuls." Dinsdag zijn leerlingen en ouders via de schoolnieuwsbrief van de ac tie op de hoogte gesteld. Door de bel vijf minuten eerder te luiden (8.25 uur) dan gebruikelijk lukte het de 67 leerlingen om goed op tijd binnen te zijn. „Het was een geweldig succes. Kinderen en ouders hebben gigantisch hun best gedaan." Doordat zich geen grotere scholen meldden, werden zij goed be loond: het kussen bedoeld als eer ste prijs in de categorie scholen met 100 of meer leerlingen werd naar Scharendijke gebracht. En daar werd er volop van genoten. De Bruijne denkt dat het effect van deze actie langer aanhoudt dan deze ene 'wedstrijddag'. „We hebben nu een heel positief mo ment gehad, waar je op terug kunt grijpen. Beter zo dan vanuit het ne gatieve zoiets benaderen. Daarvan' is het effect nihil." SCHUDDEBEURS De Brahma Kumaris Spirituele Aca demie verzorgt een gratis introduc tiecursus Raja Yoga. De cursus be staat uit 4 lessen van 1,5 uur. Zater dag 19 maart is de eerste les. De an dere lessen volgen op 2, 9 en 16 april. De meditatiecursus wordt ge geven aan de Donkereweg 64, van 14.00 tot 15.30 uur. Meer informatie via www.bksa.org. BROUWERSHAVEN De Algemene Sportvereniging (ASV) Brouwershaven houdt zater dag 19 maart de jaarlijkse toneel avond in het Tonnenmagazijn. Ge speeld wordt het blijspel Sparre- boom Sparreboom. Jeugd tot 12 jaar en 55-plussers uit Brouwersha ven kunnen de generale repetitie bijwonen: vandaag om 19.30 uur. Zaterdag begint de avond om 20.00 uur. Er is bal na. Het Regionale Bureau Leer plicht behandelde het afge lopen jaar 550 dossiers op een totaal aantal van 26.000 leer lingen in de Oosterschelderegio. Dat is ruim twee procent en lijkt dus niet alarmerend. Het RMC (regionale meld- en coördinatiefunctie voortijdig schoolverlaten), dat met het leer plichtbureau één unit vormt, bege leidde 455 niet-leerplichtige jonge ren in de leeftijd van 18 tot 23 jaar. Dat betrof jongeren zonder afge maakte opleiding. Veelal gaan ze weer terug naar de schoolbankjes, zodat ze daarna meer kans maken op een baan. In het voortgezet on derwijs op de Bevelanden, Schou wen-Duiveland en Tholen is het verzuim hoger dan in het basison derwijs, maar afgezet tegen de gro te steden, nog niet dramatisch: 3-5 procent. Het schoolverzuim in het voortgezet onderwijs doet zich voor in alle opleidingsniveaus, van vmbo tot vwo. Afkomst en sociale klasse spelen geen rol. Volgens hoofd Ien Blaasse van het Regiona le Bureau Leerplicht is een verkeer de schoolkeuze vaak de bron van verzuim. „Als een leerling op het ZONNEMAIRE - Een verregende af loop van de Eilandelijke Muziek dag afgelopen zomer was aanlei ding voor de opmerking: 'we moe ten nog eens samen optreden'. De muziekverenigingen Nut en Uit spanning uit Zonnemaire en Con Amore uit Noordgouwe hebben geen gras over dat idee laten groeien. Zaterdag geven zij een dubbelconcert. Voor het eerst in deze samenstel ling, vertelt secretaris Rob de Vlie ger van Con Amore. Niet dat de muzikanten onbekenden van el kaar zijn. Nut en Uitspanning is vaste leverancier van gastspelers voor het kleine Con Amore. „En we lenen over en weer weieens muziekinstrumenten uit." Diri gent Jeroen van der Hoff van Con Amore is bovendien als drumin structeur bij Zonnemaire betrok ken. De twee orkesten spelen ei gen repertoire, maar gaan ook sa men aan de bak. Leuk voor het pu bliek, denkt De Vlieger. „Het zijn verschillende korpsen, die verschil lende genres spelen en ook in ver schillende klassen spelen. Maar het samen muziek maken verbroe dert gewoon." Het dubbelconcert wordt gehou den in de Driekoningenkerk in Noordgouwe. Aanvang 20.00 uur. De toegang is gratis. vwo op zijn tenen moet lopen en steeds onvoldoendes haalt, daalt de motivatie. Dat kan leiden tot spijbelen." Andere oorzaken: een verstoorde thuissituatie, verkeerde vrienden, depressies bij kinderen door de hoge (maatschappelijke) eisen die aan hen wórden gesteld. Blaasse ziet dat laatste toenemen. „Kinderen hebben het hartstikke druk, hun agenda's zitten boorde vol. Daarin schuilt het risico in van te grote druk. Als leerplichtbu reau zetten we dan ook met name in op preventie van schoolver zuim." ZIERIKZEE - Met de opening van de expositie Schilderen naar herinne ring sluit verpleeghuis Cornelia in Zierikzee vandaag de Week van de terminale zorg af. Onder leiding van Anneke Leijdek- ker hebben medewerkers van het verpleeghuis, bewoners en bezoe kers van de dagbehandeling een schilderij kunnen maken dat in het teken staat van herinneringen aan dierbaren. Leijdekker is geassis teerd door deelnemers aan haar schildercursus, die met hetzelfde onderwerp in de weer zijn. De expositie, die na 1 april in de gang van Cornelia komt te han gen, opent om 10.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58