Didi Offerman: in touw voor de goede zaak 'Bedenkelijke rol van provincie bij hekken' P1 O-gemeenten willen extra geld voor vervoer seland 123 Vlemmix geeft moed nog niet op Leerlingen gaan bomen planten Berkhout schoenmodes donderdag 17 maart 2011 „Eigenlijk horen we eenvoudig vis te eten tijdens een hongermaal- tijd. Maar dat lust niet iedereen. Daarbij, zoveel mensen bij elkaar, eensgezind, dat vraagt om een feestmaal." terneuzen - Ruim duizend leerlin gen van de basisscholen in de ge meenten Terneuzen, Hulst en Sluis vieren woensdag 23 maart de landelijke boomfeestdag. Ze trek ken hun laarzen aan om bomen en struiken te planten op verschil lende locaties in de gemeenten, gaan met Staatsbosbeheer op ex cursie, gaan bomen snoeien met Stichting Landschapsbeheer Zee land of speuren naar bomen in de natuurspeeltuin in Terneuzen en Hof te Zande in Kloosterzande. In Breskens gingen schoolkinde ren gisteren al aan de slag bij de be graafplaats aan de Ringlaan. SBSSBOBBSSsassausni door Eugène Verstraeten ossenisse - De kwestie rond de hekken op de dijk bij Ossenisse is Volslagen uit de hand gelopen van wege een zeer bedenkelijke (groe ne) handel en wandel van de pro vincie'. Dat stelt Statenlid Johan Robesin (Partij voor Zeeland), nu de dorpsraad van Ossenisse de pro vincie verdenkt van een 'één-twee tje' met de Vogelbescherming. Na een luid protest vanuit Ossenis se besloten gedeputeerde staten de toegangsregels tot de dijk voor re creanten te versoepelen. Daarte gen heeft de Vogelbescherming be roep ingediend bij de Raad van State. In plaats van het eigen be sluit te verdedigen heeft de provin cie volgens de dorpsraad echter een slap verweerschrift ingediend, dat de Vogelbescherming juist in de kaart speelt. De PvZ wil weten of er inderdaad sprake is van een 'één-tweetje' met de vogelbescherming. Robe sin: „Het is duidelijk dat de provin cie er een janboel van heeft ge maakt en zich kritiekloos heeft: la ten leiden door 'groene' ambtena ren, afgedwaald van de nuchtere werkelijkheid." Volgens Robesin kan een volgend college van GS de hele zaak het best maar eens op nieuw bekijken. door Harold de Puysseleijr hulst - Bevolkingskrimp kan er onder meer toe leiden dat scholen op termijn samen moeten gaan, maar door die ontwikkeling stijgt de mobiliteit op het platteland. Krimpgemeenten willen daarom extra geld van het Rijk voor open baar vervoer, zal P10, het samen werkingsverband van de tien grootste plattelandsgemeenten in ons land, het kabinet in Den Haag laten weten. P10 denkt vooral aan buurtbusach tige voorzieningen, zei burgemees ter Henk Aalderink van de ge meente Bronckhorst gisteren. Aal derink gaf als voorzitter van Pro in formatie over de in het stadhuis van Hulst gehouden vergadering. Behalve Hulst zijn ook de Zeeuw se gemeenten Sluis en Schou- wen-Duiveland lid van P10. Aalde- rinks collega Jaap Sala van Sluis stelde tevreden vast, dat de P10 in de drie jaar van haar bestaan aan zien heeft afgedwongen bij de mi nisteries en de landelijke politiek. Het lobbyplatform richt zich ook op kennisuitwisseling en krach tenbundeling met betrekking tot diverse problemen, die zich spe cifiek voordoen in plattelands gemeenten zonder grote hoofd kern. door Raymond de Frel sas van cent - Ondernemer en en tertainer Johan Vlemmix uit Eind hoven is er nog steeds niet in ge slaagd geld vrij te krijgen voor de aankoop van het spookhuis aan de Poeldijk in Sas van Gent. Hij geeft de moed echter nog niet op. „Zeg nooit nooit", zegt hij. Eigenaar Luc Christiaen meldde eerder deze week dat Vlemmix tot donderdag de tijd heeft. Als een ecoloog vandaag (donderdag) geen broedende vogels in het pand sig naleert, beukt morgen de slopers hamer tegen het bouwval. Vlem mix durft dat te betwijfelen. „Ik heb veel contact met de eigenaar. Mijn televisiestudio in Eindhoven krijg ik jammer genoeg vooralsnog niet verkocht, maar wellicht kan ik nog iets bewerkstelligen met de verkoop van een van mijn andere panden. Ik ben op meerdere fron ten bezig en heb niet het idee dat de sloop vrijdag begint." Het spookhuis is dinsdagmiddag afgezet met hekken, om de drukte van nieuwsgierige mensen in te perken en gevaarlijke situaties in het bouwval te voorkomen. Vlemmix: „Het eerste wat ik doe als het rondkomt, is de boel dicht- metselen. Zodat er meteen geen overlast voor de omwonenden meer is." Elke stoel is bezet tijdens de Vastenmaaltijd in de Emmauskerk in Terneuzen. Zo'n vijftig gelijkgestemden, van jong tot oud, deelden mee in de Antilliaan se dis: kip met pruimen en olijven. foto Mark Neelemans Dunes comfortable shoes, 4 keer beter Diverse Perfecte Verwissel- Extra wijdte- hielaan- baar teen- maten sluiting voetbed ruimte Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 62 "Omdat veel sta. leuke schoener, niet het allerbeste durea

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53