'Nieuw Bonedijke' is eindelijk Goes wil veiliger verkeer i8| zeeland namen bekend Rockavond voor de Molukken Trendhopper opent nieuwe vestiging Veroordeeld voor bedreiging meisje vrijdag 18 maart 2011 W Nieuw Bonedijke. Behalve de instanties is er eigen lijk geen mens die de naam bezigt, maar toch is de Vlissingse wijk vernieuwd. Bijna-tien jaar nadat de sloophamer er de eerste woningen raakte, begint de wijkvernieuwing écht ergens op te lijken. MIDDELBURG Naast de motorrit voor de Moluk ken is er nu een nieuw evenement voor hetzelfde doel: Rock voor de Molukken. De muziekavond vindt vanavond voor de eerste keer plaats, in bar-café American aan Plein 1940 in Middelburg. Het doel van deze avond is geld op te halen voor Stichting Horizon Holland, die medische en maatschappelijke ontwikkelingshulp biedt. Rock voor de Molukken begint om 20.30 uur. In het voorprogramma staat Friends, hoofd-act is Black Rose (Thin Lizzy Tribute). Kaarten kos-' ten aan de zaal 12,50 euro. MIDDELBURG De Trendhopper heeft gisteren de nieuwe vestiging op de woonboule vard in de Mortiere geopend. De winkel bestaat uit twee etages en is gevestigd in een van de twee laatst gebouwde panden bij de toe gangsroute naar de Mortiereboule vard. Trendhopper heeft de winkel ingericht volgens een nieuw con cept. De Middelburgse vestiging is de tweede in het land die de nieu we uitstraling heeft. De Trendhop per beschikt over 2.000 vierkante meter vloeroppervlak. De winkel is geopend op elke dag van de week open. MIDDELBURG Een 19-jarige Vlissinger is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een verblijf van twee jaar in een Inrichting voor Stelselmatige Daders. De Vlissin ger, die zijn liefde voor een meisje niet beantwoord zag, bedreigde haar de laatste dagen van novem ber vorig jaar via een chatprogram- ma en dreigde zelfs op haar school 'Amerikaanse toestanden met terro risten' aan te richten. De liefde voor het meisje is inmiddels dusda nig bekoeld dat hij niets meer van haar wil weten. Het vonnis was conform de eis. tl VIDEO Kijk voor de laatste video's van nieuws in Zeeland op www.pzc.nl/video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto mmmmtÊmmmta/mmmmimmmmam door Luc Oggel goes - Goes wil jaarlijks een aan zienlijk bedrag vrijmaken om de verkeersveiligheid te vergroten. Aan de hand van nog op te stellen wijkverkeersplannen zal worden bepaald waar het geld nodig is. Daarop vooruitlopend trekt de ge meente dit jaar al een half miljoen euro uit om zes zogeheten 'grey spots' (verkeersonveilige plekken) in de stad aan te pakken. Het gaat om de kruispunten Beuken straat-Populierenstraat, Zonne bloemstraat-Voorstad, De Ruyter- laan-Barentszstraat en 's-Graven- polderseweg-Beukenstraat en de oversteken Middelburgsestraat en Van Hertumweg. Met de wijkverkeersplannen wil de gemeente handen en voeten ge ven aan het vorig jaar vastgestelde verkeersveiligheidsplan 'Op weg naar Nul (verkeersslachtoffers) in Goes'. Gelet op het aantal verkeersslacht offers staat Goes er wat betreft ver keersveiligheid niet al te best voor, bleek bij het opstellen van het ver keersveiligheidsplan. De stad telt vijftien grey spots, waarvan er vo rig jaar vier (Nansenplein, Polder plein, Admiraalsplein en Ring- baan-West/Troelstralaan) zijn aan gepakt. Vijf andere worden meege nomen in de majeure projecten (Goese Schans, spoorzone) en met de eerder genoemde overige zes wil Goes dit jaar aan de slag. Pro bleem is alleen dat het geld tot nu toe ontbrak. Daarom zal dat struc tureel moeten worden vrijge maakt, ook om aanspraak te kun nen maken op een bijdrage van de provincie. Hoewel het volgens B en W 'nuttig' is om in beeld te hebben wat er moet gebeuren, heeft dat volgens het college wei nig zin als er geen geld tegenover staat. Het college wil echter ook niet wachten op concrete projec ten uit het provinciale Beleidsplan. Daarom stellen zij de raad voor om dit jaar te beginnen met het maken van de wijkverkeersplan nen en eenmalig een half miljoen beschikbaar te stellen. Vanaf 2012 zou jaarlijks geld moeten worden vrijgemaakt. middelburg - Nuff Said, Bert Hee- rink, Dret Kulle en Chef Special züllen op 2 juli optreden op het Southpark Festival in Middelburg. De organisatie heeft dat bekendge maakt. Er worden nog meer bands aan de lijst toegevoegd, maar deze namen zijn zeker. Het Southpark Festival vindt voor de achtste keer plaats, wederom op het Meiveld in Middelburg-Zuid. Naast optredens zijn er ook activiteiten voor jong en oud. Speciale aandacht zal er zijn voor kunst. Vrijwilligers en kandidaat-bestuursleden kunnen zich aanmelden bij demi@southparkfestival.nl. www.southparkfestival.nl Drogisterij Kruiderij De Rode Pilaren is er voor UW qemak! Bestel online: i www.derodepilaren.nl 1 Info: 0113-250515

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18