DOPRUIMING Woes Martens ALLES MOET WEG!! Buurman Knibbeler gaat afzien op Alpe d'Huez in actie tegen kanker Hulst doet weer mee aan welziinspilot VWS 20 'laatste kans1 Grando Hulst gaat verhuizen Grando Hulst ALLE SHOWROOMKEUKENS: WWW.GRANDO.NL/HULST ALPE D'HUZES 'Particuliere acties nodig want OM eist 12.000 euro boete voor Delta voor fout in centrale bij Dow Mini-bedrijven in Hulst de boer op met hun waren weekenddiensten o.ra^/ri .«lama cm mam i Toyota RAV4 Today Tomorrow Toyota CAPPENPIJK TOYOTA vrijdag 18 maart 2011 7|i|a 0% i de voorwaarden Compleet als getoond van 15.990^"nu Compleet als getoond van _JL565^ nu Industrieweg 2, 4561 GH Hulst (in Morres Wonen), T: 0114-374455, Open: ma-zo 10:00-18:00 C8w-(r»t„d door Harold de Puysseleijr De dood of de gladiolen, zei Wies Martens (63) uit Hulst twee jaar gele den tegen zijn echtge note toen hij te horen kreeg dat al leen een stamceltransplantatie hem nog de overwinning in zijn strijd tegen bloedkanker kon brengen. Het ziet er naar uit dat die bloe men in de loop van dit jaar op ta fel kunnen komen in huize Mar tens. Vijftien maanden geleden is de transplantatie uitgevoerd. Eén van zijn broers doneerde bioed ter ver vanging van het besmette bloed om zo de leukemie voorgoed te verdrijven. „We gaan gelukkig de goede kant op. Het grote risico bij transplanta ties is afstoting, maar dat is tot nu toe achterwege gebleven. We gaan nu proberen de medicijnen af te bouwen. Ik pik langzaam maar ze ker de dingen weer op. Ik ben thuis weer in de tuin bezig en doe klusjes in huis. In de loop van dit jaar hoop ik het hele proces te kun nen afronden. Dat zou betekenen dat ik de ziekte heb overwonnen. Dan ben ik werkelijk genezen, een vrij uniek gegeven", aldus een op gewekte Martens. Vijftien jaar geleden werd bij de sportman in hart en nieren bij toe val chronische leukemie vastge steld na bloedonderzoek als gevolg van een infectie. Vijf tot tien jaar gaven de artsen hem nog te leven, maar de levenslustige Martens wei gerde koppig het bijltje erbij neer te gooien. „Ik wil nog lang niet dood dus dan heb je geen keus", merkt hij tien chemokuren, een bestraling en vele ziekenhuisopna mes verder nuchter op. „Een goed thuis en een goede dok ter", somt hij zijn randvoorwaar den voor het gevecht tegen de le vensbedreigende ziekte op. „Ver der moet je veel geluk hebben, en door Ad Roos MIDDELBURG - Energiebedrijf Delta moet van het Openbaar Ministerie 12.000 euro betalen. Een boete van dat bedrag eiste officier van justi tie Ingeborg Koopmans gisteren voor de rechtbank in Middelburg. Delta zou een voorval waarbij gas vrij kwam, niet gemeld hebben bij de provincie. Het incident vond plaats op 2 juli 2008, op het terrein van Dow bij Temeuzen. Daardoor kwam in een schakelstation bij de warmte krachtcentrale van het bedrijf 2,5 kilo van het verstikkende gas zwa- velhexafloride vrij. Dat was de schuld van Delta, meent het OM; het station is immers in bezit van dat bedrijfj en dat voert ook het onderhoud uit. Volgens advocaat Van den Boezem van Delta was er geen meldings plicht van het incident en hoefde de provincie dus niet op de hoogte te worden gebracht. De officier van justitie bestreed dat. De rechtbank doet op 31 maart uit spraak. HULST - De mini-ondernemers van het Reynaertcollege, ROC Wester- schelde en de Praktijkschool Hulst gaan in de week van 2t tot en met 25 maart de boer op om hun pro ducten aan de man te brengen. Dat gebeurt onder meer tijdens de weekmarkt op maandag in Hulst. Leerlingen van de drie scholen doen ervaring op met zakendoen en hebben uiteenlopende produc ten zoals bonbons, eierkoeken, kaarsen en een snackbox bedacht om geld mee te verdienen. De opbrengsten gaan dit jaar naar goede doelen die door de onderne mingen zijn gekozen. Voorbeelden daarvan zijn Kika, Save The Child ren en het GORS. door Harold de Puysseleijr HULST - Zo'n vijfduizend wielertoe risten gaan op 9 juni in het kader van de actie Alpe d'HuZes de strijd aan met de berg Alpe d'Hu ez en met zichzelf. Onder het mot to 'Opgeven is geen optie' probe ren ze individueel of in teamver band zes keer op één dag deze uit de Tour de France befaamde berg te beklimmen. Eén van de deelnemers is Jan Knibbeler uit Hulst, één van de acht leden van het team dat na mens Sportcentrum Delta mee doet. Knibbeler is buurman van leukemiepatiënt Wies Martens en verloor meerdere goede vrienden eri kennissen aan kanker. Toen hij van zijn spinninginstructeur bij Delta een papier meekreeg over Alpe d'HuZes moest hij wel even nadenken, maar besloot toch snel de uitdaging aan te gaan. „Voor mij is het een dubbele uitdaging, want ik wist tot voor kort hele maal niets van racefietsen", ver telt Knibbeler. „Laat staan dat ik al eens in de bergen heb gere den." Sinds november is de Hulstenaar echter serieus in training, zowel op de spinningfiets als in de bui tenlucht als lid van de tourclub. Zijn doel is tenminste twee keer de berg met zijn 21 bochten in de Franse Alpen te bedwingen voor het goede doel. „Mensen die het kunnen weten, zeggen dat je jezelf op die berg wel tien keer tegen komt. Je lichaam zegt 'stop ermee, stop ermee', maar opgeven is geen optie. Op die momenten zal ik aan Wies en andere kankerpatiënten denken. Want wij kunnen een maal boven op de berg uitrusten, een kankerpatiënt kan dat niet. Die blijft het moeilijk houden. Daarom is het goed dat we met zijn allen iets voor een ander over hebben." door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst heeft bij het ministerie van Volksgezond heid, Welzijn en Sport) een pro jectvoorstel ingediend in het kader van 'gebiedsgerichte dienstverle ning'. „Wij vinden het van belang dat ouderen of behoeftigen zo lang mogelijk in hun eigen woning of woonomgeving kunnen blijven wonen en dat kunnen we door ge biedsgerichte dienstverlening nog beter garanderen", zegt wethouder Frank van Driessche. In het pro ject werken verschillende (wel zijnsorganisaties en intensief sa men. De gemeente Hulst zal hier voor worden opgedeeld in vier of Volgens Van Driessche biedt het ministerie personele ondersteu ning, maar krijgt de gemeente geen extra geld van het Rijk. Diver se fracties in de Hulster commissie vergadering Samenleving maan den Van Driessche tot voorzichtig heid. „We hebben eerder meege daan aan zo'n pilot op het gebied van extramurale huisvesting en zorg", waarschuwde René van Domburg (Progressief Hulst). „We moeten oppassen dat we nu niet weer iets mooit optuigen, waar we straks geen geld meer voor heb ben." Zaterdag 19 en zondag 20 maart 2011 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Cent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur, voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Nucleus Huisartsenposten, Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte). Alleen na telefonische afspraak: 0115-643000. West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aar denburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofd plaat, IJzendijke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken. Nucleus Huisartsenpost West, Pastoor van Genk- laan 6, Oostburg. Alleen na telefonische afspraak, 0115-643000. Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: G.R. Kasenda, Dinkelstraat 10, Terneuzen, tel. (0115) 630666. 158pk-motor erbaar in 2- en 4-wheeldrive- Nu bij ons inde showroom! ft i mf TERNEUZEN Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Pri|zen inclusief BTW, exclusie! koslen rijklaar maken en verwijderingsbijdrage Wi|zigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B.V. Meer info: bel gralis 0800-0369 of kijk op www ioyoia.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40