donderdag 17 maart 2011 Artists Materials is een kleurrijke winkel. Doeken zijn er in veel soorten en van velerlei kwaliteit. Elke Verplanke aan het werk in galerie De Twaalf Apostelen. De winkel ligt aan de drukke Oude Kerkstraat in hartje Sluis. Frank van Damme: „We gaan de diepte in. We hebben bijna alles,in al lerlei soorten." foto's Peter Neelemans agenda DONDERDAG 17 MAART Kerkwerve Vergadering dorpsraad in dorpshuis 't Zuudende. Aanvang 20.00 uur Middelburg Kader Abdolah, de schrijver van het Boe kenweekgeschenk, leest voor en signeert. De Drukkerij, 19.30-20.30 uur Terneuzen St. Prometheus presenteert in het kader van de Boekenweek: Kluun. Porgy en Bess, 20.00 uur Wemeldinge G.J. Lepoeter geeft een lezing over het boek 'Een verloskundige praktijk op het Zeeuwse platteland'. Het gaat over de heel- emvroedmeester Marinus Nathanaël de Broekert, 1824-1872. Het betreft een bewaard gebleven, handge schreven, partusboek waarin De Broekert nauwgezet alle verlossingen die onder zijn begeleiding plaatsvonden noteerde. Bevallingen van vrouwen in Hoek en We meldinge komen aan de orde. Bibliotheek Wemeldinge 20.00 uur. VRIJDAG 18 MAART Bruinisse Jaarvergadering Algemeen Vissersbelang Bruinisse. In het Durps'uus, aanvang 20.00 uur. Brouwershaven Jaarlijkse toneelavond ASV Brouwersha ven in het Tonnenmagazijn. Aanvang 19.30 uur. Kamperland In het kader van NL DOET gaan de Stich ting Akkerleven en het vrijwilligerssteun- punt van de gemeente klussen op Noord-Beveland. Deelnemers kunnen een proefwandeling maken op een wan delroute, waarbij ze tijdens de tocht ver- beterpunten kunnen aandragen. Ook zijn er activiteiten als het schoonmaken van een vogelkijkscherm, onkruid verwijde ren, nestkastjes bouwen voor zwaluwen door Marfijn de Koning Net als je denkt dat je nu toch wel alles hebt gezien wat er bestaat aan teken en kunstschilders spullen, ga je bij Artists Materi als een hoekje om en ontdek je nóg meer verf, potloden, doe ken, boeken, ezels en penselen. Het aanbod van de winkel aan de Lange Kerkstraat in Sluis is zo goed als volledig, vertelt eigenaar Frank van Damme. „We gaan echt de diepte in, hebben bijvoorbeeld tien soorten olieverf Vergelijkbare zaken vind je alleen op plekken waar ook een kunstopleiding is: plaatsen als Breda, Rotterdam, Maastricht, Antwerpen en Gent." De klanten komen dan ook uit de wijde omgeving, blijkt uit een lijst met deelnemers aan een klantenac tie. Artists Materials profiteert na tuurlijk ook van de ligging van de zaak: in één van de twee drukste winkelstraten van het altijd leven dige Sluis. Aan de achterkant van de winkel, en daarmee met de voorzijde gelegen aan de parallel lopende Kapellestraat, heeft het echtpaar Van Damme sinds vorig jaar een galerie: De Twaalf Aposte len. Dat eeuwenoude pand is al bijna een eeuw in handen van de familie. „Mijn opa woonde er, en ik ben er geboren." In de tuin van dat pand, op de plek van de huidige schilders- en tekenwinkel, begon de moeder van Frank in 1965 een parfumerie. Een paar jaar later vond Frank op zolder 'overblijfselen' van de schil derscarrière van zijn opa. „Potten verf en rollen behang van vijftig jaar oud", grinnikt hij. „Die ben ik gaan verkopen en van de op brengst kocht ik nieuwe spullen in. Zo is het, heel langzaam, begon nen." De parfumerie liep niet zo geweldig, dus veranderde Van Damme die in 1974 een schilders- en tekenaarswinkel. „Het eerste wat ik gedaan heb, was de zaak ver kleinen. Ik had veel te weinig spul len om de boel vol te krijgen. Als ik eens een bestelling deed, liet ik die doos een week lang in het zicht staan. Öm te laten zien dat er en het omvormen van een GPS-route tot een heus beleefpad. Kijk op www.NL- doet.nl Startpunt: Five Star Farm, Baashuisweg 11 Middelburg De Zeeuwse schrijfster Matty Meulmees- ter presenteert haar boek 'Gaat een vrouw naar de advocaat'. De Drukkerij, 16.30-18.00 uur Zierikzee Creatieve ochtend Christelijk Gerefor meerde kerk in de Zevengetijstraat 11. Aanvang 9.30 uur. *Afsluiting Week van de terminale zorg. Verpleeghuis Cornelia, om 10.30 uur. ZATERDAG 19 MAART Dreisehor Karaoke-avond in het dorpshuis. Aanvang 19.00 uur. Kapalle Ons Boeregoed houdt een avond met dans, zang en theater, verzorgd door ei toch wel beweging in de zaak zat." Dat veranderde snel. Na verloop van tijd kwam echtgenote Marlies in de winkel werken, en later had het paar ook personeel nodig. Teke nen en schilderen werd steeds meer ook iets voor mensen met een klein budget, merkt Van Dam me op. Een prima ontwikkeling, ware het niet dat Van Damme zelf wat twijfels heeft bij onder meer gen groepen. De avond heeft als thema: Eigen productie. Aanvang 19.30 uur in De Vroone. Kamperland In het kader van NL DOET gaan de Stich ting Akkerleven en het vrijwilligerssteun- punt van de gemeente klussen op Noord-Beveland. Startpunt: Five Star Farm, Baashuisweg 11 Goes Delta Bierfestival, bierspelen en -proeve- rijen, brouwers. Goederenloods Stoom trein Goes-Borsele, 13.30-20.00 uur. Serooskerke (S) Strao in Serooskerke. Vanaf 12.00 uur bij d'Ouwe Smisse. Muziek van Wave tot 22..00 in het dorpshuis. Zierikzee Inloopmiddag van de Vereniging Ouders van een overleden kind (VOOK) afdeling Zeeland. In de Willibrordusschool. Van 13.00 tot 16.30 uur. doeken van Chinese makelij. „Dat is niet zulk fijn spul. We zeggen dat er ook altijd bij tegen klanten. Maar er is veel vraag naar, dus we moeten ze wel verkopen." Door de toename van het aantal klanten moesten de Van Dammes meerde re keren verbouwen. De laatste keer was vorig jaar, tijdens de om bouw van het ouderlijk huis naar galerie. Die loopt prima, zegt Elke ZONDAG 20 MAART EOewoutsdijk' Oecumenische biijeenkomst met Koos Rentmeester en Jopie Minnaard. Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Oost-Souburg Filmavond: André Rieu live in Wenen. Gratis toegang. Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80, 19.00 uur Sint Anna ter Muiden Op uitnodiging van de Kunstkring Sint Anna ter Muiden geeft theoloog Erik Borgman de Mude-lezing. Titel: 'Een uit nodigende toekomst'. NH Kerk, 15.00 uur Westenschouwen Speurtocht door het bos met een gids van Staatsbosbeheer. Excursieschuur, Kraaijensteinweg 140, Burgh-Haamstede, vertrek 13.30 uur, deelname 1 euro. Zierikzee Pub bingo in Café de Biet. Vanaf 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76