61 binnenland Gevechten Ivoorkust na aflopen ultimatum Berlusconi: ik ben te oud voor veel seks Weer protest in Syrië Militairen geschorst Veilig geland BOUWMAN donderdag 17 maart 2011 ABIDJAN - Gewapende aanhangers van de rivaliserende Ivoriaanse lei ders Alassane Ouattara en Laurent Gbagbo zijn gisteren weer met el kaar in gevecht geraakt. Rebellen die Ouattara steunen, probeerden de westelijke stad Due- koue in te nemen. Het leger, dat aan de kant van Gbagbo staat, zegt dat de aanval is afgeslagen. Getui gen meldden dat de strijdende par tijen zware wapens gebruikten en dat burgers zich niet op straat waagden. Het is niet bekend of er slachtoffers zijn gevallen. De aan val begon enkele uren nadat een ul timatum van Ouattara aan Gbag bo verstreek om de macht vreed zaam af te staan. De afgelopen we ken is het geweld in Ivoorkust geës caleerd. Ouattara-getrouwen zijn in het westen van het land bezig aan een opmars. Ze namen daar al enkele steden in. Door het geweld sloegen honderdduizenden men sen op de vlucht. Enkele honder den mensen kwamen om. Gbagbo en zijn uitdager Ouattara claimen beiden het presidentsschap. De in ternationale gemeenschap erkent Ouattara als winnaar van de ver kiezingen in november. Gbagbo weigert te vertrekken. ARKALYK - De Russische kosmonauten Oleg Skripochka (I), Alexander Kaleri (m), en de Ameri kaanse astronaut Scott Kelly worden omringd door medewerkers van de Russische ruimtevaart organisatie. Ze zijn net na een verblijf van vijf maanden in het Internationale Ruimtestation (ISS) veilig op aarde teruggekeerd. Hun So- joez-capsule landde gisterochtend volgens sche ma op de steppen van Kazachstan. Kelly's twee- lingbrber Mark vertrekt in april met het ruimte veer Endeavour naar het ISS. Dat is de laatste mis sie van de shuttle. foto Dmitry Kostyukov/AP Domburg Goes Middelburg Renesse Terneuzen Zoutelande OostsfraaS 1 Gróte Markt 1 Markt 73 Hogezoom 171 fteró-rcfetraat 1ÖS Langstraat 13 ROME - De Italiaanse premier Sil vio Berlusconi is te oud voor alle seks waarvan hij beschuldigd wordt door zijn aanklagers. Dat zei hij gisteren tegen de linkse krant La Repubblica. De 74-jarige Berlusconi staat terecht voor seks met een minderjarige en machts misbruik. Volgens rechtbankdocumenten zijn er 33 vrouwen, onder wie het Marokkaanse meisje Ruby Ruba- cuori (Ruby de Hartendief), aan wezig geweest bij feesten in de vil la van Berlusconi. 'Ook al ben ik een ondeugende jongen, 33 meisjes in twee maan den lijkt me zelfs wat te veel voor een dertiger', zei Berlusconi tegen de krant - die naar aanleiding van het schandaal direct om zijn aftre den vroeg. Berlusconi benadrukte dat hij een vriendin heeft, wier identiteit ge heim is, die altijd bij hem is en die nooit zou toestaan wat de aankla gers beweren. 'Ze zou mijn ogen uitsteken', aldus Berlusconi. Het document van de aanklager geeft gedetailleerd weer hoe de avonden in de villa van Berlusconi zouden zijn verlopen. Ze vingen aan met een diner, waarna de 'bunga-bun- gafeestjes' volgden in een ruimte die als nachtclub was ingericht. Daar voerden vrouwen, soms met maskers op, een striptease of een erotische dans op, waarbij ze 'el kaar aanraakten of Berlusconi hun intieme delen aanraakte'. Tenslotte koos Berlusconi zijn seks partner of -partners. Berlusconi zei tegen La Reppublica dat 'hij zijn ogen niet kon geloven' toen hij de rapporten las. Volgens hem dansten dé meisjes in de club, 'al leen, omdat ik niet van dansen houd'. Hij verwierp ook de aantijgingen dat er geld via overboekingen be taald werd. 'Hoe kan het zijn dat iemand via de bank betaalt voor seks?' Hij zei dat hij slechts mensen wil de helpen en van alles betaalde, van tandarts- en ziekenhuiskosten tot collegegeld. De premier heeft aangegeven bij alle hoorzittingen aanwezig te zijn. Zijn zaak begint op 6 april. DAMASCUS KABUL In de Syrische hoofdstad Damas cus is gisteren voor een tweede dag op rij gedemonstreerd. Dat meldde de BBC. Zo'n 150 mensen betoogden bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Ze eisten de vrijlating van politieke gedetineer den. De politie gebruikte de wapen stok om ze te verwijderen. De internationale troepenmacht Isaf in Afghanistan heeft militairen geschorst in verband met een ge weldsincident waarbij in de provin cie Kunar aan de grens met buur land Pakistan mogelijk twee kinde ren omkwamen. De kinderen hiel pen waarschijnlijk mee met het aanleggen van drainageleidingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6