281 sport Eerste actie De Koeijer Delta Sport maakt zich op voor kampioensfeest Vier Bevelandse duivensportclubs fuseren tot de Nishoek Ruud Cornelis direct weg bij Corn Boys DERDE KLASSE A Arjen de Koeijer speelt morgen met Yerseke de topper tegen DFS. De winnaar van het duel in Burgh-Haam- stede doet goede zaken in de titelrace. Blues blijven in spoor Roadies Kerkhove strandt in kwartfinales vrijdag 18 maart 2011 Arjen de Koeijer is met tien goals topscorer bij Yerseke. door Wim Kakebeeke ZIERIKZEE - Achter de schermen wordt hard gewerkt aan een kam pioensfeest. Zondag kunnen de handballers van eersteklasser de Graaf/Delta Sport namelijk kam pioen worden in eigen huis. Ge zien de vorm en de imposante ze gereeks van de Zierikzeeënaars wordt niet verwacht dat GHV uit Goirle daar een stokje voor komt steken. Daarvoor is de honger naar de felbegeerde titel veel te groot bij de blauwhemden. „We moeten dit karwei zo snel mogelijk afmaken", zei trainer Rob de Vos zaterdag al na de winst op Witte Ster. In sporthal Onderdak kunnen zon dag oude tijden herleven. Dan moeten de blauwhemden er wel in slagen om de vierde titel onder leiding van keuzeheer Rob de Vos in de wacht te slepen. Op 5 april 1992 was het voor het laatst dat de champagnekurken konden knal len. De Schouwse formatie promo veerde destijds van de eerste divi sie naar de eredivisie. Voor het duel van zondag - het ne gentiende in de competitie - is Del ta Sport gewaarschuwd. Er zal een stuk beter gespeeld moeten wor den dan in de eerste helft bij Wit te Ster. De Zierikzeeënaars acteer den toen slap. De Vos: „Tegen een door Fred Rabout KRUININGEN - Ook de Zeeuwse dui vensport ontloopt de krimp niet. Na een eerste fusie op Walcheren zijn ook vier Bevelandse verenigin gen samen gegaan. Het gaat om De Noordster en De Luchtpost uit Yerseke, De Vrijheidsduif uit Krui- ningen en De Blauwe Doffer uit Hansweert. Het kwartet heeft de Stichting Lo gistiek Duivencentrum Nishoek in het leven geroepen. Het inkorfcen- trum en verenigingenslokaal zijn op het gelijknameige industrieter rein in Kruiningen, dicht bij de A58. De eerste vergadering van het stichtingsbestuur was in augustus 2010. Eind 2010 was de fusie rond. Kees Menkhorst is voorzitter ge worden van de stichting, jaap van der Kamp voorzitter van de nieu- TILBURG De poolbiljarters van Roadhouse Blues wonnen woensdag hun uit wedstrijd tegen Saints in de regio nale eerste klasse met ruim verschil: 1-5. Door de zege houden de Middelburgers de lijstaanvoer der, huisgenoot Roadhouse Roa dies, stevig onder druk. Met twee punten achterstand geven de Blues het nog niet op. Alleen Jan Roskam verloor één keer. Alle andere wedstrijden wer den gewonnen. knokploeg als GHV moet je dat niet proberen. Dat team strijdt tot de laatste seconde. Er zal net als te gen Witte Ster druk op de ketel zitten. Een stukje gezonde span ning moet er ook zijn. Maar we moeten niet stijf staan van de ze nuwen." Dat de vierde titel er gaat komen voor de Middelburgse trainer is welhaast zeker. „Olympia'89 is een paar weken geleden afgehaakt in de titelrace", zegt De Vos. „Dat is door de kwaliteiten van Delta Sport." De enige misstap maakte Delta Sport eind december tegen de equipe uit OSS. Olympia'89 won met 31-18. Dat kwam door een blessuregolf bij de lijstaanvoerder. In januari is er veel geschoven en geïmproviseerd. Toen is volgens De Vos de basis gelegd voor het be oogde kampioenschap. „In die pe riode hebben we gezwoegd en ge ploeterd.' Daarnaast is er veel gefo cust en geïnvesteerd op het posi tiespel." Dat was de mooiste periode voor de ploeg, meent de Middelburger. „Toen is iets moois gegroeid. Er is ploeggeest ontstaan." De wedstrijd tegen GHV begint zondag om 14.30 uur. Een dweil band zorgt voor een muzikale om lijsting. we vereniging 'de Nishoek'. Van der Kamp: „Het is ongelooflijk hoe snel we elkaar hebben gevonden. Vergeet niet dat er toch wat emo tie meespeelt, maar we hebben het geklaard. Omdat het gezonde verstand zegevierde." Ko de Koeijer en Flip Steketee, bei den uit Yerseke, hebben volgens Jaap van der Kamp een belangrijke rol gespeeld. De Koeijer kwam met het plan, Steketee was de man van de nuchtere daadkracht. Bij de Nishoek kijkt men nu nog meer dan in andere jaren met ver langen uit naar het nieuwe vliegsei- zoen. Dat begint over een paar we ken begint. Ondertussen heeft de vereniging 65 leden. Het duivencentrum van de fusie- club wordt morgen om 13.00 uur officieel geopend door burgemees ter A.J. Huisman van de gemeente Reimerswaal. mmamsmmBmatmBmBmBmamBómmaaam BATH Tennisster Lesley Kerkhove uit Zïe- rikzee is er niet in geslaagd de laat ste vier te halen van het ITF-toer- nooi in Bath. Ze verloor gisteren van de Italiaanse Claudia Giovine, die in de Engelse plaats als zesde geplaatst was. De setstanden wa ren 7-5 en 6-3. In het dubbelspel zit de negentien jarige Kerkhove wel al in de halve finales. Met de Russin Marta Sirot- kina heeft ze de eerste twee duels gewonnen. door Michiel Bouwman YERSEKE - Voor derdeklasser Yerse ke is het morgen erop of eronder tegen concurrent DFS. Het gat tus sen beide kemphanen is één punt je en dus staat de titel op het spel. Dat zou de bekroning zijn op het sterke seizoen dat Arjen de Koeijer (19) speelt bij zijn ploeg. De Koeijer sloot zich twee seizoe nen geleden aan bij de hoofd macht van Yerseke. „Ik was aan het begin van het seizoen 2008-2009 al gevraagd, maar toen vond ik me zelf er nog niet klaar voor. Maar het draaide lekker in de A's en in de winterstop voelde ik me wél klaar. Dat was ook gelijk een leuk jaar, spannend met de nacompeti- tie en promotie. Mooi om er dan bij te komen. Dat heeft wel iets. Het is toch het vlaggenschip van Yerseke, er komen veel mensen kij ken. Zenuwen? Ja, natuurlijk. Ze ker bij de nacompetitie, dan heb je toch een bepaalde spanning, dat je te benauwd bent om te falen. Als de eerste actie goed is, gaat het goed. Anders speel ik een bagger- wedstrijd." Nu is de tweedejaars student Mana gement, Economie en Recht bezig aan zijn beste seizoen tot dusverre. De aanvaller staat op tien goals en is daarmee topscorer van zijn ploeg. „Of dit mijn doorbraak is? Hm, weet ik niet. Ik speel wel iets vrijer, voel me meer onderdeel van het team. Niet meer zo'n jong man netje. Toen keek je eerst nog of er drie man vrij voor de goal stond, nu schiet ik zelf Sinds vijf, zes wed strijden ben ik een positie naar vo ren doorgeschoven (spits) en dat bevalt me beter. Dan kan ik meer een actie maken en schieten. Ik ben overigens altijd wel aanvaller geweest. Niet zo eentje die altijd op de goede plaats staat, maar ik ben meer van het mannetje opzoe ken en schieten." Een blik op de ranglijst en op het programma leert dat morgen een belangrijke speeldag is. Yerseke, nummer twee, gaat op bezoek bij BILJARTEN Viersen. Wereldkampioenschap driebanden landenteams. Groep G: Nederland B-Japan 2-0. Van Erp-Mo- ri 2-1 (15-8 8-15 15-2/moyenne 1,407-0,961), Broeders-Umeda 2-1 (15-14 6-15 15-12/ 0,800-0,911). Driebanden. Gust Boonentoernooi. André v.d. Made - Steve Lambrechts 2-1; Jürgen Ma- thia - Gilles Sturm 0-2; Bas Vervoort - Cees van Gessel 0-2; Daan Weststrate - Toon Klaas- sen 1-2; Edward Ippel - Sjaak de Rijcke 0-2; Cees Rossen - Jan Schouwenaar 2-1; Cor van Garsel - Martin Sturm 2-1 TENNIS Indian Wells. Mannen, vierde ronde: Robredo (Spa/25) - Querrey (VSt/216-1 6-3, Del Potro (Arg) - Ko- hlschreiber (Dui/32) 7-6 (3) 7-6 (7), Gasquet (Fra/18) - Roddick (VSt/8) 6-3 7-6 (5), Nadal (Spa/1) - Dewarman (Ina) 7-5 6-4, Federer (Zwi/2) - Harrison (VSt) 7-6 (4) 6-2, Karlovic (Kro) - Montanes (Spa/23) 7-6 (7) 6-2, Djoko- vic (Ser/3) -Troicki (Ser/16) 6-0 6-1, Wawrin- ka (Zwi/12) - Berdych (Tsj) 3-6 6-4 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Bartoli (Fra/15) - Ivan- ovic (Ser/19) 6-4 7-6 (4), Wickmayer (Bel) - Peer (Isr) 6-3 6-3. DFS, dat een punt voorsprong heeft. „Ik heb er zin in", zegt De Koeijer over het duel in Burgh-Haamstede. „Het heeft wel iets weg van een zespuntenwed- strijd. Als zij winnen, worden de kansen van die mannen erg groot. Ik hoop dat we met elf man kun nen blijven staan..." Daarmee refereert de aanvaller aan de eerdere ontmoeting dit seizoen, SAS VAN GENT - Voetbalvereniging Corn Boys en hoofdtrainer Ruud Cornelis zijn per direct uit elkaar gegaan. De oefenmeester uit Bres- kens voelde zich de laatste weken niet meer op zijn plaats bij de zon- dag-vijfdeklasser uit Sas van Gent. Met name de slechte trainingsop komst en de matige motivatie van de sëlectie stoorden hem in hevige mate. Hij wilde er aan het eind van het seizoen dan ook mee stop pen. Als gevolg van de ontstane situatie besloot het bestuur van Corn Boys de samenwerking met Ruud Cornelis meteen op te zeggen. Eer der was nog een contractverlen- toen Bart van Steveninck al vlot rood kreeg en de Schouwenaren de wedstrijd met 2-4 wonnen. „Ik vond het middenveld en de aanval van DFS redelijk sterk", herinnert De Koeijer zich. „Alles draait om De Munnik. Die angel moeten we eruit halen, hij heeft de kwaliteiten om een wedstrijd te beslissen." Maar De Koeijer ziet ook kansen. Voorzichtig: „De verdediging vond ging van een jaar overeengeko men. Cornelis was in Sas van Gent be zig aan zijn eerste seizoen. Voor dien was hij lange tijd hoofdtrai ner bij Cadzand. Met Corn Boys had hij dit seizoen reeds een perio- detitel op zak. De laatste acht duels zat de klad er echter in en be haalde de ploeg negen punten. De eerste zeven competitieduels lever den liefst negentien punten op. Inmiddels heeft Corn Boys in de persoon van Hans van de Boom tot het einde van het seizoen een vervanger voor Cornelis gevon den. Daarna gaat de club op zoek naar een nieuwe coach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54