281 sport 'Haast niemand kent de Trainer Rob de Vos en Delta Sport maken zich op voor kampioensfeest Ruud Cornelis direct weg bij Corn Boys VIERDE IOASSE A Jeffrey Alewijnse luidt de noodklok voor het volgens hem nog altijd onbekende MZVC. „Er zou meer met de naam moeten gebeuren." Handballers EMM vechten voor lijfsbehoud in Zeeuwse derby Kerkhove strandt in kwartfinales Oud-sportjournalist Koomen overleden vrijdag 18 maart 2011 door Wim Kakebeeke zierikzee - Achter de schermen wordt hard gewerkt aan een kam pioensfeest. Zondag kunnen de handballers van eersteklasser de Graaf/Delta Sport namelijk kam pioen worden in eigen huis. Ge zien de vorm en de imposante ze gereeks van de Zierikzeeënaars wordt niet verwacht dat GHV uit Goirle daar een stokje voor komt steken. Daarvoor is de honger naar de felbegeerde titel veel te groot bij de blauwhemden. „We moeten dit karwei zo snel mogelijk afmaken", zei trainer Rob de Vos zaterdag al na de winst op Witte Ster. In sporthal Onderdak kunnen zon dag oude tijden herleven. Dan moeten de blauwhemden er wel in slagen om de vierde titel onder leiding van keuzeheer Rob de Vos in de wacht te slepen. Op 5 april 1992 was het voor het laatst dat de champagnekurken konden knal len. De Schouwse formatie promo veerde destijds van de eerste divi sie naar de eredivisie. Voor het duel van zondag - het ne gentiende in de competitie - is Del ta Sport gewaarschuwd. Er zal een stuk beter gespeeld moeten wor den dan in de eerste helft bij Wit te Ster. De Zierikzeeënaars acteer den toen slap. De Vos:. „Tegen een knokploeg als GHV moet je dat niet proberen. Dat team strijdt tot de laatste seconde. Er zal net als te gen Witte Ster druk op de ketel zitten. Een stukje gezonde span ning moet er ook zijn. Maar we moeten niet stijf staan van de ze nuwen." Dat de vierde titel er gaat komen voor de Middelburgse trainer is welhaast zeker. „Olympia'89 is een paar weken geleden afgehaakt in de titelrace", zegt De Vos. „Dat is door de kwaliteiten van Delta Sport." De enige misstap maakte Delta Sport eind december tegen de equipe uit OSS. Olympia'89 won met 31-18. Dat kwam door een blessuregolf bij de lijstaanvoerder. In januari is er veel geschoven en geïmproviseerd. Toen is volgens De Vos de basis gelegd voor het be oogde kampioenschap. „In die pe riode hebben we gezwoegd en ge ploeterd. Daarnaast is er veel gefo cust en geïnvesteerd op het posi tiespel." Dat was de mooiste periode voor de ploeg, meent de Middelburger. „Toen is iets moois gegroeid. Er is ploeggeest ontstaan." De wedstrijd tegen GHV begint zondag om 14.30 uur. Een dweil band zorgt voor een muzikale om lijsting. door Wim Kakebeeke zierikzee - De spanning in de tweede klasse van het zaalhandbal is te snijden. Met nog drie competi tieronden voor de boeg is de strijd onderin zeker nog geen gelopen koers. Aan die realiteit klampen de mannen van hekkensluiter EMM zich vast. In de derby van zondag tegen Del ta Sport 2 zijn de Middelburgers al lerminst de onderliggende partij, meent Rick Evertse van Delta Sport. „De kracht van EMM neemt de laatste weken alleen maar toe. De resultaten mogen er gewoon zijn." Jos Aertssen, interim-trainer bij EMM, ziet ook de belangstelling in eigen huis weer terugkeren. „We leggen een leuk en attractief spelle tje op de mat. Vergeet niet dat we uit een diep dal komen. Dit vergt normaal jaren. EMM is aardig op weg." BATH Tennisster Lesley Kerkhove uit Zie- rikzee is er niet in geslaagd de laat ste vier te halen van het ITF-toer- nooi in Bath. Ze verloor gisteren van de Italiaanse Claudia Giovine, die in de Engelse plaats als zesde geplaatst was. De setstanden wa ren 7-5 en 6-3. In het dubbelspel zit de negentien jarige Kerkhove wel al in de halve finales. Met de Russin Marta Sirot- kina heeft ze de eerste twee duels gewonnen. Het vertrek van Thim Zevenber gen, Jordy Loo en Ben Alexandere heeft er stevig in gehakt bij het ooit zo roemrijke handbalbolwerk. Na vijftien duels bedraagt de oogst slechts vijf punten. Concurrent Blauw Wit heeft twee punten meer, maar speelde ook een duel meer. Delta Sport is daarboven te rug te vinden op plek acht met ne gen punten uit vijftien duels. Delta Sport 2 is zondag om 12.30 uur zo goed als compleet. Alleen doelman Danny Wassink is vanwe ge zijn werk een vraagteken. EMM heeft juist een kleine selec tie. Onlangs haakte opbouwerspe ler Kevin Meulmeester nog af met een schouderblessure. „Je hoopt natuurlijk op een stunt, maar de selectie is zó smal", weet Aertssen. „Verder moet alles wel op zijn plaats vallen. Is Delta Sport com pleet, dan wordt het lastig. Op het fysieke vlak komen we gewoon te kort." Jeffrey Alewijnse kwam vijfjaar geleden bij toeval bij het hem nog onbekende mzvc terecht. door Michiei Bouwman MIDDELBURG - Toen Jeffrey Alewijn se vijf jaar geleden bij MZVC ging voetballen, had hij nog nooit van die naam gehoord. Dat is nu wel anders. De verdediger heeft het goed naar zijn zin bij de zaterdag- club, die over een paar weken zijn tiende verjaardag viert. Lang zal-ie leven? Misschien, maar dan moet er wel wat gebeuren. „De naamsbe kendheid is minimaal." MZVC beleefde zijn hoogtijdagen van 2002 tot 2005. Onder trainers Wil Wijnands en Adri Franke speelde de club in de derde klasse, maar sindsdien zijn de Middelbur gers niet meer dan een middenmo ter in de vierde klasse. „Toch mer ken we dat het voetballend een stuk beter gaat, ondanks de resulta ten", zegt Alewijnse (25). „Want die zijn niet echt om over naar huis te schrijven. We kunnen wel redelijk mee met de bovenste ploe gen, behalve Wemeldinge, alleen ons fysiek is niet het sterkte punt. We hebben vaak nogal moeite met het laatste kwartier. We heb ben veel studenten in de groep en het komt voor dat we maar met acht man op de training staan, ei genlijk te weinig voor een eerste selectie. Dat ga je wel merken op de zaterdagen." Wil MZVC het seizoen - sportief gezien - nog een beetje feestelijk af sluiten, dan zal er morgen gewon nen moeten worden van Borssele, dat zesde staat en vijf punten voor sprong heeft. Alewijnse: „We had den als doelstelling om een paar plekjes hoger te eindigen dan vo- TERNEUZEN OUd-sportjournalist Ton Koomen is woensdag overleden na een kort ziekbed. Hij was lange tijd werk zaam voor BN De Stem in Zeeuws- Vlaanderen. Koomen (1943) begon in 1961 zijn carrière bij het Noord-Hollands Dag blad. In 1967 begon hij in Breda bij toen nog dagblad De Stem. Van 1973 tot 2004 werkte hij voor dezelfde krant in Zeeuws-Vlaanderen. Na zijn vut was Koomen nog even voorzitter van voetbalclub AZW. uit j; msm BILJARTEN Driebanden. Gust Boonentoernooi. André v.d. Made - Steve Lambrechts 2-1; Jürgen Ma- thia - Gilles Sturm 0-2; Bas Vervoort - Cees van Gessel 0-2; Daan Weststrate - Toon Klaas- sen 1-2; Edward Ippel - Sjaak de Rijcke 0-2; Cees Rossen - Jan Schouwenaar 2-1; Cor van Garsel - Martin Sturm 2-1 Pool. Regionale eerste klasse. Saints - Road- house Blues 1-5: Straight. Brian Verhoeven - Jan Roskam 41-50; Dennis de Wit - Joris Lod der 18-50.10-ball. Brian Verhoeven - Joris Lod der 3-6. 9-ball. Joris Hensen - Jeroen Damman 5-7. 8-ball. Dennis de Wit-Jan Roskam 6-2; Jo ris Hensen - Jeroen Damman 3-6. TENNIS Indian Wells. Mannen, vierde ronde: Robredo (Spa/25) - Querrey (VSt/21) 6-1 6-3, Del Potro (Arg) - Ko- hlschreiber (Dui/32) 7-6 (3) 7-6 (7), Gasquet (Fra/18) - Roddick (VSt/8) 6-3 7-6 (5), Nadal (Spa/1) - Dewarman (Ina) 7-5 6-4, Federer (Zwi/2) - Harrison (VSt) 7-6 (4) 6-2, Karlovic (Kro) - Montanes (Spa/23) 7-6 (7) 6-2, Djoko- vic (Ser/3) -Troicki (Ser/16) 6-0 6-1, Wawrin- ka (Zwi/12) - Berdych (Tsj) 3-6 6-4 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Bartoli (Fra/15) - Ivan- ovic (Ser/19) 6-4 7-6 (4), Wickmayer (Bel) - Peer (Isr) 6-3 6-3. sas van cent - Voetbalvereniging Corn Boys en hoofdtrainer Ruud Cornelis zijn per direct uit elkaar gegaan. De oefenmeester uit Bres- kens voelde zich de laatste weken niet meer op zijn plaats bij de zon- dag-vijfdeklasser uit Sas van Gent. Met name de slechte trainingsop komst en de matige motivatie van de selectie stoorden hem in hevige mate. Hij wilde er aan het eind van het seizoen dan ook mee stop pen. Als gevolg van de ontstane situatie besloot het bestuur van Corn Boys de samenwerking met Ruud Cornelis meteen op te zeggen. Eer der was nog een contractverlen ging van een jaar overeengeko men. Cornelis was in Sas van Gent be zig aan zijn eerste seizoen. Voor dien was hij lange tijd hoofdtrai ner bij Cadzand. Met Corn Boys had hij dit seizoen reeds een perio- detitel op zak. De laatste acht duels zat de klad er echter in en be haalde de ploeg negen punten. De eerste zeven competitieduels lever den liefst negentien punten op. Inmiddels heeft Corn Boys in de persoon van Hans van de Boom tot het einde van het seizoen een vervanger voor Cornelis gevon den. Daarna gaat de 'club op zoek naar een nieuwe coach.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28