sport 127 illemaal profrenner te worden' p nog niet op Seizoen begint weer in Vossemeer Bos en Blaak Drie zeges in 2010 vrijdag 18 maart 2011 OUD VOSSEMEER - De Ronde van Oud-Vossemeer is traditiegetrouw de opening van het Zeeuwse wie- Ierseizoen. De 63e editie die mor gen gereden wordt, ziet er wel an ders uit dan de afgelopen jaren. De vrouwenkoers, de afgelopen jaren de blikvanger, staat niet op het pro gramma omdat in Strijen ook een wedstrijd voor vrouwen wordt ge houden. Het betekent dat veel topwielren- sters uit Nederland dit voorjaar voor het eerst sinds het eind van de vorige eeuw niet door de stra ten van Oud-Vossemeer zullen ra cen. „We hebben veel reacties gehad over het niet doorgaan van deze wedstrijd, maar niet van de vrou wen zelf', vertelt Frans Hommel van het organisatiecomité. Of er volgend jaar wel een vrouwenwed strijd wordt gehouden, weet hij niet. „We concentreren ons dit jaar op de dikkebandenwedstrijd voor de jeugd. We gaan eerst kij ken hoe die uitpakt." De wielerdag in het Thoolse dorp begint nu met de jeugdwedstrij den. Daarna is de koers voor ama teurs A en de koers voor elite- en belofterenners is de afsluiting. De wedstrijd voor A-amateurs1 heeft zijn limiet van honderd deelne mers nagenoeg bereikt. Voor de eli- tekoers zijn ruim zestig inschrijvin gen binnen. „Voor ons is dat pri ma", vindt Frans Hommel. „Als het zaterdag goed weer is, komen er misschien nog wat bij, anders zal het ongeveer bij dit aantal blij ven." De laatste jaren heeft de Ronde van Oud-Vossemeer concurrentie van de wielerronde Haarlemmer- liede en Spaarnwoude, met start en finish in Zwanenburg, waar voor veel renners uit de Randstad kiezen. De favorieten komen nu uit West-Brabant. Het zijn onder anderen Gerwin de Regt, Martijn Simons en Peter Woestenberg. Zeeuwse kanshebbers zijn onder anderen Pieter Israel uit Kruinin- gen en Robbert Vleugel uit Wemel- dinge. Er staat één Thoolse renner aan de start: Marco van Haaften, geboren en getogen in Stavenisse en tegenwoordig woonachtig in Breda. Hij is opnieuw begonnen met wielrennen en rijdt in Oud- Vossemeer zijn eerste koers van het jaar. De A-amateurs starten om 13.00 uur voor een rit over zestig kilome ter, de beloften en eliterenners worden om 15.00 uur weggescho ten voor een wedstrijd over tach tig kilometer. jan Bos uit Nieuwehorne schreef vorig jaar de Ronde van Oud-Vosse meer op zijn naam. De ex-Ra- bo-renner Mare de Maar (Boulder, VS) werd tweede. Bij de vrouwen zegevierde Chantal Blaak uit Hoogvliet. Haar ploeg Leontien.nl domineerde de koers volledig. Ook de nummers twee en drie, Andrea Bosman (Norg) en Lucinda Brand (Oud-Beijerland), reden voor die formatie. ZRTC Middelkamp beschikt over veertien junioren, acht meer dan vorig seizoen. 'Ik geloof dat ze het bij mij wel naar hun zin hebben, ook al ben ik inmiddels een ouwe vent. Op de training kan ik ze in elk geval niet meer vangen' Ko Blok dat zenuwbanen in zijn rug be schadigd zijn, maar dat herstel een kwestie van tijd is. Over een of vier zou Nick Nieuwdorp weer een echte wedstrijd kunnen rij den. „Vorig jaar zat ik echt diep in de put", vertelt hij. „Ik kon er totaal niet mee omgaan en wilde et se rieus mee stoppen. Zeker na die val. Nu kan ik het beter verwer ken." Wel beseft hij dat hij flink wat tijd verlies heeft opgelopen. „Aan het begin van vorig seizoen dacht ik dat ik dit jaar misschien wel een profcontract zou kunnen tekenen. Dat is mijn grote doel. Het ging zo goed. Dat zit er niet meer in. Ik be gin ook nu weer met een achter stand en die .haal je in de loop van het seizoen niet zomaar in. En de tijd begint te dringen. Als je 24 bent, ben je al oud om nog naar de profs over te stappen." Vader Heddie ziet dat anders. „Ik was 24 toen ik prof werd en was toen een van de ouderen. Nu zijn er minder profs, maar kun je ook later nog wel een contract teke nen." Nieuwdorp senior verwijst naar Johnny Hoogerland, die een paar straten verderop woont., Hij was 25 toen hij prof werd. Al met al bewaart Nick Nieuw dorp de rust. Bang dat Rucano'r Li ne (vorig seizoen winnaar van de landelijke beloftencompetitie) na dit seizoen het contract opzegt, is hij niet. De Yersekenaar gelooft nog steeds in zichzelf. „Vorig jaar had ik snel de stijgende lijn te pak ken. Ik ga ervan uit dat dat dit jaar ook gebeurt." Nick Nieuwdorp mikt op een loopbaan als prof. foto Ronald den Dekker De amateurrenners van ZRTC Mid delkamp behaalden vorig jaar drie overwinningen en in totaal zeven podiumplaatsen. De beloften Michel Stroosnijder (Hansweert) en Sander Vleugel (Wemeldinge) zegevierden in res pectievelijk De Ronde van Huijber- gen en de Boekweitronde in Zuid- dorpe. Eliterenner Johnny van der Klooster (Lewedorp) ging als eer ste in het criterium van Heerle over de meet. Verder was er een tweede plaats voor eliterenner Dennis Raadtge- ver in de Ronde van Burgh-Haam- stede. Ook behaalde de coureur uit Kapelle de derde plaats in de Ronde van Yerseke. Johnny van der Klooster was nog goed voor derde plaatsen in het districtskampioen schap te Oudenbosch en in de Ron de van Oud-Vossemeer. In 2009 waren er veertien podium plaatsen voor de equipe van Mid delkamp, waarvan vijf overwinnin gen, vijf tweede plaatsen en vijf derde plaatsen. aren van ZRTC Theo Middelkamp. dingenaar hield het zeven jaar op het hoogste niveau vol. „De laatste jaren reed ik bij kleine Belgische ploegjes. Een topper was ik niet. Maar ik was wel heel constant. Mijn uitslagen mogen geen naam hebben. Toch ik reed altijd goed mee. En ik was van grote waarde als knecht." foto Ronald den Dekker Dat Blok een grote liefhebber van de koers is, blijkt wel uit het feit dat hij zo'n zeven jaar geleden nog deel uitmaakte van het trimmerspe loton van TZM. Die liefde probeert hij over te brengen op zijn jongens. „Dat is waar het bij mij vooral om draait. Ze hoeven van mij echt niet allemaal beroepsrenner te worden. Toppers zoals Jan Raas, Cees Priem of Cees Bal worden maar eens in de zoveel tijd geboren. Wat dat betreft maak ik me abso luut geen illusies." Die houding betekent echter niet dat het louter vrijheid blijheid is bij Middelkamp. Slechts anoniem mee hobbelen is nu ook weer niet de bedoeling. „Allemaal winnen kunnen we niet, maat je moet je weieens kunnen laten zien. Dat ontbreekt er nog al eens aan. Aan de andere kant hou ik ook hele maal niet van dat opgefokte gedoe zoals je vaak bij Belgische ploegen ziet. Die denken dat ze allemaal een nieuwe Merckx of Boonen hebben rondrijden. Daar knapt geen enkele jonge gast van op." Koersinzicht, lichaams- en materi aalverzorging en met elkaar leren samenwerken zijn zaken waaraan Blok bij de junioren veel aandacht besteedt. Ook probeert hij zijn jongens het besef bij te brengen dat zij veel tijd in zichzelf moeten investeren. Voor veel renners blijkt dat lastig. Het is meestal de oorzaak dat ze afhaken. Jongens met aanleg, die altijd opvielen in de jeugd omdat ze net iets harder trainden dat de rest, worden dan ook niet per se volwassen toppers. „Daar gelden andere wetten. Vaak blijkt dat jongens snel aan hun maximum zitten. Dan geven ze er de brui aan. Maar er zijn ook jon gens bij die door werk of studie on voldoende tijd hebben om meer te kunnen doen. Die kiezen dan, te recht, voor een maatschappelijke carrière." Een goed voorbeeld in dit laatste ge val noemt Blok Tim Dees uit Tho- len. „Een groot talent. Maar ook ra zend intelligent. Die heeft dus niet voluit voor de koers gekozen." Ko Blok ademt wielrennen. Het ploegleiderschap is slecht één van zijn wielerhobby's. Dik tien jaar, we derom via Cees Priem, is hij inmid dels ook betrokken bij de neutrale materiaalwagen van Shimano. Met de helblauwe wagen van het Japan se fietsonderdelenmerk is hij reeds talloze malen op televisie in beeld geweest. Als oud-transportplanner stelt hij ook de schema's van de chauffeurs samen. Bij zowat alle se rieuze profkoersen is Blok van de partij, waaronder ook de laatste vijf WK's op de weg en zelfs de Spelen van 2008 in Peking. Koeltjes: „Zo kom je tenminste nog eens ergens." Voor het geld hoeft hij trouwens niet te doen. „Het is echt vrijwilli gerswerk. Je onkosten krijg je ver goed, meer niet. En natuurlijk onbe taalbare ervaringen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53