cultuur i 13 Koning Boekenweek op bezoek Incarnate veelzijdiger op nieuw album agenda LITERATUUR Kader Abdolah spreekt in Middelburg, Kluun te gast in Terneuzen Nominaties Bief, Moss en Destine bij 3FM Awards vrijdag 18 maart 2011 Alles over de Boekenweek 2011 Kijk op www.pzc.nl/boekenweek Kader Abdolah in De Drukkerij: „Door te schrijven wilde ik iets terugdoen voor de Nederlandse gastvrijheid." foto Lex de Meester door Rolf Bosboom middelburg - Hoog schrijversbe- zoek gisteravond in Zeeland. Ka der Abdolah, als auteur van het Boekenweekgeschenk dezer dagen even de koning van de Nederland se literatuur, deed als onderdeel van zijn intensieve tournee door het land ook Middelburg aan. Tege lijkertijd was in Terneuzen bestsel lerauteur Kluun te gast. Kader Abdolahs novelle De kraai, gedrukt in een oplage van tegen de miljoen exemplaren, vindt mo- middelburg - Bief en Moss zijn al lebei twee keer genomineerd voor de 3FM Awards. Beide Zeeuwse bands zijn kandidaat in de catego rie Beste Band, evenals Di-rect, Go Back To The Zoo en Kane. Bief - dat al vijf 3FM Awards in de prijzenkast heeft staan - maakt ook kans op de titel Beste Artiest Pop (samen met Bertolf Caro Emerald, Ilse DeLange en Laura Jansen). Moss is bovendien geno mineerd als Beste Artiest Alternati ve (samen met Dazzled Kid, De Staat, Dewolff en Lola Kite). De eveneens deels in Zeeland gewor telde groep Destine dingt mee als Beste Artiest Rock (samen met An ouk, Go Back To The Zoo, Kane en Within Temptation). Het publiek bepaalt de winnaars door te stemmen via de website van 3FM. De uitslag wordt op 14 april bekendgemaakt. menteel als Boekenweekgeschenk zijn weg naar het grote publiek. Te gelijkertijd is een nieuwe roman van de uit Iran gevluchte auteur verschenen: De Koning. Zijn bezoek aan boekhandel De Drukkerij trok vele belangstellen den. Die luisterden bijna een uur lang geboeid naar Abdolahs verha len over zijn leven en werk. Hij vertelde onder meer over De Ko ning en uiteraard over De kraai. Over de novelle zei hij dat hij deze vooral voor jongeren heeft geschre ven. „Er wordt gezegd dat zij te door Rolf Bosboom Het extreem stevige geluid is gebleven, maar de mu ziek van Incarnate heeft 'nog wat meer diepgang gekregen, stelt drummer Leon Kriekaard. Morgen presenteert de Zeeuwse metalband haar derde album: Hands of Guilt/Eyes of Greed. Incarnate draait al zo'n acht jaar mee en won onder meer, in 2006, de Zeeuwse Belofte. Na de demo A dark age of lies kwam drie jaar geleden het eerste complete album uit: Embrace the horror. Sindsdien is er wel het een en an der gebeurd. Ingrijpend was het vertrek, medio 2009, van zanger en tekstschrijver Donnie Mulder, die steeds meer problemen met zijn stem kreeg. „We hebben daar na een soort audities gehouden en op die manier uiteindelijk Koen Mattheeuws als nieuwe zanger ge vonden", vertelt Kriekaard. weinig lezen. Daarom heb ik gepro beerd ze ook wat oude juweeltjes uit de Nederlandse literatuur te la ten zien. Laat dit geschenk dus aan uw zoon en dochter lezen en zeg: Kader heeft dit met het oog op jou geschreven." Prachtig was zijn relaas over hoe hij in de jaren tachtig in Neder land belandde. Nederlands leerde hij aan de hand van )ip Janneke. „Daarin staan 8000 woorden. Als een gelovige jood heb ik ze alle maal geleerd. Tot nu toe heb ik al mijn boeken met die 8000 woor- „Er stonden op dat moment al en kele nummers voor het nieuwe al bum in de grondverf. Die zijn we den geschreven, want de kracht van de schepping is de herhaling. Door te schrijven wilde ik iets te rugdoen voor de Nederlandse gast vrijheid." Kluun, vooral bekend van Komt een vrouw bij de dokter (2003), was gisteravond op bezoek bij Stich ting Pr-ometheus, in Porgy en Bess in Terneuzen. Hij kwam vooral om te vertellen over zijn pas ver schenen, derde roman: Haantjes. - Bekijk de video van het bezoek -96: van Kluun op www.pzc.nl. gaan uitwerken. Koen heeft bij sommige ook nieuwe teksten ge schreven, zodat hij zijn eigen inten- Meer agendanieuws is te vinden op de website van deze krant. OP PAD Middelburg Matty Meulmeester presenteert haar boek 'Gaat een vrouw naar de advocaat'. De Drukkerij, 16.30-18.00 uur Zierikzee Creatieve ochtend. Chr. Gereformeerde kerk, 9.30 uur PODIUM Brouwershaven Toneelavond ASV Brouwershaven. Tonnenmagazijn, 19.30 uur Gapinge Toneelvereniging Serooskerke brengt 'De aap uit de mouw. Verenigigingsgebouw De Spil, 20.00 uur. Goes Concert Gerard van Maasakkers. Theater De Mythe, 20.00 uur Toneelstuk De Rietdekker. Uitverkocht. Podium 't Beest, 20.30 uur Hoedekenskerke Toneelstuk 'Vakantieleed op Myconos'. De Griend, 19.30 uur Krabbendijke Cabaret door Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Blokfluitist Bart Coen en het Belgische ensemble Per Flauto spelen o.a. Scarlatti. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Wilfried de Jong Ocobar. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland 'BASta!', soloconcert van contrabassist Joris Vanvinckenroye. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Cabaretière Kristel Zweers. Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Voorronde 2ndlnfluenZ, met SIOS, Re bel 96, The Black Key, Hopes Dreams en FüCK. Special act: Santanaband. De Klomp, 20.00 uur Terneuzen Toneelstuk 'Master Class', met Pia Dou- wes als Maria Callas. Scheldetheater, 20.00 uur Tholen Vier organisten spelen als II Quattro. Grote Kerk, 20.00 uur Circle Percussion. Meulvliet, 20.15 uur Terneuzen Concert The Veldman Brothers. Porgy Bess, 21.30 uur Vlissingen Scheldemond College voert de voor stelling Nobody's Perfect op. Arsenaaltheater, 19.00 en 21.00 uur tie erin kon leggen." Door de komst van Mattheeuws is de mu ziek van Incarnate wel wat veran derd, vindt Kriekaard. „Er blijft al tijd een vrij rauwe basis, maar Koen heeft wat nieuwe invloeden meegebracht. Hij heeft ook wat meer variatie in zijn stem, waar door onze muziek veelzijdiger is geworden en meer diepgang heeft gekregen." Het album - fraai ontworpen door de Amerikaanse kunstenaar Jacob Parmentier - is net als het vorige uitgekomen op het Duitse label Demons Run Amok. Mede daar door wordt de muziek van Incarna te wereldwijd verkocht. Het optre den beperkt zich vooral tot Neder land en België. Albumpresentatie Incarnate, met gast optredens van Portall (vervangt Toxoca- ra), All Seemed Lost en Gilo, morgen in De Spot in Middelburg. Zaal open om 20.00 uur. De Zeeuwse metalband Incarnate.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13