Toertocht door de aderen van sporter zowel geluk als verdriet uit 13 podium donderdag 17 maart 2011 zien van cameraman Rob Hodsel- mans. Daarin figureert De Jong ook zelf in zijn beklimming van de Mont Ventoux. Deze voor wie lerfans welhaast mythische berg wordt nogal eens bestegen door enthousiaste amateur fietsers, veel al kalende of grijzende mannen die daarmee hun midlifecrisis wil- foto Fred Ernst len ontkennen. De Jong lacht: „Dat klopt, maar ik heb geen haar en zit al vanaf mijn achttiende op de fiets. Toen ik vijf tig werd wilde ik iets leuks gaan doen en besloot samen met mijn toen achtjarige zoon te gaan fiet sen. En ja, toen kwam ik toch bij die berg uit. Een paar vrienden vergezelden ons, onder wie Rob Hodselmans, die natuurlijk zijn camera mee nam. Hij gaf me de registratie als cadeau voor mijn verjaardag. Maar die film is zo mooi geworden dat het zonde zou zijn om het niet te gebruiken." Wielrennen is de mooiste sport om te doen, aldus De Jong. „Ik hgb ook fanatiek gevoetbald, maar de fiets is mooier. Het is een sou- plessesport. Het is een reizende be zigheid. Je rijdt over strontwegge tjes, snelwegen, bergen. Je.hebt het koud, soms bloedwarm, soms word je zeiknat. Er gebeurt zoveel als je fietst. Dat en ook de soms prachtige landschappen, verlenen de wielersport ook die grote poëti sche waarde. Er is dan ook veel over geschreven door literatoren zoals een Hemingway." Sport en theater zijn een zeldzaam heid en waarschijnlijk ook zelden een goede combinatie. „Als je iets met een voetballer op toneel doet, wordt het al snel plat. Maar wiel rennen is door het reizende karak ter ervan associatiever dan voetbal en ook meer beeldend. En het heeft ritme natuurlijk." De Jong vertelt lyrisch over de schoonheid van een draaiend wiel en het tikkende geluid van een de- railleur. „Ook een startpunt voor muziek natuurlijk. Bij dat draaien de wiel dat ik op toneel laat zien, maakt Ocobar fraaie sferische mu ziek, het versterkt elkaar enorm." Cabaretier, schrijver, presentator, programmamaker, acteur, deejay, De Jong is het allemaal. „Ik denk dat het veel met overgave te ma ken heeft. Ik heb het allemaal niet zo gepland van tevoren. Met Waar- denberg en De Jong wisten we na zes programma's dat het klaar was, ook al zat daar veel ontwikke ling in. We werden steeds filmi- scher. Ik houd niet zo van omkij ken en ben vooral veranderingsge zind." Wilfried de Jong en Ocobar in 'Man Fiets', morgen in de Stadsschouwburg in Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. DONDERDAG 17 MAART Goes Toneelstuk De Rietdekker. Uitverkocht Podium 't Beest, 20.30 uur. Middelburg Holland Dance on Tour. Stadsschouwburg, 20.00 uur. Oost-Souburg Seniorencabaretgr. Oud of Controle. De Gouwe Tuyn, Gouwestraat 129, 14.00 uur. Vlissingen Triller Theater met live hoorspel 'Paul Vlaanderen Sc Het Mysterie van de Ver zonnen Dood'. Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 18 MAART Gapinge Toneelvereniging Serooskerke brengt 'De aap uit de mouw. Verenigingsgebouw De Spil, 20.00 uur. Goes Gerard van Maasakkers. Theater De Mythe, 20.00 uur Toneelstuk De Rietdekker. Uitverkocht. Podium 't Beest, 20.30 uur. Krabbendijke Pieterse Van Pamelen schrijven geschie denis, cabaret door Frank van Pamelen en Jan J. Pieterse. De Meiboom, 20.00 uur Middelburg Blokfluitist Bart Coen en het Belgische ensemble Per Flauo spelen muziek van Alessandro Scarlatti en diens tijdgenoten. Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Wilfried de Jong Se Ocobar. Stadsschouwburg, 20.00 uur Nieuw- en Sint Joosland 'BASta!', soloconcert van contrabassist Joris Vanvinckenroye. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Cabaretière Kristel Zweers. Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Voorronde 2ndlnfluenZ, met SIOS, Re bel 96, The Black Key, Hopes Sr Dreams en FuCK. Special act: Santanaband. De Klomp, 20.00 uur Tholen Vier organisten treden als II Quattro op: Martin Mans, Peter Wildeman, Hanno Bosch en Joost van Belzen. Grote Kerk, 20.00 uur Circle Percussion: Drums of the world. Meulvliet, 20.15 uur Terneuzen Toneelstuk 'Master Class', over Maria Callas Scheldetheater, 20.00 uur 9 The Veldman Brothersbij Stg. Roots. Porgy Sr Bess, 21.30 uur Vlissingen Scheldemond College voert de voor stelling Nobody's Perfect op. Arsenaaltheater, 19.00 en 21.00 uur ZATERDAG 19 MAART Axel Toneelstuk De Rietdekker. De Halle, 20.00 uur Bruinisse Winterfeest met o.a. Session, Frans Duijts, de Lawineboys en de Zware Jon gens. Loods Industrieweg 12,19.30 uur Domburg Uitvoering muziekvereniging Apollo. Schuttershof, 19.30 uur. Goes Christelijke Oratorium Vereniging Goes met 'Elias' van Mendelssohn. Grote of Maria Magdalenakerk, 20.00 uur Voorstelling Chinees Nationaal Circus. De Mythhe, 20.00 uur Bluegrass: The Blackberry Bushes Stringband en The Baldrick Brothers, 't Beest, 20.30 uur Kortgene Bluesrockband Big Chief Sugar. Café Graaf van Buren, 21.30 uur Koudekerke Een week vol verrassingen, klucht van Toneelclub Tot Leringhe ende Vermaeck. De Couburg, 20.00 uur. Middelburg Bram Beekman geeft Bachconcert. Oostkerk, 16.30 uur Blijspel 'Aan het eind van de regen boog' door Stichting Griffioen 'De Wijk'. Aula CSW (Elzenlaan), 1930 uur. Muziektheatergezelschap GOV speelt de musical Fiddler on the Roof. Theater De Mythe, 20.00 uur De Zeeuwse metalband Incarnate pre senteert haar derde album. Ook optre dens All Seemed Lost, Gilo en Toxocara. De Spot, 20.00 uur (zaal open) Het Middelburgs Minitheater speelt Steel Magnolias. Regie: Anke Tanihatu. Minitheater, 20.30 uur Nieuw- en Sint Joosland Jan Rot 'hertaalt Randy Newman'. De Wegwijzer, 20.30 uur Noordgouwe Dubbelconcert Nut Sr Uitspanning en Con Amore. Driekoningenkerk, 20.00 uur Oostburg Jimmy Bowskill Band uit Canada. The Lane, 22.00 uur Renesse Lenny Kuhr treedt op. Theater aan Zee, 20.00 uur Terneuzen Concert ensemble Soffio di donne. Grote Kerk, 14.00 uur. Koor- en Samenzangavond ten bate van de Stichting Imado. Grote Kerk, 19.30 uur Time2play for Africa: Golden Coffee, Boo's Jazzoo's en Doktor Disko Show. Porgy Sr Bess, 20.00 uur Echt Antwaarps Teater met 'Met Pen sioen, Niet Te Doen'. Scheldetheater, 20.00 uur Black Sun Empire, Fun-Q-Bator en Vi sual Vibes. De Pit, 22.00 uur Vlissingen Muzikale koffiemiddag Piano Menno. De Schutterij, Schutterijstraat, 14.00 uur Solistenconcours Koninklijke Harmo nie Ons Genoegen. Atrium Ter Reede, 15.00 uur Uitvoering van Scratch Messiah. Sint Jacobskerk, 19.30 uur Club 3voor12/Zeeland met Nuff Said, Dog Called Phenix en Scarabee. De Piek, 20.30 uur Wissenkerke Concert Marjolein Meijers Sr band. Onder de Toren, 20.00 uur Zaamslag Presentatie nieuwe dichtbundel Jorien Brugmans met optredens van Anja Kop- mels en dichter Thomas Rubico. Podium van Zaamslag, 20.00 uur ZONDAG 20 MAART Goes Voorjaarsconcert Euphonia. De Hoogte, 15.30 uur Middelburg Openbare repetitie Zeeuws Orkest. Zeeuwse Concertzaal, 14.00-17.00 uur Optreden gitarist Jan Akkerman. 't Schuttershof, 16.00 uur (zaal open) Oostburg 'Roel met Gevoel' (4+), een onbekend sprookje van Annie M.G. Schmidt. Ledeltheater, 14.00 uur Terneuzen Kindervoorstelling Kabouter Plop Scheldetheater, 13.00 en 15.15 uur Blazersensemble Trombonata en Meet5Reed speelt 'Distractions'. Porgy en Bess, 15.00 uur Metalcoregroep Eyes Set To Kill (VS) De Pit, 20.00 uur Vlissingen Pianorecital door Stephanie Proot. Atrium Ter Reede, 11.00 uur Celtic folkband Slan. Atrium Ter Reede, 14.30 uur Mr. Ed treedt op. Panta Rhei, 17.00 uur Zeeuws Jeugd Orkest treedt op. Atrium Ter Reede, 20.00 uur Zaamslag Concert Goeyvaerts Strijktrio. Podium van Zaamslag, 15.00 uur Zierikzee Trio NoProblems treedt op. Eetcafé De Banjaard, 16.00 uur DINSDAG 22 MAART Herinnert u zich deze nog?!' brengt het Veronica-gevoel. Stadsschouwburg, 20.00 uur Cabaretier Vincent Bijlo. De Mythe, 20.00 uur WOENSDAG 23 MAART Kapelle Concert Balconyplayers. De Vroone, 20.00 uur Middelburg Optreden Jazzebel. Desafinado, 21.00 uur Oostburg Luis Se The Wildfires (rockabilly). The Lane, 20.00 uur Terneuzen Herman van Veen. Scheldetheater, 20.00 uur deelgenoot gemaakt van hoe de ka mer soms geliefd en soms gehaat wordt en hoe de ruimte in de loop van de tijd verdeeld, verbouwd en verkocht wordt. Möhlmann: „Gur- ney heeft dit stuk destijds geschre ven met een knipoog naar de zoge heten 'WASP'. Dat staat voor de White Anglo-Saxon Protestants in de Verenigde Staten. Peter Hoekse- ma heeft daar in zijn vertaling de HKK, de Haagse Kouwe Kak van gemaakt. In dat milieu speelt het verhaal zich af." Zaterdag 19 maart (première), MFC, Zierikzee. Daar ook op vrij. 25 en zat. 26 maart, vrij. 1 en zat. 2 april, aanvang 20.00 uur. Reserveren: www.theatergroepzierik.nl. of 0111-417149. Theatergroep Zierik voert De Eetkamer op. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73