2 o zeeland Essza i wr Chef-kok van huis Cleijenborch bij de laatste drie voor Beste Menu in Zorg morgeni y wan de Zorg Nieuwe kwekers D0N0RDAC voorlichtingscampagne voor jongeren betekent landelijke ha.gmosse.en ACtfeOD SCHOOI VOOf mrrrrt fffffn DERODE Pil AREN HOED U VOOR HOOIKOORTS!! weekenddiensten vrijdag 18 maart 2011 Neem eens een kijkje in Nieuw-Sandenburgh in Veére Swerf-Rust in Middelburg De Thuiszorgwinkel in Vlissingen Voor openingstijden zie www.zorgstroom.nl Zorgstroom T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl VROUWENPOLDER - Het Veerse col lege van B en W wil twee Schouw- se bedrijven voorlopig toestaan om hangmosselen te kweken in de Mattenhaven op Neeltje Jans. De gemeente wil een gedoogbeschik- king verlenen, waarmee de bedrij ven nog deze maand kunnen-be ginnen met mosselhangcultuur. Op Neeltje Jans is nu één bedrijf actief in de hangcultuur, de firma Schot. Sinds begin 2010 is er over leg geweest tussen een aantal in stanties om nog twee bedrijven toe te staan op Neeltje Jans. Voor definitieve vestiging van Hooger- heide Delimossel uit Bruinisse en F. Praet uit Zierikzee moet een be stemmingswijziging plaatsvinden. door Frank van Cooten GOES - Het Goese Lyceum beleefde gisteren een landelijke primeur met een donordag voor leerlingen. „Deze ervaringen dienen als voor beeld voor voorlichting op andere middelbare scholen in Neder land", zegt Jolanda Lavooij van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Zij en haar voorlichtingscollega's waren gisteren in het roze gekleed. „Roze is de lichaamskleur. We wil len de leerlingen met deze voor lichting zo dicht mogelijk op de huid zitten." Deze donordag gebeurde in samen werking met de school en de Ne derlandse Transplantatie Stichting (NTS). Doel is jongeren bewust te maken van het belang van donor- registratie en ze de juiste informa tie te geven voor een afgewogen keuze. „Alle 18-jarigen worden ieder jaar in april aangeschreven met het ver zoek of ze wel of niet donor wil len worden. De respons is met der tig procent erg laag", aldus Lavooij. „Door middel van deze voorlich tingscampagne willen we de jonge ren bewuster maken." Zij besefte gisteren dat nadenken over donorregistratie een wel heel erg zwaar onderwerp is voor de leerlingen van havo 4 en vwo 4. „„Maar toch denken we dat we met een stuk bewustwording niet vroeg genoeg kunnen beginnen. We hopen dat et 's avonds aan de keukentafel in ieder gevar over wordt gesproken. Er zijn momen- Hooikoorts is een allergische reactie op stuifmeelkorrels ofwel pollen. Boompollen zitten in februari, maart, april en mei in de lucht terwijl we in mei, juni, juli en augustus graspollen inademen. Ongeveer een op de tien Nederlanders heeft wel eens last van hooikoorts, vaak in de vorm van niezen, loopneus, tranende en jeukende ogen. Hooikoorts patiënten reageren heftig op deze lichaamsvreemde stoffen (pollen) die niet herkend worden door het afweersysteem van het lichaam, met als gevolg dat het lichaam antistoffen moet aanmaken om deze vreemde stoffen uit het lichaam op te ruimen. Deze overmatige reactie van het immuunsysteem maakt histamine vrij met als nadeel roodheid en slijmvlies zwelling. Door gebruik te maken van natuurlijk antihistamine uit kruiden zoals Scutellaria (chinees blussend kruid), Curcuma en Japans sesamzaad kan het lichaam acuut en preventief beschermd worden'tegen hooikoorts. Elk gezond lichaam moet zich de gehele dag door beschermen tegen vele indringers, die meestal via de luchtwegen naar binnen komen, waarbij het lichaam voordurend, dankzij een gezond immuunsysteem en goede weerstand deze vreemde stoffen ongemerkt opruimen. Vitamine C heeft een positief effect. Onderzoek aan de universiteit van Turijn wees uit dat een dosis van 2 gram vitamine C per dag beschermt tegen tijdelijk verhoogde reactiviteit in de longen bij patiënten met een infectie van de bovenste luchtwegen zoals patiënten met hooikoorts. Het is overigens goed om te weten dat veel hooikoortspatiën ten behalve voor pollen ook allergisch zijn voor noten, aardbeien en appels, maar ook voor (varkens)vlees, melkpro ducten en chocolade. Het lichaam moet veel antistoffen aanmaken voor deze voedingsmiddelen, met gevolg dat voor een periode met veel pollen het lichaam een tekort heeft aan antistoffen met als reactie, een allergische aanval. tekst: Peter Gruys, Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren ii-Atj "fóitUctertfj. Middelburg-Goes-Viissingen-Bergen op Zoom www.derodepilaren.nl Advertentie door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Het is weer gelukt: chef-kok Hans Everse en Jaco Bak ker van verzorgingshuis Cleijen borch CulinR uit Colijnsplaat staan in de finale van de kookwed- strijd voor Beste Menu in de Zorg. „Een geweldige opluchting", zegt Everse tevreden. De wedstrijd hoort bij de beurs Zorgtotaal in de Jaarbeurs in Utrecht. Negen teams van zorgin stellingen uit het hele land streden om de titel voor het best samenge stelde, hoogwaardigste en lekker ste menu dat niet meer dan vier euro mag kosten. Het team van verzorgingshuis Ter Reede in Vlissingen deed ook mee, maar viel af in de voorronde. Everse werd vorig jaar tweede ach ter de Sint Maartenskliniek uit Nij megen. Dat team is, met het team van het Helmondse Elckerliekzie- kenhuis, vandaag weer Everse's concurrent. De avond voor de finale in het ho tel gebruikte Everse om nog wat puntjes op de i te zetten in de be reiding. De teams koken vandaag nogmaals het menu waarmee ze de finale haalden. Everse maakt een voorgerecht van gekookte lamsham, gevuld met mosterd- roomkaas, op rucolasla met een waldkorn-kaasstengel; kippedij ge vuld met gerookte zalm, sinaasap peljus, venkel a la crème en krui- denaardappelpuree met crème fraïche; stracciatella roomkwark met mandarijnencoulis en chocola- despaghetti. Kostprijs 3,97 euro. Vorig jaar won Everse de Gouden Dessertlepel met roomyochurt met kersen en speculaas. De win naar krijgt 5000 euro voor zijn in stelling. In de jury zit de meer maals onderscheiden instellings- kok uit Middelburg, Sjaak Jobse. Everse werkte 2,5 jaar met hem. Voordeel dacht hij daar echter niet van te hebben: „Ik denk eerder dat Jobse zijn neutraliteit benadrukt." Leeringen van het Goese Lyceum speelden gisteren onder meer het spel Dr. Donor om ze na te laten denken over Zaterdag 19 en zondag 20 maart 2011 0113-503842 bgg 06-65071049. Huisartsen Huisartsenpost De Beveianden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, alleen na telefonische af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pijlers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Para- selsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland M. J. B. M. van Hout, Bernhardstraat 9, Yerseke, tel. 06-22347209.Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, tel. 0113 224099. vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: M. Stroo. Verloskundigenpraktijk Gemeente Borse- le 06-53156391 (24-uur bereikbaar) L. Kluijfhout. Verloskundigen Reimerswaal M. Lindenbergh en A. de Putter, tel. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden ver zorgd door Mediq Apotheek Goes-Zuid Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Thuiszorg Allévo: tel. 0113- 249111. Stichting Thuiszorg Nederland: tel. 0113- 229003. RST Zorgverleners: tel. 0342-405454 Dierenartsen Beveland Dierenartsenpraktijk Mosselman, Ver boom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: M.C. van Anrooij, Hoofdstraat 22, Kortge- ne, tel. (0113)302145 Dierenkliniek Goes en dierenkliniek Yerse ke, praktijken voor gezelschapsdieren: Dierenkliniek Yerseke, Molenlaan 24, Yer seke, 0113-572756, za spreekuur 9.30-10.00 uur; Tholen Dierenarts W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend-spreekuur Poortvliet, Kalfsdam- seweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tho len, Regentessestraat 17, spreekuur za - 11.30-12.00 uur, tel 0166-662596 Dierenambulance 0900-7673437 (24 uur bereikbaar).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50