Horeca skihal mag voorlopig blijven Zeeland Raad Soka ervaart de praktijk Spookhuis: geen broedende vogels gegjn bOUW OpleidillgSCentlTJm ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 TIJDELIJKE VERGUNNING Bedrijfsleider reageert enthousiast op beslissing B en W Terneuzen I 17 20 en 21 door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het blijft spannend of skihal Snowbase in Terneuzen het horecagedeelte mag blijven uit baten, maar voorlopig is er geen vuiltje aan de lucht. Het Terneu- zense college van B en W heeft be sloten de horeca te gedogen, totdat er een definitieve uitspraak is in de rechtszaak over de voormalige coffeeshop Checkpoint in Terneu- Tussen Checkpoint en Snowbase zouden financiële relaties bestaan. Een gemeente mag officieel geen horecavergunning geven, als er sprake is van financiële banden tussen een veroordeelde partij en een horecabedrijf Het Terneuzen- se college van B en W neemt zich dat ter harte door de skihal geen definitieve vergunning te geven, maar heeft doelbewust gekozen voor een middenweg, een tijdelij ke vergunning. De eigenaar van Checkpoint is vo rig jaar veroordeeld in Middelburg. Hij is tegen dit vonnis in hoger be roep gegaan. Deze zaak dient later dit jaar. „Als er een onherroepelij ke uitspraak ligt, nemen we een definitief besluit", verklaart burge meester Jan Lonink van Terneu zen. Lonink realiseert zich dat het colle ge op eieren loopt in deze kwestie. Hij wijst erop dat Checkpoint is veroordeeld na de opening van de skihal. Justitie heeft ook toen pas op papier beslag gelegd op de 'ver meende' investeringen van Check point in Snowbase. Lonink: „Dat maakt de vergunningverlening erg ingewikkeld." De afgifte van een tijdelijke horeca vergunning biedt de gemeente Ter- neuzen de kans extra eisen te stel len. Snowbase moet voor elk groot evenement een aparte vergunning aanvragen en is verplicht snel de communicatievoorzieningen voor de hulpdiensten in orde te maken. Het juridische gekrakeel rond het horecagedeelte van Snowbase staat los van de exploitatie van de skischans die onder een aparte BV valt. Snowbase-bedrijfsleider Dennis de Bruijne laat weten 'heel blij' te zijn met de voorlopige vergun ning. „Zeker voor ons personeel. En dit helpt bedrijven over de drempel die bij ons evenementen willen houden." door Raymond de Frel TERNEUZEN - Een goede balans tus sen toezicht houden, besturen en de praktijk op de werkvloer. Daar draait de zogenoemde Zorgbrede Governance Code om. Je kunt wel continu praten over zaken, maar dat gaat toch net even wat beter als je zelf eens op de werkvloer hebt gestaan. En daarom staken de zeven leden van de Raad van Toezicht op initia tief van het dagelijks bestuur van de Stichting Ouderenzorg Kanaal zone (Soka) gisteren in de verzor gingscentra De Blide in Terneu zen, De Redoute in Sas van Gent en Het Verlaet in Westdorpe de handen uit mouwen. Ze sloten aan in de keuken, bij de admini stratie, zorgafdeling en bij de afde ling techniek en onderhoud. Met als doel goede kwaliteit te bewa ken, borgen en continueren. Zo schepte Cyriel Barbé gisteroch tend in de keuken van De Blide soep op. „Huh? Zijn de bakjes al op? Of is het al genoeg zo?", vroeg hij zich af, terwijl hij helemaal in zijn tijdelijke job opging. „Ik zit sinds 1998 in de Raad van Toe zicht, maar dit is pas de eerste keer dat we op de werkvloer staan. Als je wilt weten wat er in een zorgor ganisatie omgaat, moet je zoiets ge woon eens hebben gedaan. Van el ke geleding krijg je zo iets mee. Heel nuttig." door Raymond de Frel sas van cent - Niets staat de sloop van het veelbesproken spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent nog in de weg. Een onafhankelijke ecoloog rappor teerde gistermiddag aan de ge meente Terneuzen dat er welis waar veel, maar geen broedende vogels in het huis zijn waargeno men. Eigenaar Luc Christiaen had dat rapport nodig, omdat dinsdag het broedseizoen is begonnen. Hij liet eerder deze week al weten dat hij bij groen licht van de ecoloog het liefst vrijdag (vandaag) de sloop laat beginnen. De poging van Johan Vlemmix om het spook huis te kopen, bleef tot gistera vond zonder resultaat. Vlemmix: „Ik geef het nog niet op, maar ik krijg nog geen onroerend goed ver kocht. Ik baal er enorm van." door Eugène Verstraeten terneuzen - Verschillende keren is de champagne al ontkurkt, de eer ste plannen dateren al van drie jaar geleden, maar gisteren is dan toch echt de eerste paal geslagen voor het Logistiek Opleidings Cen trum (LOC) Zeeland. Het ROC bouwt het centrum aan de Mr. F.J. Haarmanweg in Terneuzen en ver huurt het straks aan de oplei dingsinstituten Jonkman Logistics en De Ruyter Training en Consul tancy (DRTC). Door de handen in een te slaan wordt ingespeeld op de vraag naar een totaalpakket aan opleidingen. Het aanbod van cur sussen en trainingen wordt aan zienlijk verhoogd. Jonkman biedt nu al een breed scala aan opleidin gen op transport- en veiligheidsge bied. DRTC heeft veel kennis en kunde in huis met betrekking tot scheepvaart-gerelateerde opleidin gen. Jonkman: „We zitten nu nog verspreid over zes leslocaties in Terneuzen." Hij verwacht dat de eerste havenwerkers er- na de zo mervakantie op cursus kunnen. Vrijdag 18 maart 2011 Regels mogen sfeervolle dorpsfeesten niet onmogelijk maken Wies Martens is aan de winnende hand tegen kanker Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Cyriel Barbé van de Raad van Toezicht van SOKA stak gisterochtend in De Blide in Terneuzen een handje toe in de keuken. Hij schepte de soep voor bewo ners keurig in kommen. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37