Zeeland PZC Goes zet in op verkeersveiligheid Aanleg rotonde Bathpolder begint BEVELANDEN-THOLEN 24 en 25 17 22 en 23 WIJKVERKEERSPLANNEN Gemeente wil specifiek geld uittrekken om knelpunten aan te pakken Zeeuwse mentaliteit komt boven bij opening Hemi almanak Linksig Vrijdag 18 maart 2011 Actie op school voor orgaandonatie Te laat op school komen, is ook ongeoorloofd verzuim Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel goes - Goes wil jaarlijks een aan zienlijk bedrag vrijmaken om de verkeersveiligheid te vergroten. Aan de hand van nog op te stellen wijkverkeersplannen zal worden bepaald waar het geld nodig is. Daarop vooruitlopend trekt de ge meente dit jaar al eenmalig een half miljoen euro uit om zes zoge heten 'grey spots' (verkeersonveili- ge plekken) in de stad aan te pak ken. Het gaat om de kruispunten Beukenstraat-Populierenstraat, Zonnebloemstraat-Voorstad,De Ruyterlaan-Barentszstraat en 's-Gravenpolderseweg-Beuken- straat en de oversteken Middel burgsestraat en Van Hertumweg. Met de wijkverkeersplannen, waar ook inwoners nauw bij worden be trokken, wil de gemeente handen en voeten geven aan het vorig jaar vastgestelde verkeersveiligheids- plan 'Op weg naar nul (verkeers slachtoffers) in Goes'. Dat komt voort uit het provinciebrede Zeeuws Manifest Verkeersveilig heid uit 2008. Inmiddels is ook een provinciaal Beleidsplan Ver keersveiligheid 2010-2020 klaar, dat medio dit jaar door alle wegbe- heerders wordt ondertekend. Gelet op het aantal verkeersslacht offers staat Goes er wat betreft ver keersveiligheid niet al te best voor, bleek bij het opstellen van het ei gen verkeersveiligheidsplan. De stad telt vijftien grey spots, waar van er vorig jaar vier (Nansen- plein, Polderplein Admiraalsplein en Ringbaan-West/Troelstralaan) zijn aangepakt. Vijf andere wor den meegenomen in de majeure projecten (Goese Schans, spoorzo- ne) en met de eerder genoemde overige zes wil Goes dit jaar aan de slag. Probleem is alleen dat het geld tot nu toe ontbrak. Daarom zal dat structureel moeten worden vrijgemaakt, ook om aanspraak te kunnen maken op een bijdrage van de provincie. Hoewel het volgens burgemeester en wethouders 'nuttig' is om in beeld te hebben wat er moet ge beuren, heeft dat weinig zin als er geen geld tegenover staat. Omdat B en W niet willen wachten op concrete projecten uit het provin ciale beleidsplan, stellen zij de raad voor om dit jaar te beginnen met het maken van de wijkverkeer splannen en eenmalig een half mil joen beschikbaar te stellen. Vanaf 2012 zou dan jaarlijks geld moeten worden vrijgemaakt om plannen uit te voeren. Oud-premier Balkenende toost met Hemi-directeur Rien Koopman. foto Robert van den Berge/het fotoburo door Wim van den Broek tholen - Topzeeuwen onder el kaar. Rien Koopman, geboren in Sint Maartensdijk, liet gisteren zijn op Tholen herrezen bedrijf Hemi openen door niemand minder dan Jan Peter Balkenende, geboren in Biezelinge. De oud-premier rust geenszins op zijn lauweren, want gisterochtend keerde hij pas terug uit Boedapest, waar hij eredoctor aan de universiteit is. Maar voor het in gebruik nemen van het gloednieuwe Thoolse bedrijf maak te hij graag tijd. Balkende roemde het maatschappelijk verantwoord ondernemen van Hemi. „Dat uit rilland - In verband met de aan sluiting van de nieuwe rotonde Bathpolder nabij Rilland, op de Oude Rijksweg en de Valckenisse- weg, zullen er in de week van 28 tot en met 31 maart diverse omlei dingen en afsluitingen nodig zijn. Dat meldt de gemeente Reimers- waal. Het gedeelte Valckenisseweg 'de Krul' tussen de Oude Rijksweg en het viaduct over de spoorlijn en de A58 zal in verband met asfalte- ringswerkzaamheden geheel wor den afgesloten van 28 maart om 2r.oo uur tot en met 29 maart 21.00 uur. Daarvoor zullen afslui tingen geplaatst worden, en langs alle toeleidende wegen zullen om leidingen worden aangegeven. Vanaf 30 maart kan dit gedeelte Valckenisseweg weer worden ge bruikt. Het verkeer kan dan vanaf en naar de A58 middels de roton de en door het achterliggende kas- sengebied zijn weg weer vinden. Op 30 en 31 maart worden de aan sluitingen op de Oude Rijksweg ge realiseerd. Daarvoor wordt de Oude Rijksweg tussen Tweede Weg en Middenhof afgesloten. Voor het verkeer van en naar de A58 zullen ook dan omleidingen en afsluitingen gelden. Planning is dat vanaf vrijdag 1 april alles klaar is zich bijvoorbeeld vandaag in de ca tering, gedaan door mensen met een verstandelijke beperking. Ik vind dat klasse. Rien Koopman kijkt niet alleen naar het eigen be lang." Tot groot genoegen van burge meester Willem Nuis prees Balken ende de Zeeuwse mentaliteit. Nuis wees op de grote Tholen-promotie die het binnenhalen van Hemi tot gevolg heeft. Tip? redactie@pzc.nl De tijden dat de Nederlandse journa listiek linksigheid verweten kon wor den, liggen ver achter ons. Tegenwoordig zijn alle kleuren van het politiek palet vertegenwoordigd in de redactie van deze onvolprezen courant. Redacteuren stemmen frank en vrij op CDA of WD en komen daar bij de koffieautomaat ook rond voor uit. Tot die ochtend het gesprek ging over graaiende topmanagers en de schaamteloze terugkeer van de bo nussen in de bankwereld. Wegsturen, die bandieten, meende een collega. Die van oorsprong Rotterdamse re dacteurzei lange tijd niets en barstte toen uit in een spontaan: Ontwaakt verworpenen der aarde...! Hoezo linksig? Zeg maar rood, bloed rood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47