Zeeland PZC 'Asielzoekerscentrum langer open' Bakkenbaard BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 en 25 VLUCHTELINGEN Minister noemt bij officiële opening azc Goes periode van tien tot vijftien jaar Tunnel tijdje dicht na kettingbotsing Goes behoudt titel Faitrade Gemeente Trajectcontrole op Zeelandbrug hersteld almanak Volksdansers uit Goes zijn weer boven Jan Litteken blijft; na de dood van een kind' 21 Donderdag 17 maart 2011 ïmmmmemmmmmmiïmmimssiïïm immssmmmmm BfflipraMHWIWH3BBBM^8g888g888888888i mmmssmmmsmmmmmsi Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Luc Oggel GOES - Als het aan minister Gerd Leers (CDA) van Immigratie en Asielzaken ligt, blijft het tijdelijke asielzoekerscentrum (azc) in Goes vijf tot tien jaar langer open dan de afgesproken vijfjaar. Leers zei dat gisteren tijdens de offiële opening van de opvang aan de Stephensonweg. Tot nu was de afspraak dat het Centraal orgaan opvang asielzoe kers (COA) het perceel naast de Stoomtrein Goes-Borsele vijf jaar huurt van de gemeente en dat in de tussentijd wordt gesproken over de bouw van een permanent asielzoekerscentrum op een ande re locatie. Volgens Leers zou de ge meente Goes er ook voor open staan om het tijdelijke centrum langer te handhaven, maar voor burgemeester René Verhulst is dat nieuw. „Ik roep niet meteen nee, maar ik wil wel eerst weten wat de gemeenteraad daar van vindt." Leers zei azc's te willen opzetten voor periodes van tien tot vijftien jaar. Op die manier kan volgens de bewindsman gebruik worden ge maakt van de band die na verloop van tijd ontstaat tussen asielzoe kers en inwoners. Het betekent overigens niet automatisch een langduriger verblijf van dezelfde mensen, maar juist een snellere wisseling van bewoners. Dat wil Leers bewerkstelligen door een ein de te maken aan de vaak jarenlan ge procedures waarin sommige asielzoekers terechtkomen. „Onac ceptabel", aldus de minister „Men sen moeten nu veel te lang wach ten op een definitieve bestem ming. Mija taak is te komen tot een streng doch rechtvaardig asiel beleid." Leers prees gisteren de manier waarop zowel de gemeente als de inwoners en bedrijven medewer king hebben verleend aan de komst van het asielzoekerscen trum. Ook Nurten Albayrak, be stuursvoorzitter van het COA, was vol lof over het 'constructieve over leg' met de gemeente. „Onze me dewerkers lopen hier met een glimlach rond. Dat komt omdat ze de afgelopen jaren niets anders hebben gedaan dan centra sluiten. Nu kunnen ze er weer één ope nen." Het asielzoekerscentrum is dan gis teren officieel geopend, het wordt al sinds begin dit jaar bewoond. De maximumcapaciteit van de zes woonblokken is met driehonderd bewoners inmiddels bereikt. Een deel van hen heeft al een vluchte lingenstatus of een tijdelijke ver- blij fsvergunning. video op www.pzc.nl Met het doorknippen van een lint opende minister Gerd Leers gisteren officieel het asielzoekerscentrum in Goes. Links burgemeester René Verhulst. mmmssmmKmmiimmm VLAKE De Vlaketunnel is gistermiddag drie kwartier dicht geweest voor verkeer in de richting Bergen op Zoom. Dat kwam door een ketting botsing in de tunnel, rond half vier. Bij dat ongeluk waren drie auto's betrokken. Niemand raakte ernstig gewond. In eerste instantie kon al het verkeer doorrijden, maar later ging de tunnel korte tijd dicht. Er ontstond een file van zo'n 10 km. 8883$88S58888BWS^II*^^ro$S6SI!J mmmmsmssmm mmmmmmmmsmm GOES Goes mag zichzelf Faitrade Ge meente blijven noemen. Dat heeft de jury van Fairtrade Gemeenten besloten. De werkgroep Fairtrade Gemeente Goes heeft volgens het juryrapport genoeg acties gehou den en aan promotie gedaan om de titel te kunnen blijven voeren. Goes werd in 2009 samen met Gro ningen de eerste Fairtrade gemeen te van Nederland. COLIJNSPLAAT De trajectcontrole op de Zeeland- brug wordt volgende week woens dag weer in werking gesteld. Dat gebeurt op verzoek van de provin cie. De brug is een kwetsbare ver binding. Als daar een ongeluk plaatsvindt, is de weg gelijk afgeslo ten en door de snelheid te controle ren, wordt de kans op ongelukken kleiner. De camera's zijn al ruim een jaar buiten gebruik. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl 'Bakkebaard' is fout gespeld, bepaal de een middelbare juf in het Goese. Het kostte die Goese student een 0,3 lagere waardering van het dictee. Maar hij had zijn twijfels en op haar beurt ook zijn moeder. Die klopte voor de zekerheid aan bij een buur man die ook wel eens in een woor denboek keek. En inderdaad 'Bakke baard' is gewoon juist. Een mailtje van die strekking richting juf lever de als antwoord op dat het woord zo wel met als zonder 'n'gespeld kan worden. Niet dat ze haar fout erken de. Na de voorjaarsvakantie kwam de jongen op school. Daar wachtte die juf die zei dat ze van haar colle ga's had gehoord dat 'bakkebaard' ook goed was. Niet dat zij fout was. Om een '_sik' van te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41