haar roeping gevonden iedereen toegankelijk sport31 Opwarmertje Marathonquiz Kris-Kras door Zeeuws-Vlaanderen wor den zij in de schijnwerper gezet. Vandaag in deel 42: amazone Stephanie de Frel. Koewacht MARATHONQUIZ Oostelijke Middellandse Zee 798,- St. Petersburg en hoofdsteden Scandinavië Italië - Amsterdam 775,- ictsbeker met sowieso één Zeeuwse voetbalclub www.pzc.nl/blog/rudyboogert door haar uitverkiezing tot Sportvrouw van het Jaar in de gemeente Terneuzen. ïhaald." foto Mark Neelemans door een hersenbloeding. Het gaat gelukkig weer wat beter met hem." Ze is haar ouders, die haar altijd hebben gesteund, dankbaar. De oude boerderij en de stallen zijn door vader Patrick opgeknapt. Moeder Lieveke De Frel-Goossens, die zelf een verdienstelijke dres- suurrijdster was, is haar vertrouwe ling. Ze .stimuleerde haar dochter al op jonge leeftijd. Daarna ging het in een stroomversnelling. Step hanie bleek over veel talent te be zitten en maakte deel uit van de Nederlandse jeugdselectie. Ze had gezien haar jonge leeftijd al een in drukwekkende erelijst. Sinds kort behoort Stephanie de Frel tot de Hexagon-stal van Leu- nus van Lieren. „Vorig jaar heb ik dankzij het Rabobank Talenten plan tien gratis trainingen bij Leu- nus gekregen. Omdat hij ruiters te kort had, heeft hij me gevraagd om paarden wedstrijdklaar te ma ken. Ik heb het aanbod in overwe ging genomen, omdat het best druk voor me werd. Sinds januari berijd ik nu vijf paarden van hem." De Frel ziet het werken in de stal van Van Lieren als een idea le combinatie met het nemen van lessen. „Bij Leunus kan ik nog be ter worden." Haar grote voorbeeld in de dres- suursport is Anky van Grunsven. „Ik vind het knap dat ze er in slaagt om telkens met een ander paard terug aan de top te komen." Zelf heeft ze vorig jaar afscheid moeten nemen van Narwick, met wie ze zeven jaar een sterk koppel vormde, in successen grossierde en met de ruin een startbewijs voor de Grand Prix afdwong. „Hij kreeg last van een voetblessure. Zes weken later heb ik Narwick moeten laten inslapen." Het verlies betekende een enorme domper voor haar, want net zoals bij mensen kan met paarden een sterke relatie worden opgebouwd. „Dan val je in een gat. Ik heb daar na het seizoen op een laag pitje ge zet." Haar verkiezing tot sport vrouw van de gemeente Terneu zen in 2010, vorige week bij het sportgala in Axel, kwam als een volslagen verrassing. „Ik heb vorig jaar weinig wedstrijden gereden en ook geen kampioenschap be haald. Ik vond het al bijzonder dat ik werd genomineerd." Ze bereidt zich nu voor op het bui tenseizoen en wil dit jaar interna tionaal aan meer wedstrijden mee doen. Haar doelstelling blijft om met een van haar paarden in de Grand Prix uit te komen. Die uitda ging wil ze graag aangaan. Joggingclub Dow op vrijdagavond 1 april houdt. Vandaar vandaag een voorbeeldvraag om alvast in de stemming te komen. Het is een fotovraag, die ook regelmatig langs zal komen tijdens de quizavond in Terneuzen. Bij welke marathon is onderstaan de foto gemaakt? vrijdag 1 april Het antwoord op de vraag is mor gen te lezen op het hardloopweb- log van de PZC: www.pzc.nl/weblogkustmarathon Inschrijven voor de eerste editie van de Marathonquiz kan nog tot woensdag 23 maart. Er wordt gespeeld in koppels, maar wie liever alleen mee speelt is ook welkom. De deelname is gratis. De quiz vindt plaats in zaal 'de Bremer' van de personeelsvereniging van Dow in Terneuzen en begint om 19.30. Inschrijven kan door een e-mail te sturen naar sportquiz@pzc.nl Vermeld bij de aanmelding duide lijk naam, adres en telefoonnum mer van beide deelnemers. Er is ruimtê voor zo'n vijftig koppels. Venetië, Bari, Katakolon, Izmir, Istanbul, Dubrovnik, Venetië MSC Magnifica***** Vertrek: elke zaterdag van 9 april t/m 19 november Boek op cruisewinkel.nl Bel 020 421 11 15 modatie tegenwoordig vooral dorpsgenoten te gast heeft. Belang- ir rijkste reden: er wonen veel min- der Duitsers. Van den Broeke: „En t die er wonen, zijn gaan golfen." De Sj Houck: „De laatste jaren is het le- denaantal teruggelopen. We kun nen nog vijf competitieteams sa menstellen. We hebben een prach tige accommodatie, maar er zijn da gen dat er helemaal niemand is. Nee, we hebben geen jeugdteams. Het is in zo'n klein dorp heel moei lijk om een team van leeftijdsgeno ten samen te stellen." Adinda de Zeeuw vertelt dat er wel nieuwe impulsen zijn gegeven om vooral kinderen warm te maken voor tennis. „De jeugd van de basis scholen in Groede en Nieuwvliet krijgt binnenkort les van onze ten- nisleraar, in plaats van een gymles. De jeugd betaalt 68 euro contribu tie, maar krijgt er ook twintig ten- nislessen van een gediplomeerd le raar voor." Veel zelfwerkzaamheid heeft ertoe geleid dat de club over een fraaie ac commodatie beschikt. Piet Labijt: „In 1997 is het complex zoals het er nu ligt met eigen mensen aange legd. Drie gravelbanen, met verlich ting en een sproeiinstallatie. Niet veel later zijn er jeu de boulesba- nen aangelegd. Het interieur van de kantine is vorig jaar vernieuwd. Door zelfwerkzaamheid zijn veel kosten bespaard." Met een wafeltoernooi op de eer ste zondag van april wordt het ten- nisseizoen bij Con Forza geopend. Daarnaast kent de club een pyjama- toernooi en een introductietoer- nooi. De tossavond op vrijdag is vooral bedoeld om de band onder de vaste kern te verstevigen. Adin- .da de Zeeuw: „Als ik met Rink sa menspeel, dan slaan ze op hem kei hard, maar naar mij houden ze er rekening mee dat ik minder goed ben. Dit is een'gezellige club, die voor iedereen toegankelijk is." Morgen receptie Tennisclub Con Forza telt iets meer dan honderd leden, onder wie ruim twintig jeugdleden. De petanqueclub Con Forza be schikt over drie verlichte banen en heeft ruim twintig leden. Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan houdt Con Forza morgen avond van 19.00 uur tot 21.30 uur een receptie voor leden en oud-le den. Zaterdag 25 juni wordt op het plein bij het multifunctioneel cen trum 't Torentje in Groede in sa menwerking met de tennisbond een straattennistoernooi gehou den voor jeugd van vijf tot en met twaalf jaar. Dat evenement wordt afgesloten met een feestavond voor alle le den. donderdag 17 maart 2011 Duur: 8 dagen Inclusief vluchten met transavia.com en transfers Rotterdam, Kopenhagen, Berlijn, Tallinn, St. Petersburg, Helsinki, Stockholm, Rotterdam Holland America Line - ms Rotterdam*""** Vertrek: 2, 14 juni, 21 juli, 2,14, 26 aug, 7 sept Duur: 13dagen V.a. 1348," Er lijkt wat koudwatervrees te zijn voor de Marathonquiz, die de PZC samen met de Marathon Zeeuws-Vlaanderen en Savona, Malaga, Cadiz, Lissabon, Vigo, Santander, Le Havre, Harwich, Amsterdam Costa Magica****+ Vertrek: alleen 20 mei Duur: 11 dagen lnclusieftransavia.com vlucht Amsterdam - Nice en transfer Nice - Savona. Prijzen zijn vanaf, per persoon op basis van beschikbaarheid en wijzigingen, inclusief volpension, havengelden en tax.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59