zeeland 119 niet onmogelijk maken' Voorwaardelijke celstraf Veilins v0°; voor dodelijk ongeval kerk in cimge restauratiefonds Borrel brengt boeren onder de mensen Ziekenhuizen geven info over slaapcentra Twee dagen rollen in De Vlaschaard Cursus snoeien van (oude) fruitbomen Grote carnavalsmarkt wagenbouwersloods vrijdag 18 maart 2011 Z flppl VIDEO De Raad van Toezicht van SOKA helpt een handje in De Blide, 't Ver- laet en De Redoute, op www.pzc.nl. MEEST CELEZEN 1. Speurtocht naar 'Vlaamse' leerling 2. Graaf Jansfeesten ter ziele 3. CZAV vertrekt uit silo in Breskens TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Martijn de Koning BRUGGE - De politierechter in Brug ge heeft een man uit Roermond veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke celstraf; een rijver bod van vier maanden en rioo eu ro boete. De man veroorzaakte op 19 augustus vorig jaar op de Sluis straat, tussen Westkapelle en Sluis een ongeluk waarbij een 19-jarig meisje uit Sluis om het leven kwam. De man was vanuit Knokke onder weg naar een camping in Cad- zand, maar bemerkte dat hij bij Westkapelle de afslag naar Re- tranchement had gemist. Hij be sloot te draaien, en zag daarbij een aankomende quad over het hoofd. Die werd bestuurd door 4e vriend van het meisje. Bij de botsing raak te de Sluise zwaar gewond; ze over leed later in het ziekenhuis in Brugge. De familie van het slachtoffer nam het de bestuurder overigens bijzon der kwalijk dat hij nooit iets van zich heeft laten horen. Volgens de advocaat van de man was zijn cliënt wel degelijk 'zeer begaan' met de slachtoffers van de gebeur tenis. De raadsman pleitte eerder al voor een voorwaardelijke straf, omdat het slechts zou gaan om 'een kleine onvoorzichtigheid'. CLINGE - Het parochiebestuur in Clinge zoekt spullen voor een vei ling op zaterdag 7 mei ten bate van de restauratie van de kerk. Wie goederen inbrengt bepaalt wat die minimaal op moeten brengen. De meeropbrengst is voor het restaura tiefonds. Het kerkbestuur zoekt goederen van enige waarde, dus geen rommelmarktspullen. Han delswaar kan worden afgegeven op Rembrandtstraat 36 te Clinge of thuis op laten halen (even bel len met 0114-314653). De restauratie van de kerk ver loopt voorspoedig. Vandaag wordt de opgeknapte haan weer op de to ren gezet. HOEK De Stichting Hoekse Rakkers houdt morgen een 'boerenborrel' in het dorpshuis van Hoek. Boeren, hun partners en andere betrokke nen uit de agrarische sector zijn vanaf 19.30 uur welkom voor een 'praatje met een drankje en een hapje'. Initiatiefneemster Elsa van Hermon, vrouw van een boer, meldt dat de borrel vooral is opge zet om agrariërs met elkaar in con tact te brengen buiten het normale vergadercircuit. „Boer is toch vaak een wat eenzaam beroep. Het leek mij leuk om ze in ongedwongen sfeer bij elkaar te brengen." TERNEUZEN/OOSTBURG ZorgSaam geeft vandaag voorlich ting over slaapproblemen in de zie kenhuizen in Terneuzen en Oost burg. Er staan informatiekraampjes en er wordt uitleg gegeven over de werking van het slaapcentrum. Daar worden mensen onderzocht die problemen hebben met slapen of die erg snurken. Dat gebeurt met draadloze apparatuur en een infra- roodcamera. De informatiedag staat in het teken van de Week van de Slaap en duurt van 10 tot 14 uur. KOEWACHT Stichting Cultuur en Ontspanning De Vlaschaard in Koewacht houdt vandaag en morgen een rollentwee- daagse in De Vlaschaard. Zestien koppels doen mee. Eén persoon van de tweetallen neemt het steeds op tegen drie tegenstanders, in wedstrijden over 250 tot 1000 meter. Er is ook een koppelkoers over 1500 meter. De opgetelde re sultaten over twee avonden bepa len het eindklassement. Het startschot wordt beide avon den om 19.30 uur gegeven. HENGSTDIJK Fruitteler Jos van Assche uit Hengstdijk geeft zaterdag van 10.30 tot 12.30 uur op zijn bedrijf een workshop 'fruitbomen snoeien'. De cursus is voor mensen die (oude) ongesnoeide fruitbomen in de tuin hebben, of voor wie niet weet welke takken te snoeien, of bij wie de fruitbomen onregelma tig vrucht dragen. Aan de orde ko men appel-, peren-, kersen- en prui menbomen. Vooraf aanmelden via 0114 681407. Prijs: 10 euro, inclusief koffie en appeltaart. HULST In de carnavalsloods op bedrijven terrein Hogeweg in Hulst wordt za terdag 26 maart vanaf 10 uur de gro te Zeeuwse carnavalsmarkt gehou den. Er zijn complete carnavalswa gen of delen daarvan te koop, maar ook kleding en overige carnavalsat tributen. Thee en koffie is aanwe zig maar de overbekende hambur gers, ruim voorzien van juin en saus, smaken het best met een fris pintje. Meer informatie over de car navalsmarkt is te verkrijgen via Oswald de Bleijser via 06-30791647 of via denbout@zeelandnet.nl. Een toneelspeler vermaakt kinderen op de Graaf Jansfeesten in 2009, volgens secretaris Maurice de Vleeschouwer een van de topedities van het jaarlijkse evenement. De Graaf Jansfeesten worden dit jaar in elk geval niet gehouden. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39