Zeeland PZCI Vier leraren weg bij Pieter Zeeman Gofish zoekt figuranten Beled'g'ng politie Linksig -AnHBR' -"-Mm SCHOUWEN-DUIVELAND 18 en 19 20 en 21 ONDERWIJS Zierikzeese scholengemeenschap moet 120.000 euro bezuinigen Theo Thijssenschool slaagt glansrijk voor verkeerslabel almanak Aandacht voor de leerplicht via een springkussen De Straalweg II is vooralsnog domein van lokale bedrijven Vrijdag 18 maart 2011 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - De Pontes Pieter Zee- manschool in Zierikzee moet dit jaar 120.000 euro bezuinigen en dat kost vier tijdelijke docenten hun baan. Dat zegt rector Sjef Lommen in reactie op de overheidsbezuinigin gen. „We gaan de lestabel terug brengen van 34 naar 23 uur. Inzet is hetzelfde onderwijsresultaat te bereiken, maar dan met minder mensen. Dat gaat zonder gedwon gen ontslagen. De pijn ligt bij de tijdelijke mensen. Deze rijksbezui nigingen treffen het hele onder wijs. Pontes Pieter Zeeman steekt hier positief op in. Wij gaan dit redden." De overheidskorting van 120.000 euro komt bovenop een maatregel van moederorganisatie, de Pontes- groep in Goes. Hierin wordt Pieter Zeeman gedwongen een negatief resultaat van 230.000 euro uit 2009 om te buigen tot ruim 150.000 euro positief Daardoor moet dit jaar nog voor 270.000 eu ro worden bezuinigd. Het ant woord van Lommen hierop is drie ledig. „Om te beginnen hebben we dit jaar tachtig Teerlingen meer dan vorig jaar. We ontvangen 5500 euro per leerling, dus daarmee ko men we al aardig uit." Verder is Pieter Zeeman in staat ge weest het extra lesaanbód, dat be kostigd had moeten worden door een hogere ouderbijdrage, onder te brengen in de vaste bekostiging door de overheid. Dat levert 50.000 tot 60.000 euro op. Lom men: „En tenslotte gaan we beter gebruik maken van de schoolgroot te. Dat betekent dat we zaken als administratie, facilitaire zaken en inkoop met meerdere scholen sa men gaan doen." De Pontesgroep in Goes, bestaan de uit het Goese Lyceum, Pieter Zeeman, Noordzelke en het ortho pedagogische centrum, heeft sinds vorig jaar als beleid dat elke vesti ging zijn eigen broek moet ophou den. Pieter Zeeman stond negatief in de boeken en kreeg twee jaar dit recht te breien. Over 2010 wordt nog een negatief resultaat geaccepteerd, dit jaar dienen zwar te cijfers te worden geschreven. Lommen heeft het in Zierikzee voor elkaar gekregen het steeds te ruglopend leerlingenaantal om te zetten in een stijging. De scholen gemeenschap schreef dit jaar 254 nieuwe leerlingen in en zit daar mee voor het eerst sinds jaren weer boven de duizend. ZIERIKZEE - „Jullie zijn glansrijk geslaagd", complimenteerde wethouder Wim Stouten leerlingen, leerkrachten en verkeërsouders van de Theo Thijssenschool in Zierikzee. De school heeft als vijfde school op Schou- wen-Duiveland het Zeeuws Verkeersveilig- heidslabel in de wacht gesleept. Daarvoor is op het gebied van verkeerseducatie een flinke inspanning geleverd. De uitreiking van het ia- bel gisteren werd meteen aangegrepen om twee attentieborden in de buurt van school in werking te stellen. Deze op zonne-energie werkende knipperlichtborden moeten auto mobilisten tijdig op de nabijheid van school gaande kinderen attenderen. foto Ronald den Dekker HHiimMM i'iiminii'iww Tip? redactie@pzc.nl ZIERIKZEE - De Zeeuws/Utrechtse band Gofish zoekt figuranten voor de opnamen van een clip. De vijf koppige band speelt zaterdagmid dag in het Zierikzeese poppodium Brogum. De video-opnamen worden ge maakt door Steven Kouijzer uit Zierikzee. De beelden zijn in eer ste instantie bedoeld voor een clip bij het nieuwste nummer Hold Me. Zit het weer mee dan worden dit weekend meteen ook wat sfeer beelden geschoten her en der op Schouwen-Duiveland. Wie het leuk vindt het spontaan op poten gezette miniconcert bij te wonen in Brogum is welkom. Voor een hapje en een drankje wordt gezorgd. Gofish begint om 14.30 uur. www.bandgofish.com VLISSINGEN - In de Aagje Deken straat in Vlissingen is gisteren rond 18.00 uur een 50-jarige Vlis- singer aangehouden omdat hij een agent beledigde. Deze wilde de Vlissinger bekeuren omdat hij alcohol nuttigde op de openbare weg. De beledigde de agent en weigerde alle medewer king. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt wegens belediging en hij kreeg een bekeuring. De tijden dat de Nederlandse journa listiek linksigheid verweten kon wor den, liggen ver achter ons. Tegenwoordig zijn alle kleuren van het politieke palet vertegenwoordigd in de redactie van deze onvolprezen courant. Redacteuren stemmen frank en vrij op CDA of WD en komen daar bij de koffieautomaat ook rond voor uit. Tot die ochtend het gesprek ging over graaiende topmanagers en de schaamteloze terugkeer van de bo nussen in de bankwereld. Wegsturen, die bandieten, meende een collega. Die van oorsprong Rotterdamse re dacteur zei lange tijd niets en barstte toen uit in een spontaan: Ontwaakt verworpenen der aarde...! Hoezo linksig? Zeg maar rood, bloed rood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57