Zeelan PZC Bonedijke wacht wéér sloophamer Wie is het beste in wiskunde? Linksigheid WALCHEREN 20 en 21 17 18 en 19 WIJKVERNIEUWING Ook karakteristieke deel Vlissingse wijk gaat plat Boulevard wordt pas na de zomer 'fietsstraat' Laatste postzegel uit Vlissingen-reeks almanak Vrijdag 18 maart 2011 Geldgebrek zorgt voor uitstel aanleg natuur Westduin Groenlinks Middelburg stapt uit overleg nieuwe coffeeshop Tip? walcheren@pzc.nl WgmmBsaauuH&ssm neer te zetten, volgens collectief particulier opdrachtsgeversschap. Maar, moet l'Escaut-directeur Jan van Beekhuizen toegeven, dat sys teem slaat tot dusver niet erg aan in Vlissingen. Beter gezegd: hele maal niet. „Terwijl je er zo lekker laag mee kunt instappen. Eigenlijk is het echt iets voor Vlissingen, waar nu eenmaal een publiek woont dat wel grote woningen wil, maar ze niet kan betalen." Vanuit die overtuiging zegt Van Beekhuizen dan ook zijn best te door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Tegen de beloftes in blijft er niets over van de karakte ristieke sociale volkshuisvesting in de Bonedijke. Ook het zuidelijke deel van de Vlissingse wijk, dat zou worden gerenoveerd, gaat te gen de vlakte. Tenzij zich binnen korte termijn tweehonderd man melden om een krotwoning te kopen en te res taureren danwel zelf iets nieuws VLISSINGEN - Een beetje wiskunde, wat logisch nadenken, soms ge woon rekenen en dan nog een paar puzzels. Op het Scheldemond College bogen 368 leerlingen zich gisteren vrijwillig over 24 tot 30 wiskundesommen. Ze deden mee aan de zogenoemde Kangoeroe wedstrijd. Iris de Rijke, docente wiskunde en mentor van een vwo-2-klas op het Scheldemond College, vond de op drachten dit jaar vergelijkbaar van niveau met voorgaande wedstrij den. „Ik kan niet zeggen dat het moeilijker was. Er springen elk jaar wel een paar leerlingen uit die het echt goed doen. Maar ja, nen die meedoen, vinden wiskun de leuk. En als je het leuk vindt, ben je er meestal ook wel in." Omdat de Scheldemond-leer- lingen zelf mogen kiezen of ze meedoen, scoort de school ook al tijd wat beter dan het landelijk middelde, is haar ervaring. „Maar dat zegt dus niet meteen iets over het niveau van de school als ge heel." Op andere scholen doen alle leerlingen mee, ook als ze niet goed zijn in wiskunde. Op 22 maart komen de juiste ant woorden op www.w4kangoe- roe.nl, op 22 april staat er ook bij hoe je het juiste antwoord had moeten vinden. In mei worden prijzen uitgereikt aan de scholen. ass VLISSINGEN doen om mensen lekker te maken voor CPO. „Al.wil ik wel voor de zomer helderheid, we kunnen de boel er niet zo bij laten staan." In het gebied tussen de Schuit- vaartgracht, Sottegemstraat en de Eedestraat staan 307 boven- en be nedenwoningen. Ze zijn van voor de oorlog, met de karakteristieke erkertjes en bijzondere architec tuur. De bedoeling was ze na reno vatie samen te voegen, om ze ver volgens te verhuren en verkopen. Maar dat zit er niet meer in. Van Beekhuizen: „We hebben nog eens zitten rekenen en dat blijkt toch echt te duur. Tweeënhalve ton per woning, dat is niet op te brengen. Alles moet worden opge knapt: gevels, hout, muren, vloe ren, natte ruimten - noem maar op. Bovendien, zeggen ook make laars, zijn de woningen moeilijk verkoopbaar. De woningen heb ben weliswaar grote kamers, veel lagen, maar ze zijn heel smal. Als je een feestje viert, passen niet al je gasten in de huiskamer." Zonde? Jawel, zegt de corporatiedi recteur. „Maar na die branden kan het eigenlijk niet rap genoeg gaan, zeker voor de buurt niet." Toch tikt wethouder Piet Polder man op het stedenbouwkundig plan, waarin staat dat de oude wo ningen blijven staan. „Met l'Escaut praten wij over op lossingen. Uitgangspunt blijft be houden." pagina 18 en 19: 'Nieuw Bonedij- F ke is eindelijk terechte naam' Wiskundedocente Iris de Rijke van het Scheldemond College in Vlissingen helpt één van de deelnemers aan de Kangoeroewedstrijd bij het deelnameformulier; bij het invullen van de antwoorden mocht ze uiteraard niet helpen. het invullen van foto Ruben Oreel Fietsers krijgen pas na de zomer ruim baan op de Vlissingse boule vard. De herinrichting van de bou levard tot zogenoemde fietsstraat is door het dagelijks gemeentebe stuur uitgesteld. Aanvankelijk was het de bedoeling al in het voorjaar te beginnen met het werk. Om de overlast geduren de het toeristische seizoen te beper ken in Vlissingen, wordt in septem ber begonnen. Deze klus wordt af gestemd op het werk aan het Bel- lamypark. Door de inrichting als 'fietsstraat' moet de boulevard aantrekkelijker worden voor fietsers én wande laars. Auto's, die nu nog de meeste ruimte hebben, moeten voortaan voorrang geven aan fietsers. Wie de belangrijkste plek op de weg krijgt, wordt ook met kleuren zichtbaar gemaakt. De fietsstraat wordt geel en er komt een verhoog de middenberm om auto's in het gareel te houden. Bij het Woold- huis komt een nieuwe inrit voor auto's en fietsers. VLISSINGEN De laatste van de vier Vlissin- gen-postzegels ligt vanaf maandag in de winkels. Op de postzegel prijkt een foto die gemaakt is door Koos Davidse. Daarop is te zien hoe een meisje over de Vlissingse paalhoofden loopt. Het afgelopen jaar is met tussenpo zen van drie maanden telkens een postzegel uitgegeven met daarop fo to's die in Vlissingen gemaakt zijn. De zegel is een initiatief van het Centrum Management Vlissingen. Tip? redactie@pzc.nl De tijden dat de Nederlandse journa listiek linksigheid verweten zou kun nen worden, liggen ver achter ons. Tegenwoordig zijn alle kleuren van het politiek palet vertegenwoordigd in de redactie van deze onvolprezen courant. Redacteuren stemmen frank en vrij op CDA of WD en komen daar bij de koffieautomaat zelfs ook rond voor uit. Maar af en toe duikt er toch nog wat 'linksigheid' op. Zoals die die ochtend toen het gesprek ging over graaiende topmanagers en de schaamteloze terugkeer van de bo nussen in de bankwereld. 'Wegstu ren, die bandieten', meende een colle ga. Die van oorsprong Rotterdamse redacteur zei lange tijd niets en barst te toen uit in een spontaan: Ont waakt verworpenen der aarde...! Hoezo linksig? Zeg maar rood, bloed rood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17