41 binnenland omvang Ruim 60 ouders doen aangifte T©j zedenzaak neemt nog verder toe 'Nederlandse AMSTERDAMSE ZEDENZAAK Politie en justitie hebben zoveel digitale informa tie bij Robert M. gevonden, dat ze nog maanden nodig hebben om alles uit te zoeken. vrijdag 18 maart 2011 Robert M. misbruikte kinderen tot 2,5 jaar omdat die nog niet goed kunnen praten. Ruim zes tig ouders deden aangifte. door Floor Ligtvoet amsterdam - De omvang van de Amsterdamse zedenzaak neemt mogelijk verder toe, zo heeft het Openbaar Ministerie (OM) giste ren laten doorschemeren. Het poli tieonderzoek gaat nog zeker maan den duren en tot die tijd kan de zaak niet inhoudelijk door de rech ter behandeld worden. De omvang van de zaak wordt nu al duidelijk. Vijfentachtig kinderen jonger dan drie jaar zijn inmiddels door Robert M. als slachtoffer aan gewezen. Die teller gaat mogelijk verder omhoog, laat het Openbaar Ministerie op de zitting doorsche meren. Justitie heeft inmiddels hulp uit het buitenland ingeroepen. Colle ga's uit onder meer Duitsland, Zweden en de VS helpen mee om het pomonetwerk waar Robert deel van uitmaakt te ontmaskeren. „Steeds ontdekken we nieuwe din gen en kunnen we nieuwe verban den leggen" verklaren de twee of ficieren van justitie tegenover de rechtbank. De gevallen van ontucht die M. al heeft opgebiecht, zijn zo ernstig dat het OM niet van plan is maar een selectie voor de rechter te brengen, zoals gebruikelijk is. „We zullen ze allemaal behandelen, ie der kind krijgt een eigen zaakdos sier." M. laat weten weinig te voelen voor een psychiatrisch onderzoek in het Pieter Baan Centrum vanwe ge eerdere slechte ervaringen met gedragsdeskundigen, zo verklaren zijn advocaten. M. zelf gedraagt zich intussen rustig en beheerst. Hij wil maar één ding zeggen: „Ik heb vanaf het begin meegewerkt met de politie. Dat zal ik blijven doen." amsterdam - Ruim zestig ouders hebben sinds december aangifte gedaan van seksueel misbruik van hun kind door Robert M. (27), hoofdverdachte in de Amsterdam se zedenzaak. Het gaat in alle geval len om kinderen in de leeftijd van 0 tot 2,5 jaar. Volgens het Open baar Ministerie (OM) koos M. ze uit omdat zij op die leeftijd nog niet goed kunnen praten. Het misbruik vond plaats op de Amsterdamse kinderdagverblijven waar M. werkte, tijdens het oppas sen bij mensen thuis en in zijn ei gen woning. Op de regiezitting gis teren in Amsterdam onthulde het OM dat M. in een aantal gevallen samenwerkte. Met een inmiddels overleden Engelsman zou hij zich hebben vergrepen aan vier kinde ren. De 36-jarige man uit Amstel veen die vorige week is opgepakt, heeft inmiddels toegegeven dat hij samen met M. in diens woning een baby misbruikte. Rechercheurs herkenden M. en de 24-jarige Brit op bij M. in beslag ge nomen beeldmateriaal. Als M. bij mensen thuis ging babysitten, nam hij standaard een camera en een zakje glijmiddel mee. Het mis bruik omvatte ook verkrachting. De politie zoekt nog naar andere- verdachten op het beeldmateriaal, onder andere in de VS, Zweden en Duitsland. Het onderzoek is van ongekende omvang. In de wo ning van M. vond de politie acht terrabyte (TB) aan informatie. Een TB staat gelijk aan 1000 gigabytes. VInr. officier van Justitie Dekkers, officier van Justitie Bienfait, verdachte Robert M., advocaat Van der Goot en advocaat Anker. Inzetje: Richard van O., de echtgenoot van Robert M. tekening Aloys van Oosterwijk/ANP informatie van het waterschap PAUL KUSTERS japan, liblef pe&o s, met ZULKE om&er- werpen kunnen we weu inpakken met onze humor. De ontwerp-jaarverslaggevingen 2010 van waterschap Zeeuws - Vlaanderen en waterschap Zeeuwse Eilanden liggen vanaf 18 maart tot en met 1 april ter inzage op de waterschaps kantoren in Middelburg en Temeuzen. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen.nl/ waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur (088-2461000). door Laurens Kok waterschapScheldestromen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Temeuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl den haag - De Nederlandse demo cratie is niet meer van deze tijd. Er zijn te veel partijen die te veel op elkaar lijken. Dat concluderen bijna vijftig politicologen en be stuurskundigen na drie jaar onder zoek. Gisteren overhandigden zij hun bevindingen aan Tweede Ka mervoorzitter Gerdi Verbeet. Met de bundel Democratie Doorgelicht hopen ze het debat over het demo cratisch bestel aan te jagen. De wetenschappers stellen dat het systeem, dat in 1917 vorm kreeg, in dertijd goed werkte. De samenle ving was sterk verzuild waardoor het logisch was dat minderheden werden beschermd en er werd ge- M. t-'LVAhr'f^A

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4