Toeristenbus rijdt in zomer op N-Beveland Te laat op school komen, 'Kinderen i8l zeeland College bakt ze bruin voor actie War Child Meatless mag grotere stikstoftank plaatsen us Zeeuwse bus naar Stille Omgang in Amsterdam Crea met snoeihout vrijdag 18 maart 2011 TOERISTISCHE TOEKOMST door Claudia Sondervan KORTGENE - Deze zomer wil een groep recreatieondememers met Recron Noord-Beveland een toeris tenbus laten rijden om de havens en de dorpen te verbinden. Dat plan werd gisteren bekend bij een discussieavond over de toeristische toekomst van het eiland van de So ciëteit Noord-Beveland. Er wordt nog bekeken of wordt aangehaakt bij de bestaande Euro bus, een vrijwilligersinitiatief dat mensen voor een paar euro uit stapjes laat maken, of dat een loka le ondernemer de zomerdienst gaan uitvoeren of dat Connexxion uitvoerder kan zijn, zegt voorzitter Jan Verburg van Recron Noord-Be veland. De bus is niet uitsluitend voor toeristen; ook inwoners kun nen er gebruik van maken, zegt Verburg. Vandaag is ook overleg met de Schouwse recreatieondernemers over het aansluiten van Noord-Be veland bij de Schouwen-Duive- landpas. Met dat systeem, dat op Schouwen-Duiveland sinds 2006 bestaat, kunnen bezoekers steeds voor een week gratis busvervoer, kortingen bij attracties en horeca kopen. „Noord-Beveland alleen is te klein voor zo'n initiatief', zegt Verburg. „Waarom zouden wij het wiel opnieuw uitvinden?" De bus en de pas passen helemaal bij de ideeën van de Noord-Bevel anders over de koers die Noord-Be veland in het toerisme moet kie zen, bleek gisteravond bij De Ko renbeurs in Kortgene. Wethouder Piet de Putter toetste een aantal stellingen, verzameld bij de onder nemersvereniging, bij de 65 soos- avondbezoekers. Op de stelling dat het eiland een grote dagattractie nodig heeft, gaf allemaal rode kaar ten, behalve bij de afvaardiging van de Jongerenraad. Maar een slechtweervoorziening kreeg de volle steun van het publiek. Het ei land moet beter adverteren wat het in huis heeft, vooral aan avon tuurlijke watersporten, zoals ka yak, de waterskibaan en de kite- surfstranden. Campings en attrac ties willen beter zichtbaar zijn in het landschap. De nieuwe toeristische visie komt in juni in de gemeenteraad. GOES - Het Goese college van bur gemeester en wethouders bakt za terdag 25 maart op de Grote Markt pannenkoeken voor de actie '538 voor War Child'. Burgemeester René Verhulst over handigt 's avonds de opbrengst van de pannenkoekenactie tijdens de live-uitzending van 538 tussen 18.00 en 22.00 op de Grote Markt. Ook de medewerkers van de ge meente Goes zamelen geld in voor het goede doel. In de week van 21 tot en met 25 maart kunnen mede werkers geld bijdragen door een '538-actiebroodje' te kopen. Voor de actie '538 voor War Child' trekt het radiostation 538 van 25 maart tot en met 1 april met twee trucks langs 24 steden in Neder land. Iedereen wordt opgeroepen om stunts aan te gaan in ruil voor donaties. Stunts aanmelden of de data en route bekijken kan op: Q www.538voorwarchild.nl door Luc Oggel GOES - Meatless BV, producent van plantaardige vleesvervangers en - vezels, mag een grotere stik stoftank plaatsen bij het bedrijf op het industrieterrein De Poel in Goes. Dat heeft het college van bur gemeester en wethouders beslo ten. Na ampel beraad weliswaar, want de nieuwe tank past qua hoogte niet in het bestemmings plan. Toch staat Goes het toe. „Op het risico af dat Jan Mans hier straks voor de deur staat", grapt burgemeester René Verhulst, ver wijzend naar de voorzitter van 4e door Frank Balkenende Geersdijk is donderdag vroeg uit de veren. Voor tien voor half ne gen zijn alle 41 leerlin gen van basisschool De Dubbele Punt present en dat is wel eens an ders. De kleine Noord-Bevelandse school wint zo de eerste prijs op de Dag van de Leerplicht. Het Re gionaal Bureau Leerplicht/RMC beloont dat door op het school plein een springkussen op te pom pen. „Goed gedrag moet je belo nen." Overigens reageren maar drie scho len uit de zeven gemeenten rond de Oosterschelde op de 'ludieke' actie die het leerplichtbureau heeft verzonnen op de Dag van de Leerplicht. Wie het eerst belt dat alle leerlingen op school zijn, valt met de neus in de boter. Drie reac ties is echter mager voor zo'n groot gebied. „We hadden de wed strijd uitgeschreven voor scholen onder én boven de 100 leerlingen. Uit de laatste categorie kregen we geen respons. Misschien dachten ze dat toch geen kans zouden ma ken", zegt hoofd Ien Blaasse van het regionaal leerplichtbureau. Geersdijk blijkt de wakkerste school. De Helcherseeschool in Scharendijke grijpt net naast het goud, maar allez, ook daar wordt een springkussen geïnstalleerd. Nummertje drie, De Regenboog in Nieuwdorp, blijft met lege han den achter. Tijdens deze dag draait het niet zo zeer om de leerplicht, maar op 'het recht op onderwijs', zeggen Blaasse en de Noord-Bevelandse wethouder Piet de Putter (WD, onderwijs). „Speerpunt is deze dag kinderen op tijd op school te laten zijn." Dat valt zelfs op een dorpje als Geersdijk niet altijd mee, al ligt de school voor bijna iedereen een paar minuten lopen van het ouder lijk huis. Blaasse: „Er zijn altijd kin deren die te laat op school verschij nen. Waar dat door komt? De och- tendhectiek. Douchen, tanden poetsen, een boterham eten, de schoenen zoeken, en dan te voet, per fiets of auto naar school." Wethouder De Putter kan zich er aan ergeren: „Ik ben niet van de tucht en ik hou niet van strepen op de mouw, maar leerlingen die te laat komen, verstoren het groepsproces. De klas start zo min commissie die de Thermp- hos-kwestie onderzocht. „Want stel dat er een ongeluk gebeurt, dan krijgen wij natuurlijk te horen dat we het bestemmingsplan had den moeten aanpassen." De afweging om Meatless toch toe stemming te verlenen was volgens Verhulst dat een kleinere tank va ker moet worden gevuld en dus meer verkeersbewegingen met zich meebrengt. „Dat is ook gevaar lijk." Meatless wordt onder andere ver werkt in gehakt, hamburgers, paté, kroketten, leverworst, vleesvrije producten en tal van andere voe dingsmiddelen. MEEST GELEZEN 1Vraagtekens bij verlaten auto. 2. Huisvesting Calvjjn College. 3. Herinnering Lancaster blijft. DE STELLING Reageer op de de stelling 'Het transfe rium moet open blijven' op www.pzc.nl/bevelanden TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Telefonisch een tip geven? Bel dan naar 0113-315670 der soepel op. Als ouders zeggen dat ze het druk hebben, snap ik dat wel, maar het is een kwestie van keuzes maken. Bovendien is je kind op tijd naar school brengen ook pedagogisch van belang. Als ouder moet je het goede voor beeld geven." Hoewel De Dubbele Punt vandaag zelf het goede voorbeeld geeft, wil niet zeggen dat de school geen 'on geoorloofd verzuim' kent. Te laat komen valt daar ook onder. „We hebben ouders met het oog op de ze dag gevraagd ervoor te zorgen dat ze met hun kind of kinderen tussen kwart over acht en tien voor half negen op school zijn. Dat is prima gelukt." De school zelf besteedt regelmatig aandacht aan verzuim. Directeur Theuny Flikweert: „Ten eerste ver stoort het de les als kinderen laten binnenkomen. Voor de laatkomers is het ook niet leuk, want anderen kijken je er toch op aan. Alle ogen zijn op je gericht." In de bovenbouw - de kinderen gaan zonder begeleiding naar school - zijn zelfs harde maatrege len getroffen om dit soort verzuim tegen te gaan. „Wie drie keer te laat komt, moet trakteren... Dat maakt ze bewust. We willen nu iets verzinnen om goed gedrag te belonen. Als iedereen op tijd komt, is dat een pluim waard." Te laat komen komt regelmatig voor in het basisonderwijs, maar evengoed de wens van ouders om een kind eerder van school te ha len om een paar dagen extra vakan tie te vieren. Blaasse vindt dat de huidige, uit 1969 stammende Leer plichtwet, wel zou mogen worden aangepast aan de huidige tijd. Dan zou wat flexibeler worden omge gaan met dit soort verzoeken. video opwww.pzc.nl/beveianden Ien Blaasse door Frank Balkenende Het Regionale Bureau Leer plicht behandelde het afge lopen jaar 550 dossiers op een totaal aantal van 26.000 leer lingen in de Oosterschelderegio. Dat is ruim twee procent en lijkt dus niet alarmerend. Het RMC (regionale meld- en coördinatiefunctie voortijdig schoolverlaten), dat met het leer plichtbureau één unit vormt, bege leidde 455 niet-leerplichtige jonge ren in de leeftijd van 18 tot 23 jaar. HEINKENSZAND - Vanuit Heinkens- zand vertrekt zaterdagavond om 20.30 uur een touringcar naar Am sterdam voor de jaarlijkse Stille Omgang, een nachtelijke katholie ke wandeltocht door het centrum van de stad. Het thema dit jaar is Vernieuwt, maar behoudt het goe de. Voorafgaand aan het vertrek is er om 20.15 uur een kort gebeds moment in de Blasiuskerk in Hein- kenszand. Iedereen kan zich opge ven. De deelnamekosten bedragen 20 euro, inclusief koffie en brood jes. Opgave kan via de volgende te lefoonnummers: 06-13134758 (De ken Paul Verbeek) 0113-561764 (De kenaat Zeeland) of 0113-218610 (Pastoraal Centrum Goes). KAPELLE - Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt morgen tussen 13.00 en 16.00 uur een workshop 'Creatief omgaan met snoeihout'. Deelnemers moeten een snoeischaar en tangetje meene men. Kosten 15 euro p.p.. Aanmel den: 0113-344904. Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: i www.derodepilaren.nl llnfo: 0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48