zeeland 123 175.000 Nederlands schip gemakkelijke prooi Bedrijfsleven Bal ziekenhuis ligt bij overheden Eerste stap bewapende beveiliging gezet 'De Piraat' in actie voor A58 Aardappels toch nog uit de grond y Een frisse kijk op het nieuws vrijdag 18 maart 2011 www.watisnouje.nl De kosten voor beveiliging kunnen volgens redersvereniging KNVR op lopen tot 175.000 euro per schip. 'We werken uitsluitend met Nederlandse ex-mariniers. We willen geen cowboys aan boord' William van Amstel, maritiem veiligheidsadviseur - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Vrijdag, zaterdag en zondag geopend Duinweg Oostkapelle DEN BOSCH - Het bedrijfsleven in Zeeland en Noord-Brabant neemt het initiatief voor verbreding van de A58 tussen Vlissingen en Eind hoven. De Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW) en de Kamers van Koophandel heb ben de stichting A58 opgericht, waarin ondernemers en overhe den samenwerken. De BZW en de KvK's stellen dat 'de dagelijkse files in Zuid-Neder land de economische ontwikke ling hinderen en niet stroken met de nationale ambities van het kabi net'. Het initiatief tot een eigen mobiliteitsonderneming moet worden gezien als reactie op het re geerakkoord, dat nauwere samen werking bepleit tussen overheid en bedrijfsleven voor aanleg en on derhoud van infrastructuur. Bij de oprichting van de stichting A58, gisteren in Den Bosch, waren vertegenwoordigers van het be drijfsleven, de provincies Zeeland en Noord-Brabant en gemeenten langs het traject van de partij. Het door Somalische piraten aangevallen schip New York Star wordt geëscorteerd door het fregat Hr. Ms. De Ruyter. foto Ministerie van Defensie Zeepiraterij verder toegenomen Rederij Vroon uit Breskens heeft met rederij Heerema de primeur. Defensie laat, onder het huidige mandaat, mari niers meevaren met twee lang- zaamvarende transporten. Hier mee is een eerste stap gezet naar gewapende beveiliging van sche pen. Reders en overheid praten al jaren over maatregelen tegen pira terij. De Navo patrouilleert in het kader van de operatie Ocean Shield in de zeeën tussen Arabië en de Hoorn van Afrika, berucht om de aanwezigheid van Somali sche piraten. Inmiddels is de hele Indische Oceaan een risicogebied. Piraten opereren niet langer vanaf de kust, ze gebruiken gekaapte »R9KHHHH«asa8M Uit een exploot van gerechtsdeurwaar der B.J. Meijering d.d. 11 maart 2011 blijkt, dat t.v.v. de vereniging Zeeuwland, gevestigd te ZIERIKZEE is gedagvaard PIETER DINGEMAN VERWEST, zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland, ter terechtzitting van de Kantonrechter te Middelburg van 27 juni 2011 te 10.00 uur, gehouden wordend aldaar, Kousteensedijk 2. Bij dit exploot waarvan P.D.Venwest een afschrift kan krijgen op één van onderstaande adres sen, wordt o.m. geëist veroordeling tot betaling van een som geld. GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 schepen als uitvalsbasis voor hun kleine snelle bootjes die als hor zels op de koopvaardijschepen dui ken. Het te beveiligen gebied is te groot om met marineschepen te beveiligen. Daarom willen de re ders 'objectbeveiliging', ofwel ge wapende veiligheidsmensen aan boord. Ze worden hierin gesteund door de Commissie Vrede en Vei ligheid van de Adviesraad Interna tionale Vraagstukken. Commissie voorzitter Joris Voorhoeve pleitte in januari voor een wettelijke rege ling voor het aan boord nemen van gewapende militairen of parti culiere beveiligers. Het recht op noodweer en zelfverdediging is hiervoor de juridische grondslag. door René Schrier GOES - Den Haag, de provincie Zee land en de Zeeuwse gemeenten moeten voor hun verantwoorde lijkheden opdraaien als ze de zorg in Zeeland willen behouden. Al leen op die manier kan er iets ge daan worden aan het gat van 13 tot 14 miljoen euro waar het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis zich voor ge plaatst ziet. De vakbonden in de zorg zijn tot die conclusie gekomen na een ge sprek gisteren met de Raad van Be stuur van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. Zeggen dat het geen taak voor de Zeeuwse overheden is, is geen optie, gaf Jacop Riepe van het CNV na het gesprek aan: „Vier jaar geleden riep gedeputeer de Van Heukelom ook dat mensen met klachten over de zorg bij hem terecht konden. En een aantal Zeeuwse burgemeesters heeft er met de snufferd bovenop gezeten toen het financieel uit de hand liep. Toen wilden ze niet ingrij pen. Ze hebben het laten zitten. Als ze niets doen sturen ze als overheden aan op een faillisse ment van het ziekenhuis. Dan zijn ze aan te spreken op onbehoorlijk bestuur." De Raad van Bestuur heeft laten weten dat het niet gelukt is bron nen te vinden om iets aan het te kort te doen. De enige optie is nog naar de eigen organisatie kijken, was de boodschap. Het lijkt onmo gelijk iets aan te bezuinigingen te doen zonder aan de mensen te ko- MIDDELBURG - Op een aantal plaat sen op Walcheren en in West- Zeeuws-Vlaanderen worden de res tanten van de aardappeloogst 2010 nu pas uit de grond gehaald. Het is zo'n zes maanden later dan in een normaal seizoen. In de kuststrook Sluis, Aarden burg, Oostburg en Eede kon circa 300 hectaren niet in de normale periode gerooid worden. De ak kers waren door de extreem natte grond onbegaanbaar voor veel rooimachines. Er werd van een rampjaar gesproken. Bij de aardappels die nu pas ge rooid worden, is het zetmeel door de vrieskou omgezet in suikers; de aardappels zijn daardoor onge schikt voor frietaardappelen. Ze krijgen een bestemming in de 'vlokkenlijn'. Dat betekent dat er puree of pringles van gemaakt kun nen \yorden. Het bintje levert op de vrije markt 22 tot 23 cent per ki lo op, tegenover een magere 7 cent voor de bevroren aardappels. Dat is net de kostprijs. men of aan de kwaliteit van de zorg. De bonden willen zich op heel kor te termijn bij het ministerie van minister Schippers (volksgezond heid) melden, om over het pro bleem te spreken. Ze willen onder meer weten waarom Zeeland in de kou moet blijven staan als het gaat om de ziekenhuiszorg. Alleen over gedwongen ontslagen om te kunnen bezuinigen is met de bon den niet te praten. Wel over ont slag door natuurlijk verloop. ®Zee-engtes knooppunten Belangrijke scheepvaartroutes Gebied met veel piratenaanvallen Bosporus 7 GibraltarSuezkanaal J\\ f Vo/r van 1/ A NIGERIA Gö/fV-C' I \/V v.Aden V" SOMALIË BANGLADEI ZjSid- 'Chinese skeé INDONESIË Aanvallen op schepen in 2010: Geënterd 196 Straat Beschieting Magellaan Kaping Piratenaanvallen 276 239 263 293 2005 2006 2007 2008 2009 2010 P°9in9 bron: international maritime bureau

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23