201 zeeland Mes gaat in plan voor aanleg Horeca skihal Snowbase mag voorlopig blijven mo-geh ©p:grs ©ag V-in de Zorg Opruimen en klussen in Veere BOMEN Door geldgebrek komt natuurcompensatie voor kustversterking mogelijk in de knel Villa Valentijn Middelburg BV Straf voor dief vrijdag 18 maart 2011 w Neem eens een kijkje in Nieuw-Sandenburgh in Veere Swerf-Rust in Middelburg De Thuiszorgwinkel in Vlissingen Voor openingstijden zie www.zorgstroom.nl T (0118) 68 40 00 www.zorgstroom.nl domburg - Medewerkers van de gemeente Veere en basisscholieren steken vandaag en morgen de han den uit de mouwen. Zo'n zestig ge meentemedewerkers gaan als vrij williger werken in het kader van de actie NL Doet. Raads-, commis sie en collegeleden gaan vandaag en morgen ook aan de slag als vrij williger. Ruim 300 schoolkinderen van 10 Veerse basisscholen ruimen vandaag zwerfvuil op in de dorps kernen en het buitengebied voor de landelijke Opschoondag. www.pzc.nl Waar naar toe voor een avondje uit? Kijk op www.pzc.nl/uit voor muziek, theater en films. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl Het heetste hangijzer is weg uit de plannen voor het Westduingebied: de aanleg van 18 hectare nieuwe na tuur waar mogelijk toch geen geld voor is. door Maurits Sep vlissingen - Het was door Vlissin gen slim geregeld: de gemeente zou er achttien hectare natuur bij krijgen en de provincie zou het be talen. Maar nu het kabinet geen geld meer geeft voor nieuwe na tuur, is het nog maar de vraag of de provincie dat wel kan betalen. Daarom heeft het gemeentebe stuur besloten dit onderdeel uit de totale plannen voor het Westduin gebied te lichten. Het bestemmingsplan Westduin moet op 31 maart worden vastge steld door de gemeenteraad. Dat is veel te vroeg om al zeker te weten of er genoeg geld komt voor die achttien hectare, verklaart het col lege van B en W. En als dat geld er straks niet blijkt te zijn, zit de ge meente met een probleem. Van daar de knip in de plannen. Blijkt er later toch geld te zijn, dan kan de natuur alsnog worden aange legd. Dan zal daarvoor een apart bestemmingsplan worden ge maakt, kondigt het gemeentebe stuur aan. Daarmee is het heetste hangijzer - in ieder geval voorlopig dus - uit de discussie gehaald. Want ook binnen de raad was er weerstand tegen die extra natuur. 'Je kunt het ook overdrijven', vond zelfs de SP. Met dit dilemma uit de weg, zal het bestemmingsplan wel op een meerderheid in de raad kunnen re kenen. Bovendien hangt met die achttien hectare natuur nog een ander pro bleem samen. De huidige land bouwgronden die natuur moeten worden zijn namelijk in bezit van de gebroeders Kluijfhout en die willen er niet van af De onderhan delingen lopen al jaren zeer moei zaam, met een onteigeningsproce dure als noodmaatregel. Die is niet nodig als er definitief geen natuur komt. In afwachting van die beslis sing worden de onteigeningsge- sprekken over gronden in dat stuk van het natuurplan tijdelijk stopge zet. Zonder zorgen is de gemeente nu niet. Want de achttien hectare na tuur houdt ook nauw verband met de twaalf hectare natuur die zeker wél moet worden aangelegd vlak achter de duinen bij West duin. Daar is voor de kustverster king bijna zes hectare bomen ge kapt. Het waterschap heeft de op dracht gekregen om dat gemis te compenseren. En ruim ook: voor elke gekapte boom moeten er twee terug geplant worden. Bij het uitwerken van de natuur- plannen is een koppeling gelegd tussen de twaalf en de achttien hectare. Dus niet alle bomen ko men in het kleine stuk - dat dan ook meteen vol zou zijn. Een deel moet in de uitbreiding komen. Maar als die niet doorgaat, zit het waterschap mogelijk met een pro bleem. Of dat zo is, of dat er een andere oplossing mogelijk is, wordt nu bestudeerd. Het water schap praat daar binnenkort over met de gemeente. Veel tijd hebben ze daar trouwens niet voor. De bomen achter de dui nen zijn in 2009 gekapt en het wa terschap heeft drie jaar de tijd ge kregen nieuwe bomen terug te planten. „Die twee delen vormen één in richtingsplan. Als die achttien hec tare niet doorgaat, moeten we op nieuw kijken naar die twaalf Je kunt er niet zomaar de schaar in zetten", benadrukt dijkgraaf Toine Poppelaars. „We kiezen ervoor wel door te gaan met die twaalf hecta re, maar dan met een marginale aanpassing. We kunnen niet alles volzetten met bomen, dus het be plantingsplan wordt opnieuw be keken. De natuurspeelplek en de jeu-des-boulesbaan niet; die liggen binnen die twaalf hectare en die komen er in ieder geval." door Harmen van der Werf terneuzen - Het blijft spannend of skihal Snowbase in Temeuzen het horecagedeelte mag blijven uit baten, maar voorlopig is er geen vuiltje aan de lucht. Het Temeuzense college van B en W heeft besloten de horeca te ge dogen, totdat er een definitieve uit spraak is in de rechtszaak over de voormalige coffeeshop Check point in Terneuzen. Tussen Checkpoint en Snowbase zouden financiële relaties bestaan. Een gemeente mag officieel geen horecavergunning geven, als er sprake is van financiële banden tussen een veroordeelde partij en een horecabedrijf Het Temeuzense college van B en W neemt zich dat ter harte door de skihal geen definitieve vergun ning te geven, maar heeft doelbe wust gekozen voor een midden weg, in de vorm van die tijdelijke vergunning. De eigenaar van Checkpoint is vo rig jaar veroordeeld in Middelburg. Hij is tegen dit vonnis in hoger be roep gegaan. Deze zaak dient later dit jaar. „Als er een onherroepelijke uitspraak ligt, nemen we een definitief be sluit", verklaart burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Lonink realiseert zich dat het colle ge op eieren loopt in deze kwestie. Hij wijst erop dat Checkpoint is veroordeeld na de opening van de skihal. Justitie heeft ook toen pas op papier beslag gelegd op de 'ver meende' investeringen van Check point in Snowbase. Lonink: „Dat maakt de vergun ningverlening erg ingewikkeld." - De afgifte van een tijdelijke horeca vergunning biedt de gemeente Ter neuzen de kans extra eisen te stel len. Snowbase moet voor elk groot evenement een aparte vergunning aanvragen en is verplicht snel de communicatievoorzieningen voor de hulpdiensten in orde te maken. Het juridische gekrakeel rond het horecagedeelte van Snowbase staat los van de exploitatie van de skischans die onder een aparte BV valt. Snowbase-bedrijfsleider Dennis de Bruijne laat weten 'heel blij' te zijn met de voorlopige vergun ning. „Zeker voor ons personeel. En dit helpt bedrijven over de drempel die bij ons evenementen willen houden." kinderdagverblijf Zeer gunstige tariefstelling Gezellige en veilige opvang met volop activiteiten Vier horizontale groepen Grote buitenspeelplaats Wij zijn gevestigd aan'de Rouaansekaai 61 in Middelburg. Al sinds 2002 uw vertrouwde adres voor kinderopvang. Bel gerust vrijblijvend voor een rondleiding. Telefoon: 0854-8900 90 www.villavalentijnmiddelbura.nl middelburg - Een 27-jarige man uit Roosendaal is veroordeeld tot een verblijf van twee jaar in een In richting voor Stelselmatige Daders. De Roosendaler verduisterde in no vember in Goes een scooter. Twee dagen later pleegde hij in Vlissin gen een winkeldiefstal. ■ÜKf.Wl'tNZIEN In het artikel over het schoolzwem men in Middelburg stond de naam van de initiatiefnemer van de hand tekeningenactie verkeerd vermeld. Daniël Trapman was degene die woensdagavond 2635 handtekenin gen overhandigde aan de Middel burgse raadscommissie maatschap pelijke zaken. In 2009 zijn in het Westduingebied bomen gekapt voor de kustversterking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 20