Jubilerend Con Forza is voor anie de Frel heeft 301 sport Bijeenkomst met arbiter Blom uitgesteld Groene Ster verslaat verdedigend ZVO Ruime overwinning voor 't Bierwinkeltje De Koeyer eenvoudig door in Grand Prix Driebanders Bottles geven zege uit handen In bijna elke kern wonen (oud-)sporters, bestuurders, trainers of vrijwilligers die een verhaal waard zijn. In de rubriek donderdag 17 maart 2011 Z Stephanie de Frel, hier met haar paarden Virginia (links) en Bromelia, was verr „Want ik heb vorig jaar weinig wedstrijden gereden en ook geen kampioenschap VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster ondervonden gisteren in de thuis wedstrijd tegen ZVO/Snel&Co wat het is om de belangrijkste titelkan didaat in de eerste divisie te zijn. De ploeg van Mo Ahrouch won op nieuw (dit keer met 3-1), maar trof in ZVO een tegenstander die per se een ruime nederlaag wilde voorko men. Etienne Mallie scoorde twee keer voor rust (1-0,2-1) en Salim Ben Sal- lam deed dat na de hervatting. Groene Ster leidt nu met 44 pun ten uit achttien wedstrijden. SPRUNDEL De driebanders vari 't Bierwinkel tje ondernamen de reis naar Sprun- del niet voor niets. In het Brabant se dorp werd Aartsbouw 4 met 2-6 verslagen. De beste resultaten werden ge boekt op de borden drie en vier. Arie Vink noteerde 0.625 gemid deld, Joni Sanderse kwam tot 0.588. 'Grote' Cees Wissel hoefde niet echt diep te gaan om zijn par tij winnend af te sluiten. Joke Breur verloor als enige haar partij tegen Aartsbouw 4, waardoor het duel in 2-6 eindigde. GOES - De bijeenkomst over het in vullen van een maatschappelijke stage als scheidsrechter, die mor genmiddag om 14.30 uur bij het Cios in Goes gepland stond, is uit gesteld. De hoofdgast, scheidsrech ter Kevin Blom, fluit vanavond de wedstrijd FC Porto-CSKA Mos kou. Hij kan daardoor morgen niet aanwezig zijn in Goes. Omdat op korte termijn geen ade quate vervanger gevonden kon worden, is besloten de bijeen komst te verplaatsen naar een nieuw te bepalen datum. Dan zul len opnieuw leerlingen van het SINT JANSTEEN Piet de Koeyer stelde zich niet al leen kandidaat voor de eindzege in de vierde Grand Prix van het sei zoen, maar is ook vrijwel zeker van deelname aan de Masters. De inwoner van Biervliet was in Sint Jansteen met partijen van 0.842 en 0.762 goed op dreef. Mohammed Babacanoglu uit Ter- neuzen moest er heel wat harder aan trekken om de derde ronde te bereikten, maar dat lukte wel. Ed dy de Letter (op één punt) en Frank de Rijk werden het slachtof fer van Babacanoglu. SAS VAN GENT De driebanders van Bottles/De Pa rel leden in eigen huis tegen Hoondert/De Waard een ongelukki ge nederlaag (3-5). John Bakker ver loor, Cor de Jonge trok de stand weer gelijk, maar daarna verloor Tony Dobbelaere met twee puntjes verschil. Op de andere tafel leek Christaan de Mil een beslissende voorsprong (30-18) te hebben geno men tegen Richard de Bruin. Die fi nishte echter nog als eerste, waar na De Mil in de nabeurt gelijkmaak te. De nederlaag was op dat mo ment echter al een feit. Cios en verschillende middelbare scholen benaderd worden om deel te nemen aan het programma. Te vens zullen dan opnieuw alle voet balverenigingen worden uitgeno- digd. De uit Gouda afkomstige Blom (37) debuteerde op 17 oktober 2003 in het betaalde voetbal bij de wed strijd Go Ahead Eagles-Helmond Sport. Afgelopen weekend kwam hij in het nieuws omdat hij Hera- des-trainer Peter Bosz tijdens het duel met Excelsior naar de tribune stuurde. Zondag fluit Blom het duel Roda JC-Feyenoord. door Aector Dooms koewacht - Bij Stephanie de Frel draait alles om paarden. De pas 22-jarige inwoonster van Koe wacht behoort al jaren tot de Zeeuwse top in de dressuur en heeft ook op nationaal niveau de nodige successen behaald. Drie jaar geleden besloot ze van haar hobby haar werk te maken. Ze traint doordeweeks paarden en geeft op verschillende locaties les aan Zeeuws-Vlaamse ruiters. „Aan kinderen van tien jaar, maar ook aan dertigers." In de weekeinden neemt ze zelf met haar paarden Valentino (klas se lichte toer) en Virgina (ZZ-cate- gorie) deel aan dressuurwedstrij- den. Daarnaast bezit ze nog vier jonge paarden, die ze voor de toe komst wil klaarstomen voor het grotere werk. De keuze om paardentrainster te worden werd weloverwogen ge maakt. De Koewachtse behaalde op zestienjarige leeftijd het vwo-di- ploma, maar voelde zich op dat moment te jong om verder te stu deren. „Ik zag het niet zitten om als zestienjarige op kamers te gaan wonen." Ze besloot om een oplei ding paarden met als specialisatie dressuur te gaan volgen bij de Mas terclass op de Hippische school in het Brabantse Deurne. Die opleiding duurde twee jaar. Nadat ze geslaagd was moest ze emplooi zien te vinden. „Ik ben er vanzelf ingerold, want ik kom met veel mensen in de paardensport in aanraking. Je moet oppassen dat je jezelf niet te veel gaat profileren, want dat werkt niet in deze we reld." Elke start is moeilijk voor een be ginnende ondernemer, maar gaan deweg kreeg ze het drukker. De Frel geeft nu les aan groepen en particulieren in de maneges in Koewacht, Spui en Nieuwvliet. Ze leert cursisten de basisprincipes, kan putten uit gevarieerde lesme thodes en maakt jonge paarden wedstrijdklaar voor de dressuur. „Ik geef les aan zeven ruiters die met eigen paarden deelnemen aan wedstrijden. Ik probeer mijn erva ring over te brengen, want in de praktijk leer je het het best. Je ont komt er natuurlijk niet aan dat de een meer talent heeft dan de an der. Zo is het ook bij de paarden." Wat dat betreft heeft ze zelf in de Limburger [o Willems een uitste kende leermeester. „Ik heb al bijna tien jaar les bij hem. Drie maan den geleden werd hij getroffen meenschap in 1954 zo ver dat werd ingestemd met het voornemen om twee tennisbanen aan te leggen. Het was de eerste sportaccommo datie in het toeristenplaatsje, waar niet veel later ook een voetbalveld en een zwembad werd aangelegd. Labijt: „Mijn zwager werkte op het gemeentehuis en moest om tien uur geregeld bij de burgemeester op kantoor komen. Dan gingen ze tennissen." De geschiedschrijving van de club meldt dat de burgemeester en zijn vrouw met vrienden geregeld een partij tennis speelden, waarna half maart 1961 Con Forza werd opge richt. De eerste contributie be droeg inclusief een plaatselijke bij drage bijna twee euro. Rink de Houck, met Labijt, Willy van den Broeke, Adinda de Zeeuw en Rudie van Opdurp nauw be trokken bij jubileumfestiviteiten rond het vijftigjarig bestaan, weet dat er in die tijd een ballotagecom missie was, die moest beoordelen of iemand al dan niet lid mocht worden. Rudie van Opdurp woon de destijds in Slijkplaat. „Als daar een baan had gelegen, man toch. Maar als je zei dat je wou tennis sen, dan vroegen ze naar je ver stand." Het Burgemeester Everaarstoer- nooi, dat naam maakte, bleef lang een voorrecht voor genodigden. Rink de Houck: „Het waren alle maal mensen die een belangrijke functie hadden en het liefst van ver weg kwamen. Lui met een hete bitterbal achter in de keel. In het begin mochten leden nauwelijks meedoen." Willy van den Broeke: „Ik heb wel al die tijd mogen mee helpen met het toernooi. Cadeaus kopen, de mensen verzorgen. We hadden zelfs echte ballenjongens en umpires." Die cultuur is al enige tijd niet meer tekenend voor de kleine club, die op de later uitgebreide accom- door Peter van Kouteren groede - Ze zijn met z'n vijven en hebben stuk voor stuk prachtige anekdotes uit lang vervlogen tij den. Vijftig jaar tennis bij Con For za uit Groede staat ondanks een klein ledenbestand garant voor gro te verhalen. Geheel in lijn met maatschappelijke ontwikkelingen, evolueerde de club tot een laag drempelige vereniging. Piet Labijt, de huidige penning meester van het bestuur, weet uit eerste hand te vertellen dat het ten nissen in de beginjaren vooral een aangelegenheid voor de toenmalige 'happy few' moet zijn geweest. Bur gemeester Everaars, naar wie een toernooi voor veteranen is ver noemd, was één van de spelers van het eerste uur en nauw betrokken bij de oprichting van de club. Ever aars, die in 1946 in Groede was ko men wonen, kreeg de wethouders en raadsleden van de kleine ge- Het vijftal dat nauw betrokken is de bij jubileumfestiviteiten van Con Forza. Van links naar rechts: Rudie van Opdorp, Adinda de Zeeuw, Piet Labijt, Wil ly van den Broeke en Rink de Houck. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58