zeeland 119 een terechte naam 4& Overleg over alternatief WOP's GroenLinks stapt uit overleg over vestiging coffeeshop in Middelburg 4, Wat is de helft van 23.14 vrijdag 18 maart 2011 door Theo Ciele Het noordelijke deel van de Bonedij- kestraat, gekenschetst door enge poortjes en dito verhalen, ging als eerste tegen de vlakte. Het bleef echter lang braak liggen, waardoor de sfeer nog niet kon verbete ren. De eerste nieuwbouw was van de woontoren, in 2008. Er zou nog een tweede komen, maar daarvoor bleef de animo achter en dus haakte de aannemer af. In 2010 heeft woningcorporatie l'Escaut het project maar overgenomen: projectontwikkelaar Marsaki laat de toren bouwen, verkoopt de appartementen en wat blijft liggen, gaat l'Escaut verhuren. Eind dit jaar is de tweede toren klaar. 0 De animo voor het rijtje woningen met het 'mijterdak' kwam pas echt op gang toen er een koopgarantregeling* aan te pas kwam. Toen waren ze zo weg. Eind vorig jaar is dan ook de nieuwbouw aan weerszijden van het noordelijke stukje Bonedijkestraat, dat nu Salvador Dalistraat heet, verrezen. De sociale huurwoningen waren zo weg, maar de luxe huurwoningen niet. Daar zijn er nog vier van vrij. Van de veertien koopwoningen zijn er, dankzij een koopgarantregeling*, tien verkocht. Kloppend hart van de wijk: de brede school. Aanvankelijk bezit van de gemeente, maar l'Escaut heeft het overgenomen en verhuurt in de toekomst aan de gemeente, die weer door verhuurt aan instanties. Drie basisscholen -Ravenstein, Het Vlot en Sint Jozef- vinden er onderdak/het Centrum voor Jeugd en Gezin, een mediatheek, sportzalen en kinderopvang. Het gebouw, met bovenop nog sociale huurwoningen, wordt voor het nieuwe schooljaar opgeleverd aan wat tegenwoordig Pablo Picassoplein heet. Een rijtje nieuwe starterswoningen aan de Hogeweg; die waren zo weg. ©De boven- en benedenwoningen, inclusief winkels en de snackbar, in het midden van de Bonedijkestraat liggen nog niet zo lang plat. Er komt een groot nieuwbouwblok voor terug: zestien appartementen en 24 eengezinswonin gen, allemaal in de sociale huursector. De woningen krijgen verschillende maten en komen een stuk dichter bij de weg te staan, in plaats van de schuine parkeervak ken. De vrije achterkant wordt benut door tuinen en parkeervakken, ook voor bewoners van de achtergelegen Joost de Moorstraat. De bouw van 'Alliance' start in april. Het Ravensteynplein blijft volgens l'Escaut 'nog jaren in exploitatie', maar heeft wel dringende behoefte aan ondèrhoud. En dan heeft de corporatie het niet over een simpel schildersbeurtje. De twee rijen etagewoninkjes tussen de Arbeidstraat en de Sottegemstraat worden op dit moment gesloopt. Het oude badhuis ligt al plat. Het hele gebied maakt plaats voor een park voor zowel jong als oud, aan de gracht komen vlonders. Als het ziekenhuis Vlissingen verlaat en het grote parkeerterrein dus ook verdwijnt, wordt ook dat park, heeft de gemeente beloofd. Dan is er een brede groenstrook van gracht tot aan de Julianalaan. Het oude, karakteristieke gedeelte dat zou worden gerenoveerd, maar dat'naar alle waarschijnlijkheid toch tegen de vlakte gaat. Zie nieuwsverhaal, een pagina terug. MIDDELBURG - De Middelburgse wethouder Ed de Graaf wil onder zoeken of er voor de vier nog func tionerende wijkondersteunings- punten ergens anders goedkopere huisvesting mogelijk is. Ook wil hij onderzoeken hoeveel tijd de WOP's daadwerkelijk gebruikt worden. In het kader van de bezuinigingen heeft het college van B en W voor gesteld om de WOP's in Arnemui- den, Daüwendaele, Middel burg-Zuid en Nieuw Middelburg te sluiten. De Wijkbeheergroep Ar- nemuiden (WBGA) heeft fel ge protesteerd tegen de sluiting. De le den van de WBGA hebben aange kondigd te stoppen als het WOP dicht gaat. In het Arnemuidse WOP kunnen bewoners één och tend per week terecht bij de vrij willige wijkbemiddelaars. In andere wijken zijn de WOP's al eerder afgeschaft. Tussen de vier overgebleven ondersteuningspun- ten bestaan forse verschillen in de huisvestingskosten. Die zijn in Ar- nemuiden (4200 euro) en Nieuw Middelburg (3572 euro) een stuk hoger dan in Daüwendaele (775 eu ro) en Middelburg-Zuid (660 eu ro). In antwoord op vragen van SGP-raadslid Paul Moens zei wet houder De Graaf deze week dat sluiting van WOP's niet betekent dat het college het werk van de wijkbeheergroepen onbelangrijk vindt. „De wijkbeheergroepen doen goed werk, ook in de wijken waar geen wijkondersteunings- punt is." door Theo Ciele MIDDELBURG - GroenLinks ziet geen heil in verdere deelname aan het politiek overleg over de vesti ging van een coffeeshop in Middel burg. Afgelopen vrijdag praatten de voorstanders over de wijze waarop en de plaats waar een ge doogd verkooppunt voor hennep producten mogelijk gemaakt kan worden. Eind 2009 besloot de raad dat er ruimte was voor één coffeeshop, liefst in de vorm van een stichting en aan de Kleverskerkseweg. Het wegvallen van deze locatie maakte overleg noodzakelijk. GroenLinks hoopte dat ook weer gesproken kon worden over uitbatingsvorm en de locatie. „Vrij vlug werd dui delijk dat de aanwezigheid van GroenLinks in dat overleg weinig zin had", stelt de fractie. „TWee par tijen hadden hun posities al inge nomen. De PvdA hield stevig vast aan de 'stichtingsvorm' en de LPM blokkeerde de mogelijkheden om ook in de binnenstad een locatie te zoeken." Voor GroenLinks heeft deelname aan een vervolgoverleg geen zin. „GroenLinks zal daarom het initiatiefvoorstel van andere partijen afwachten en op zijn me rites beoordelen." GroenLinks zou de coffeeshop lie ver in handen zien van een com merciële uitbater. „Wij willen lie ver geen binding tussen de over heid en eeri coffeeshop die zijn wiet uiteindelijk uit een illegaal cir cuit moet verkrijgen", aldus fractie voorzitter Luc Vandezande. Voorts wil zijn partij dat de coffeeshop in de binnenstad komt. Nu Groen Links uit het overleg is gestapt ma ken alleen nog de PvdA, LPM, WD en DuurzaamRood er nog deel van uit. D66, ook voorstander van een coffeeshop, had op voor hand al voor het overleg bedankt. Deze partij vindt, net als Groen Links overigens, dat B en W met een voorstel moeten komen. korting op een woning, maar zijn bij vertrek de woning terug te verkopen aan de projectontwikkelaar. [Wendy Koopgarantregeling: een regeling die zo langzamerhand traditie aan het worden is in Nederland. Kopers krijgen Opslag voor bedrijf en particulier Middelburg 0118-613713 www.city-store.nl Stap in een nieuwe Opel Zafira en betaal nu 1 1.572,50! De andere helft betaalt u over 2 jaar. WWW.AUTOTEAM.h Gemiddeld brandstofverbruik en CO,-uitstoofliter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter: 9,1 - 28,6; CO, gr/km: 259 - 94. De 50/50 deal loopt van 1 jan. t/m 31 mrt. 2011 Let opl Geld lenen kost geld cJf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 19