281 sport Wuytack trots op doelcijfers 'Kleine Ton Koomen' was groot organisator Ruud Cornells per direct weg bij Corn Boys VIERDE KLASSE ZONDAG Als Jeffrey Wuytack zondag met RIA W. van Jong Ambon wint, staat de ploeg met één been in de derde klasse. „Jong Ambon is niet zo sterk als iedereen denkt", zegt de doelman voorafgaand aan het duel. De Maat en Wiskerke naar vierde ronde In Memorian I943-2OII vrijdag 18 maart 2011 SAS VAN GENT - Voetbalvereniging Corn Boys en hoofdtrainer Ruud Cornelis zijn per direct uit elkaar gegaan. De oefenmeester uit Bres- kens voelde zich de laatste weken niet meer op zijn plaats bij de zon- dag-vijfdeklasser uit Sas van Gent. Met name de slechte trainingsop komst en de matige motivatie van de selectie stoorden hem in hevige mate. Hij wilde er aan het eind van het seizoen dan ook mee stop pen. Als gevolg van de ontstane situatie besloot het bestuur van Corn Boys de samenwerking met Cornelis meteen op te zeggen. Eerder was nog een contractverlenging van een jaar overeengekomen. Cornelis was in Sas van Gent be zig aan zijn eerste seizoen. Voor dien was hij lange tijd hoofdtrai ner bij Cadzand. Met Corn Boys had hij dit seizoen reeds een perio- detitel op zak. De laatste acht duels zat de klad er echter in en be haalde de ploeg negen punten. De eerste zeven competitieduels lever den liefst negentien punten op. Inmiddels heeft Corn Boys in de persoon van Hans van de Boom tot het einde van het seizoen een vervanger voor Cornelis gevon den. Daarna gaat de club op zoek naar een nieuwe coach. door Jack Begijn SINT JANSTEEN - Jack de Maat en Frank Wiskerke plaatsten zich voor de derde ronde van de vierde Grand Prix driebanden van de ZVB. Er is spanning genoeg in poule B. Diverse partijen werden op één of enkele puntjes beslist. In de boven ste poulehelft won en verloor ie dereen een partij. Wiskerke redde het hier op ran- kingpunten. In de onderste helft verloor Bliek met één punt ver schil van Van Hurck en later ruim van De Maat. De Terneuzenaar hoefde niet eens goed te spelen om zich te plaatsen voor de derde ronde. Daardoor is de klassementsleider ook zeker van een plaats in de Masters. WACHTEBEKE - Hij wil het beste uit zichzelf naar boven halen en geen training missen. „En als ik er al een mis, dan zoek ik met mijn trai ner een ander moment", zegt Jef frey Wuytack, doelman van zon dag-vierdeklasser RIA W. De in Wachtebeke (België) woon achtige Wuytack is van beroep me taalbewerker. Hij bouwt voorna melijk onderdelen voor bruggen en sluizen. „Dat is veel trekken en sleuren. Dat mijn benen zo ge spierd zijn, komt door het werken met de voorhamer. Soms werk ik op locatie. Momenteel zetten we sluisdeuren in Zeebrugge. Dit werk is in zekere zin ook een goe de training voor me." De keeper heeft veel te danken aan zijn persoonlijke trainer, oud-doelman Willie Nieuwelink. „Dankzij hem heb ik dit niveau be reikt. Hij heeft me techniek, coachen en meevoetballen bijge bracht. In België kennen ze geen keeperstrainers en moet je alleen ballen tegenhouden." RIA is zijn derde club. Als voetbal ler begon hij bij Zaffelaere. Daar kreeg hij woorden en liet hij zich overhalen om samen met Kristof Vereecken over te stappen naar Sluiskil. „Ik ging voor tweede of derde keeper, maar speelde er vijf jaar lang in het eerste. Soms zit het leven raar in elkaar. Ik heb in Sluis kil veel mooie momenten be leefd." Toch ruilde hij die club in voor RIA. „Sluiskil bloeide langzaam dood. Er zouden veel spelers bijko men, maar uiteindelijk hadden we toch een te smalle selectie. Ook ging het kwalitatief bergafwaarts." Ronald Möhring haalde Wuytack uiteindelijk over om naar Westdon pe te komen. Met in zijn kielzog zijn familie, die-bij thuiswedstrij den met minimaal acht man aan wezig is langs de lijn: vrouw, ouders en kennissen. „Voor mij geeft dat een extra stimulans", be kent Wuytack. Na afloop be spreekt hij de wedstrijd met ze. Vooral de fouten zijn dan punt van aandacht. „Met Willie ga ik daar dan op trainen." Ongevraagd trekt hij de vergelij king tussen Nederland en België. „In België denken ze hoe je een te gendoelpunt kunt voorkomen, hier hoe je doelpunten kunt ma ken. De beleving is totaal anders. In België kruipen ze met z'n allen voor de goal en loeren ze op een kans. Het voetbal is in Nederland daarom veel aanvallender en dus attractiever." Na een kort ziekbed is woensdagmiddag voormalig sportredacteur Ton Koomen van BN DeStem overleden. Hij werkte ruim dertig jaar in Zeeuws-Vlaanderen. Voor Ton Koomen was het zwart of wit. Grijs kende hij niet. Hij noem de zichzelf gekscherend de kleine Koomen. Dat sloeg op zijn inderdaad niet al te grote leng te, maar wilde niet zeggen dat je om Ton Koomen heen kon. Koomen compenseerde het klein zijn moeiteloos met een woorden stroom die nauwelijks te stuiten was. Verbaal was hij ijzersterk. Vlijmscherp soms, want Ton Koomen liet zich niet zomaar op zij zetten. Altijd een weerwoord klaar. Vaak verpakt in keiharde hu mor. Maar Ton Koomen had ook een charmante kant en was nooit te beroerd een handje toe te ste ken. In 1961 begon hij bij het Noord-Hollands Dagblad in Hoorn. Als sportjournalist. De sport is hij altijd trouw gebleven. In september 1967 begon hij in Bre da bij toen nog dagblad De Stem. Bijna zes jaar werkte hij vanuit Bre da waar hij zich ontpopte tot een all-round sportverslaggever met biljarten als zijn grote liefde. Zelf kon hij een balletje aardig raken. Driebanden en libre waren de spel- soorten waarin hij uitblonk. Ook in Zeeuws-Vlaanderen, waar hij begin 1973 belandde. Het duur de niet lang of Ton Koomen voel de zich daar thuis en liet zien over een groot organisatietalent te be schikken. Agenda's en schema's klopten tot op de komma. Ton Koomen ontpopte zich tot de sportkoning van de streek. Een fe nomeen, dat de sportpagina's in Zeeuws-Vlaanderen laagdrempelig maakte. Er kon geen balletje rollen of een paard de benen strekken, het stond in de krant. Zeeuws-Vlaanderen leerde hem kennen als een bourgondisch man die van het goede leven hield. Shaggie in de mondhoek, regelma tig een biertje in de hand. „Ik spuug er niet in", was een van zijn gevleugelde uitdrukkingen. Hij liet het geld, door hem steevast de jan nen genoemd, rollen. Op zijn 61e kwam er een eind aan zijn journa listieke carrière. De VUT haalde hem vanachter zijn bureau bij BN DeStem. Het was genoeg geweest. Lekker genieten wilde hij. Onder andere als voorzitter van voetbalve reniging AZW, maar zijn gezond heid begon hem parten te spelen. Drie weken geleden pas werd over al in zijn lichaam kanker ontdekt. Het ging snel. Geen tussenweg. 1 pisch Ton Koomen. Romain van Damni IC11. Dver- ekt. I :-iyj nnfl Jeffrey Wuytack kan zondag met RIA W. al een grote stap zetten richting de derde klasse van het zondagvoetbal. Jo titel, is dan de tegenstander.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 44