Lisa Kuiper: eerst Binr Stephanie de Frel h 301 sport Goese bijeenkomst met arbiter Blom uitgesteld Fortis naar NK voor B-jeugd in Goes Kerkhove weer verder in Engeland Hoondert met de hakken over de sloot Groene Ster verslaat verdedigend ZVO BASKETBAL Lisa Kuiper (18) basketbalt in Barendrecht bij Binnenland. Met de meisjes onder twintig komt de Souburgse uit in de eredivisie. donderdag 17 maart 2011 GOES Het Nederlands kampioenschap korfbal voor de B-jeugd (eerste klas se) wordt zaterdag in Goes gehou den. Acht districtsploegen strijden vanaf 11.00 uur in Sportpunt Zee land om de nationale titel. De organisatie is in handen van To go. Deze club droeg al dertien keer eerder de zorg voor een NK. Naast Fortis (Oost-Souburg) heb ben ook KVS (Scheveningen), Roh- da (Amsterdam), Ritola (Zuid-La ren), DVO (Bennekom), Tempo (Al phen aan den Rijn) en Telstar (Hoe velaken) zich al geplaatst. BATH Tennisster Lesley Kerkhove is net als in 2010 doorgedrongen tot de kwartfinales van het fiituretoer- nooi in Bath. In de tweede ronde was de negen tienjarige Zierikzeese gisteren veel te sterk voor de Engelse Daneika Borthwick, die met een wildcard tot het toernooi in haar eigen land was toegelaten. De setstanden wa ren 6-4 en 6-2. Kerkhove treft de Italiaanse Clau dia Giovine, die in Bath als zesde geplaatst is. Ze is de nummer 330 van de wereldranglijst. GOES - De bijeenkomst over het in vullen van een maatschappelijke stage als scheidsrechter, die mor genmiddag om 14.30 uur bij het Cios in Goes gepland stond, is uit gesteld. De hoofdgast, scheidsrech ter Kevin Blom, fluit vanavond de wedstrijd FC Porto-CSKA Mos kou. Hij kan daardoor morgen niet aanwezig zijn in Goes. Omdat op korte termijn geen ade quate vervanger gevonden kon worden, is besloten de bijeen komst te verplaatsen naar een nieuw te bepalen datum. Dan zul len opnieuw leerlingen van het Cios en verschillende middelbare scholen benaderd worden om deel te nemen aan het programma. Te vens zullen dan opnieuw alle voet balverenigingen worden uitgeno digd. De uit Gouda afkomstige Blom (37) debuteerde op 17 oktober 2003 in het betaalde voetbal bij de wed strijd Go Ahead Eagles-Helmond Sport. Afgelopen weekend kwam hij in het nieuws omdat hij Hera- cles-trainer Peter Bosz tijdens het duel met Excelsior naar de tribune stuurde. Zondag fluit Blom het duel Roda JC-Feyenoord. Finale districtsbeker met sowieso één Zeeuwse voetbalclub www.pzc.nl/blog/rudyboogert SAS VAN GENT Hoondert/De Waard won in de der de divisie zijn uitwedstrijd tegen Bottles/De Parel met 3-5. Dankzij een miraculeuze eindsprint van Ri chard de Bruin trok Hoondert/De Waard aan het langste eind. De We- meldingse restauranthouder maak te in zeven beurten 17 punten en daarmee een achterstand van 30-18 meer dan goed. Hij finishte zelfs nog als eerste. De Mil maakte nog wel gelijk maar het kwaad was al geschied, omdat Bram de Waard had verloren maar Eddy der Wedu we en Frans de Koek wonnen. VLISSINGEN De zaalvoetballers van Groene Ster ondervonden gisteren in de thuis wedstrijd tegen ZVO/Snel8tCo wat het is om de belangrijkste titelkan didaat in de eerste divisie te zijn. De ploeg van Mo Ahrouch won op nieuw (dit keer met 3-1), maar trof in ZVO een tegenstander die per se een ruime nederlaag wilde voorko men. Etienne Mallie scoorde twee keer voor rust (1-0,2-1) en Salim Ben Sal- lam deed dat na de hervatting. Groene Ster leidt nu met 44 pun ten uit achttien wedstrijden. door llja Hilhorst OOST-SOUBURG - De basketbalsters van Binnenland, de Barendrecht- se club van de Souburgse Lisa Kui per, hebben dinsdagavond de fina le van de eredivisie verloren. In een best-of-five was Wereldtickets uit Leiderdorp met 3-0 te sterk. De achttienjarige Walcherse speel ster vindt dat „jammer", maar niet meer dan dat. „Mijn eigen team gaat voor. Als de vrouwen te gelijk spelen met meisjes onder twintig kies ik voor de meisjes on der twintig." Kuiper heeft een druk bestaan. In de keuken van haar ouderlijk huis in Oost-Souburg vertelt ze bijvoor beeld over haar afgelopen week. „Ik zat de hele week op school en zondag moest ik werken. Maan dag trainde ik, dinsdag was de wedstrijd met de vrouwen, maar anders had ik getraind op die dag. Woensdag en donderdag had ik in haalwedstrijden met de meisjes. Vrijdag ben ik weer gaan trainen en zaterdag had ik een wedstrijd met de meisjes. De vrouwen van Binnenland hadden dezelfde dag een play-off, maar ik ga liever spe len dan op de bank zitten bij de senioren, ledereen is bij ons team gelijkwaardig." Kuiper komt met de meisjes on der twintig ook uit in de eredivi sie. Binnenland staat daarin zesde na achttien speeldagen. Met een aantal ploeggenoten van de meis jes is de 'guard forward' (spelver- deelster) vaste bankzitter bij het eerste vrouwenteam. „Er worden wel afspraken gemaakt tussen de coaches van beide teams", weet Kuiper. „Als het nodig is, mag ik invallen." Zo debuteerde ze in no vember 2010 op het allerhoogste niveau. Aanvankelijk deed de jonge basket balster aan wedstrijdzwemmen. Toen bleek dat ze talent had voor basketbal stopte ze daarmee. Tot dat ze na de havo in Schiedam ging studeren, speelde ze bij BV Souburg. Ook basketbalde ze twee Stephanie de Frei, hier met haar paarden Virginia (links) en Bromelia. op zestienjarige leeftijd het vwo-di- ploma, maar voelde zich op dat moment te jong om verder te stu deren. „Ik zag het niet zitten om als zestienjarige op kamers te gaan wonen." Ze besloot om een oplei ding paarden met als specialisatie dressuur te gaan volgen bij de Mas terclass op de Hippische school in het Brabantse Deurne. Die opleiding duurde twee jaar. Na dat ze geslaagd was moest ze em plooi zien te vinden. „Ik ben er vanzelf ingerold, want ik kom met veel mensen in de paardensport in aanraking. Je moet oppassen dat je jezelf niet te veel gaat profileren, want dat werkt niet in deze we reld." Elke start is moeilijk voor een be ginnende ondernemer, maar gaan deweg kreeg ze het drukker. De Frel geeft nu les aan groepen en particulieren in de maneges in Koe wacht, Spui en Nieuwvliet. Ze leert cursisten de basisprincipes, door Aector Dooms KOEWACHT - Bij Stephanie de Frel draait alles om paarden. De pas 22-jarige inwoonster van Koewacht behoort al jaren tot de Zeeuwse top in de dressuur en heeft ook op nationaal niveau de nodige succes sen behaald. Drie jaar geleden be sloot ze van haar hobby haar werk te maken. Ze traint doordeweeks paarden en geeft op verschillende locaties les aan Zeeuws-Vlaamse ruiters. „Aan kinderen van tien jaar, maar ook aan dertigers." In de weekeinden neemt ze zelf met haar paarden Valentino (klas se lichte toer) en Virgina (ZZ-cate- gorie) deel aan dressuurwedstrij- den. Daarnaast bezit ze nog vier jonge paarden, die ze voor de toe komst wil klaarstomen voor het grotere werk. De keuze om paardentrainster te worden werd weloverwogen ge- foto Mark Neelemans maakt. De Koewachtse behaalde Lisa Kuiper, de Souburgse basketbalster van het Barendrechtse Binnenland, wil

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48