is ook ongeoorloofd verzuim zeelan 19 hebben het hartstikke druk' Nieuwe loods op oude plek of huur elders voor re-integratiebedrijf RECLAME Roombroodje Officiële opening nieuw sportcomplex Info-ochtend bij muziekvereniging vrijdag 18 maart 2011 5S» wiett vrijdag en zaterdag: Voor 7 5 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D.van Mellestraat 32 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl Dat betrof jongeren zonder afge maakte opleiding. Veelal gaan ze weer terug naar de schoolbankjes, zodat daarna meer kans maken op een baan. In het voortgezet onderwijs op de Bevelanden, Schouwen-Duiveland en Tholen is het verzuim hoger dan in het basisonderwijs, maar af gezet tegen de grote steden, nog niet dramatisch: 3-5 procent. Het vorige kabinet sloot in 2008 een onderwijsconvenant om te zorgen dat spijbelen binnen vier jaar met 40 procent wordt teruggebracht. Landelijk van 70.000 naar 35.000. Het kabinet-Rutte wil dat er nog eens 10 procent extra schooluitval wordt voorkomen. Het schoolverzuim in het voortge zet onderwijs doet zich voor in al le opleidingsniveaus, van vmbo tot vwo. Afkomst en sociale klasse spelen geen rol. Volgens hoofd Ien Blaasse van het Regionale Bureau Leerplicht is een verkeerde school keuze vaak de bron van verzuim. „Als een leerling op het vwo op zijn tenen moet lopen en steeds onvoldoendes haalt, daalt de moti- door Luc Oggel GOES - Herbouwen op de oude plek aan de Houtkade of een loods van Pronova Interieurbouw en Pro jectinrichting huren aan de Dirk Dronkersweg in Goes. Dat zijn de opties voor het Nijverheidscen trum, het gemeentelijk re-integra- tiebedrijf Het Nijverheidscentrum is ont hand sinds op 15 februari één van de twee grote werkloodsen aan de Houtkade in vlammen opging. Iets meer dan de helft van de 45 cliënten zit sindsdien thuis. Zij worden wel begeleid, sollicitatie trainingen, cursussen en bemidde lingsgesprekken gaan gewoon door. De afgelopen tijd is gezocht naar alternatieven en er zijn nu twee opties, zegt de Goese burgemees ter René Verhulst. Een nieuwe loods bouwen aan de Houtkade of een loods huren op bedrijventer rein De Poel. „We moeten die twee mogelijkheden nog kosten- technisch tegenover elkaar zetten", aldus Verhulst. Mocht het herbouw worden, dan zal dat tijd kosten. Het idee is om de cliënten in de tussentijd een rol te laten spelen bij de herinrichting van de tijdelijke loods. Daar zullen werkzaamheden worden verricht Leerplicht vatie. Dat kan leiden tot spijbe len." Andere oorzaken: een verstoorde thuissituatie, gebrek aan ondersteu ning thuis, verkeerde vrienden, de pressies bij kinderen door de hoge (maatschappelijke) eisen die aan hen worden gesteld. Blaasse ziet dat laatste toenemen. „Kinderen hebben het hartstikke druk, hun agenda's zitten boordevol. Daarin schuilt het risico in van te grote druk. Als leerplichtbureau zetten we dan ook met name in op pre ventie van schoolverzuim." Het Regionaal Bureau Leerplicht en RMC Oosterschelderegio huist in Goes en bestaat 1 april één jaar. Hét bureau voert de Leerplichtwet uit voor zeven gemeenten rond de Oosterschelde. Voor scholen in het voortgezet on derwijs is het bureau een zegen, want ze hebben nu te maken met één leerplichtambtenaar. Voor heen soms met zeven. Verzuim wordt dikwijls aangepakt in gesprekken met ouders. In het ergste geval volgt een gang naar de rechter. OVEZANDE Het gezamenlijke sportcomplex van voetbalvereniging Volharding en tennisvereniging Ovezande wordt vrijdag 25 maart om 16.00 uur geopend door wethouder Mar- ga Vermue. Pastoor Paul Verbeek zal het complex inzegenen. Aan sluitend is er van 17.00 tot 18.00 uur een receptie. Om de opening van de sportlocatie te vieren met de inwoners van Ove zande en de betrokkenen van bei de verenigingen is er op zaterdag 26 maart een straten voetbal-tennis toernooi en een barbecue. Meer in- fo'fmatie op www.tennisovezan- de.nl of www.vwolharding.nl. KAPELLE Muziekvereniging Ons Genoegen opent zaterdagochtend 19 maart de deuren van het clubgebouw aan de Dijkwelseweg in Kapelle. Muziek docenten, bestuursleden en leden zijn aanwezig. Bezoekers kunnen van 10.00 tot 12.00 uur binnenlo pen voor informatie over muziek, instrumenten en de vereniging. Het is mogelijk om proef te spelen op diverse instrumenten. Ons Ge noegen heeft nu 150 leden en wil meer mensen enthousiast maken voor de muziekvereniging. Meer in formatie op www.ogkapelle.nl of per telefoon 0113-341511. die in de afgebrande werkplaats plaatsvonden, zoals demontage van elektrische apparaten, hout en metaalbewerking en de repara tie van fietsen. Twintig cliënten zijn inmiddels weer aan de slag, onder meer in het kantoor en de gespaarde loods aan de Houtkade en bij de Stoom trein Goes-Borsele, die toch al om extra mensen verlegen zat. De brand had ook gevolgen voor omliggende bedrijven. De Houtka de was wekenlang afgesloten van wege het opruimen van asbestdeel- tjes die waren vrijgekomen. Dat duurde lang omdat het tussen ga ten en kieren lag. Leerlingen van de Dubbele Punt in Geersdijk zijn op de Dag van de Leerplicht op tijd binnen, wat wordt beloond met een springkussen, foto Willem Mieras Stap in een nieuwe Opel Zafira en betaal nu 11.572,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. Rentevrij! www.autoteam.nl Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoot: liter/100 km: 11,0-3,5; kms/liter: 9,1 -28,6; CO^ gr/km: 259-94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49