orgaandonatie Werkgroep Autovrije Dag wijzigt van naam zeeland 121 Voordelta weer deels open voor schepen Oosterscheldepad wordt opgeknapt Michelle Sudjito voorleeskampioen Dief loopt recht in handen van politie Goes Sandee houdt tuinbeurs maar thuis primeur Goese Lyceum Leerlingen maken kennis met tennis ZEELRDD GOES - De Werkgroep Autovrije Dag Goes wil zichzelf omvormen tot Platform Duurzame Mobiliteit Goes. Dat schrijft de werkgroep in een brief aan burgemeester en wet houders van Goes. Reden is dat de werkgroep wil in spelen op de landelijke discussie over een andere invulling van de autovrije dag. Voor 2011 wordt bij voorbeeld gewerkt aan een Europe se Mobiliteitsweek. Daarbij denkt de werkgroep aan een week met activiteiten gericht op duurzame mobiliteit in de meest brede zin van het woord. Naast het promo ten van fietsverkeer en openbaar vervoer kan dan ook aandacht be steed worden aan bijvoorbeeld thuis- of telewerken of andere acti viteiten om het autogebruik te re duceren. In 2010 waren de activiteiten van werkgroep al aan het veranderen. Zo was er een actiedag 'Met belge rinkel naar de winkel' met de vraag aan de gemeente en de win keliers om het boodschappen doen op de fiets te stimuleren. Ook hield de werkgroep een en quête over het voortbestaan van het transferium. Ander probleem is dat de naam autovrije dag te veel negatieve associaties oproept. Verder heeft Goes de ambitie om tot de topdrie van beste fietsste- den in Nederland te behoren. HANSWEERT - De voorleeskam- pioen van de gemeenten Kapelle en Reimerswaal is Michelle Sudji to van OBS De Moolhoek uit Ka pelle. Zij las voor uit Hoe overleef ik mijn vader (en hij mij!) van Fran- cine Oomen. Daarmee is ze door naar de provinciale voorleeswed- strijd op 16 april in Middelburg. De wedstrijd is woensdagmiddag gehouden in dorpshuis Kaj-Munk in Hansweert onder leiding van Annemieke Hoogendijk ('Me vrouw Stemband'). mmmmm&gswsssBsmBBWfflsmsgmasasBam GOES - Een 30-jarige man uit Dord recht heeft gisteren niet lang geno ten van zijn gestolen blikjes bier uit de Aldi in Goes. Hij liep na een achtervolging door een medewer ker van de super recht in de han den van de politie. Na de diefstal rond 16.00 uur ren de de man over de Oostwal met achter zich aan de (luid roepende) medewerker van de Aldi. De Dord- tenaar spurtte het Pyntorenstraat- je in, recht in de armen van twee politiebikers. Uiteraard hebben de dienders hun armen wijd geopend voor dit 'heterdaadje' en de bier dief werd aangehouden en overge bracht naar het politiebureau. vrijdag 18 maart 2011 door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Rijkswaterstaat kon digt voor twee rustgebieden voor de Schouwse en Goereese kust het zomerregime af Dat betekent dat de Bollen van de Ooster per 1 april en de Bollen van het Nieuwe Zand vanaf 1 mei weer toegankelijk zijn voor visse rij, scheepvaart en recreatie. Beide droogvallende platen maken deel uit van de Voordelta, die loopt van Voorne-Putten tot aan Vlissingen. De Bollen van de Oos ter is 2740 ha groot en ligt op enke le kilometers uit de kust ter hoog te van de Brouwersdam en Goe- ree. Dit gebied is aangewezen als compensatiegebied voor de Twee de Maasvlakte. De Bollen van het Nieuwe Zand ligt vlakbij de Kop van Schouwen en is 1310 ha groot. Vanaf november zijn beide gebie den grotendeels afgesloten om te dienen als fourageerplaatsen voor zeehond, zwarte zee-eend en gro te stern. Die vogels zijn inmiddels vertrokken naar noordelijker stre ken en daarom worden delen van deze rustgebieden vrijgeven. Rijkswaterstaat begint volgende week met het verleggen van de ge le tonnen; een werk dat tot in de eerste week van april duurt. ZIERIKZEE - Het Oosterscheldewan- delpad wordt opgeknapt. Er heb ben zich tien vrijwilligers gemeld die ieder 20 kilometer van het pad gaan beheren. „Het zijn allemaal enthousiaste mensen met erva ring", zegt Nico Visser, initiatiefne mer om het pad nieuw leven in te blazen. „We hebben ook een goed contact gekregen met stichting Landschapsbeheer Zeeland." Het Oosterscheldepad is 196 kilo meter lang en ligt er wat verwaar loosd bij. Routeaanduidingen zijn niet altijd zichtbaar en op sommi ge punten mag wel wat gesnoeid worden. De vrijwilligers zorgen er voor dat routeaanduiding op de paaltjes weer zichtbaar wordt en dat de wandelaars ook informatie krijgen over de route. Waar nodig wordt contact gezocht met terrein beheerders. Visser is er van over tuigd dat het helemaal goed gaat komen met het pad. Hij heeft al vast geregeld dat alle vrijwilligers een busje verf krijgen om de paal tjes van nieuwe markering te voor zien. De groep heeft afgesproken dat ze over een halfjaar weer bij el kaar komen. Dan moet de route weer goed zichtbaar zijn. KAMPERLAND - De animo voor een nieuwe Zeeuwse Lentetuinbeurs is nog niet voldoende om dit voor jaar al van de grond te krijgen, zegt Bianca Sandee van het tuin centrum in Kamperland. Nu Tuinl- dee Zeeland en Thuis Tuin- trends gesneuveld zijn, neemt zij het initiatief tot een nieuwe voor- jaarsbeurs. Zeelandhallen-exploi tant Libéma heeft interesse, maar voor seizoen 2012. Zaterdag houdt Sandee een minibeurs in de twaalf eigen showtuinen in Kamperland. WEMELDINGE - Leerlingen van o.b.s. Wemeldinge mochten gisteren een bal letje slaan. De gymles werd dit keer gegeven door tennistrainer Jacco Filius van TOZ (Tennis Organisatie Zeeland). Verschillende basisscholen in Zee land maken deze maand kennis met tennis tijdens hun gymuurtje. TOZ wil de kinderen enthousiast maken voor de tennissport. foto Willem Mieras teel gewoonweg nog te weinig or ganen. Voor mij is de voorlichting geslaagd als de leerlingen op basis van onze informatie een bewuste keuze gaan maken." Aan de actiedag werkten mensen mee die zelf een getransplanteerd orgaan hebben ontvangen. Ook artsen en verpleegkundigen die in het ziekenhuis een rol spe len bij orgaandonatie- en trans plantatie waren bij deze dag be trokken. De deskundigen gingen 's och tends de klassen langs om informa tie te geven over orgaandonatie en 's middags was er een lagerhuisde bat over het onderwerp. In de pauzes speelden leerlingen onder meer het spelletje Dr. Do nor, gebaseerd op het spel Dr. Bib ber. Ze gooiden ballen op het men selijk lichaam, afgebeeld op een standaard. De gaten beeldden orga nen uit. Een bal door een gat lever de punten op. Acht punten voor het hoornvlies en tien punten voor het hart bijvoorbeeld. donorregistratie. foto Willem Mieras I info@zeelandpiant.nl www.zeelandplant.nl HET adres voor tuinplanten haagplanten lei/dakbomen heesters Mediterraan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51