241 sport Ajax voetbalt als een NAC Breda op rand van afgrond FC Barcelona hekelt dopingcontroles Uefa UEFA schorst Wenger en Nasri één duel Yerseke speellocatie Zeeuws Elftal-NAC Rangnick opvolger Magath bij Schalke 04 Tumor verwijderd bij Bar^a-speler Abidal Ajax figureert in de achtste finale van de Europa League. Ook de return tegen Spartak Moskou gaat verloren. Na 0-1 in Amsterdam wordt het dit keer 3-0. vrijdag 18 maart 2011 BARCELONA - De Europese voet balbond Uefa heeft gisteren tien spelers van FC Barcelona getest op doping. Volgens de bond ging het om een routinecontrole. Bij Barce lona zijn ze niet blij met de actie van de Uefa. De controle volgde na melijk enkele dagen na het bericht van radiostation Cadena Cope dat bij Barcelona artsen werken met „een twijfelachtige reputatie". „Doktoren van de Uefa brachten donderdagochtend een verrassings- bezoek bij de training van FC Bar celona", aldus de Spaanse voetbal club op de website. „Dit is de twee de keer dit seizoen dat het gebeurt. Vorig seizoen waren er in totaal drie controles." Barcelona klaagde dinsdag het ra diostation aan wegens smaad. Ca dena Cope, dat tot de katholieke kerk behoort, bood excuses aan. NYON De tuchtcommissie van de Uefa heeft manager Arsène Wenger en middenvelder Samir Nasri van Ar senal voor één Europese wedstrijd geschorst. Beiden hadden zich vori ge week na de verloren Champions Leaguewedstrijd tegen FC Barcelo na zeer kritisch uitgelaten over scheidsrechter Massimo Busacca. De Zwitser moest het ontgelden omdat hij Robin van Persie met twee keer geel had weggestuurd. MIDDELBURG Na Middelburg ontvangt ook Yerse ke het Zeeuws voetbalelftal. Op za terdag 9 juli is er in Middelburg een vriendschappelijk duel met FC Twente. De speellocatie een week later tegen NAC stond nog niet vast Dat is Yerseke geworden, waar het duel om 16.00 uur begint De Zeeuwse vrouwen spelen om 14.00 uur een voorwedstrijd. De te genstander is nog niet bekend. Barcelona nam daar geen genoegen mee, omdat er geen afstand werd gedaan van de uitspraken over do ping. De Catalaanse pers vindt dat er sprake is van een lastercampagne en denkt dat rivaal Real Madrid daar mee te maken heeft. Real- voorzitter Florentino Perez verze kerde Sandra Rosell, zijn collega van Barcelona, dat zijn club niets met de berichtgeving op de radio van doen heeft. „We hebben vandaag een antido pingcontrole van de Uefa gehad, wat een toeval", zei verdediger Ge rard Pique op Twitter. Ook Lionel Messi, Xavi Hernandez, David Vil la, leffren Suarez, Jose Manuel Pinto, Andres Iniesta, Victor Val- des, Javier Mascherano en de Ne derlander Ibrahim Afellay werden gecontroleerd. GELSENKIRCHEN Ralf Rangnick is de nieuwe trainer van Schalke 04. Dat maakte de Duitse voetbalclub, waar de Neder lander Klaas-Jan Huntelaar speelt, gisteren bekend. Rangnick volgt bij de kwartfinalist van de Champions League Felix Magath op. De 57-jarige coach werd woensdag wegens teleurstellende resultaten ontslagen. De 52-jarige Rangnick onderteken de een contract tot medio 2014. BARCELONA De Franse voetballer Eric Abidal is gisteravond in het ziekenhuis van Barcelona geopereerd aan een lever tumor. Tijdens de ingreep, die drie uur duurde, is de tumor zonder complicaties verwijderd. Dat maak te FC Barcelona op de website be kend. De Spaanse kampioen maakte dins dag melding van de levertumor die bij Abidal was ontdekt. EUROPA LEAGUE door Jop van Kempen moskou - Ajax is gisteravond afge droogd door Spartak Moskou (3-0). Daarmee kwam het avon tuur in de Europa League in de achtste finales tot een einde. Ook in Amsterdam (o-i) was Ajax al af getroefd. Diep in Oost-Europa brak de Am sterdamse ploeg met een kleine traditie. In verband met het ver- keersinfarct dat Moskou dagelijks lamlegt, had het team 's ochtends niet licht getraind, zoals gewoon lijk is op Europese wedstrijddagen. In plaats daarvan hadden de Am sterdammers een bezoek gebracht aan het Rode Plein. „Dat hoort ook bij je opvoeding", aldus coach Frank de Boer. De kleur rood en het besef dat de spelers nog een gedeelte van hun opvoeding tot profs misten, zou ook 's avonds nog vaak voorbij ko men. De in het rood gestoken Spar- tak-spelers raasden vanaf de aftrap voorbij de jongelingen van De Boer. De trainer dacht daags voor het duel nog dat zich eenzelfde schouwspel zou ontwikkelen als in Amsterdam, toen Ajax heer en meester was, maar met 1-0 ver loor. Er voltrok zich echter precies het tegenovergestelde. Spartak zette Ajax het mes op de keel en scoor de via Dmitri Kombarov en Wel lington al in de eerste helft twee keer. Een magistrale vrije trap van Alex in de 54e minuut maakte aan alle illusies van Ajax een einde. De Boer: „We hebben over twee wed strijden genomen meer kansen ge had, maar hebben het hier in één helft helemaal vergooid. We wer den voor rust op scherpte geklopt, het had in de pauze ook al 3 of 4-0 kunnen staan. Gelukkig hebben de jongens in de tweede helft bal len getoond, de rug gerecht. Dat is belangrijk, we moeten nu niet met een kater het seizoen vervolgen." Dat De Boer zijn team zo verkeerd heeft ingeschat, legt verschillende zaken bloot. De trainer die vindt dat een bezoek aan het Rode Plein bij de opvoeding hoort, zou na de uitglijder tegen FC Utrecht (3-0) en de wanprestatie tegen Willem door Dennis van Bergen BREDA - NAC heeft per direct ander half a twee miljoen euro nodig om te blijven voortbestaan. Dat zegt Cor van Rooij, een van de zestien financiers die de eredivisieclub moeten behoeden voor een faillisse ment. Vandaag wordt de groep bijgepraat door directeur Ed Busselaar, die de slechte halfjaarcijfers en zijn sane ringsplan presenteert. Daarmee hoopt hij de geldschieters over de streep te trekken. „En anders is het over en sluiten. Zo hard is het", stelt Van Rooij. Ook verantwoordelijk wethouder Alfred Arbouw acht het niet on denkbaar dat het licht bij de club nog dit seizoen uitgaat. Hij is giste ren bijgepraat door Busselaar over het, volgens Arbouw 'dreigend te kort van bijna zeven miljoen aan het eind van het seizoen'. Dat be drag bestaat onder meer uit het ver lies van 4,2 miljoen uit het vorige seizoen. Daar komt nu, bij de pre sentatie van de halfjaarcijfers van dit seizoen, circa twee miljoen bij. Arbouw spreekt van een nijpende situatie: „Ik onderschrijf de conclu sie van Busselaar: de administratie was absoluut niet op orde en de te korten zijn nog veel groter dan ons eerder werd voorgehouden. Het is nu één minuut voor twaalf voor NAC. Het zal moeilijk worden om in deze economisch zware tijd vol doende externe financiers te vin den." Op financiële steun van de gemeen te hoeft NAC niet meer te rekenen, zoals de wethouder eerder dit jaar al aangaf „We hebben als gemeen te al het mogelijke al gedaan, ook wat mogelijk is binnen Europese re gelgeving. Maar Breda draagt NAC een warm hart toe en wil achter de schermen buiten het financiële al het mogelijke doen om de club te helpen. Al was het maar vanwege het belang van NAC voor de stad Breda." Het bedrag dat de financiers inbren gen heeft NAC direct nodig om openstaande rekeningen te betalen. Ook moeten op langere termijn miljoenen schuld worden wegge werkt. Probleem voor NAC is de verdeeldheid binnen de groep van investeerders. Sommigen kunnen of willen de Bredase dub voorals nog niet opnieuw te hulp schieten. Van Rooij is daar wél toe bereid. Op voorwaarde dat de voltallige groep meebetaalt. „We zullen er voor moeten zorgen dat we op één lijn komen te zitten. Ik hoop dat alle financiers zo'n NAC-hart hebben dat we dat be drag bij elkaar krijgen. Want NAC mag nooit verloren gaan. Maar ze ker is dat het een heel lastig verhaal gaat worden. Als er vijf a zes finan ciers afhaken, houdt het op", voor spelt Van Rooij, die benadrukt dat hij dit op persoonlijke titel zegt. Als financier, niet als bestuurslid. Enige optie die dan nog rest, is dat NAC andere financieringskanalen aan probeert te boren. Eerder werd al bekend dat de Bredase dub ook niet meer bij'de bank aan kan klop pen. Sponsor Jan Hoppen heeft la ten weten dat hij in elk geval het komende jaar geen extra geld meer investeert in NAC. Achter de schermen wordt beke ken of andere investeerders bereid zijn om NAC te helpen. Wellicht richt de club zijn vizier op voorma lig hoofdsponsor Aad Ouborg. Die zegt 'wijselijk' zijn mond te hou den. „Ik heb geen behoefte om te reageren, maar als de stad al 'nee' zegt, dan weet je wel hoe laat het is." Arbouw vreest dat de licentie van NAC in gevaar komt als de club er niet tijdig in slaagt een faillisse ment af te wenden. „Dat zou bete kenen dat NAC zelfs dit seizoen niet afkan maken." Ajax-doelman Jeroen Verhoeven vangt de bal voordat Welliton van Spartak Moskou gevaarlijk kan worden. De Braziliaan scoorde na een half uur de 2-0 voor de ploeg uit de Russische hoofdstad. foto Yuri Kochetkov Bart Buysse van FC Twente (rechts) kan nifde

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24