zeeland 13 Ontwaken uit de droom GWm Jongeren laten zich amper zien Pornonetwerk Daar komen gezellige etentjes van... commentaar Terneuzenaren veroordeeld Bandstafette op slotavond van Nazomerfestival GqII GQII donderdag 17 maart 2011 meosen deden gisteren mee aan de demonstratie tegen kernenergie in Middelburg. 'Protest uit zich in 2011 anders dan vroeger. Er gebeurt ontzettend veel op internet' Peer de Rijk, directeur van actiegroep Wise leest Petrousjka Sterk van Borssele 2 Nee! een 'verklaring van ernstige bezorgdheid' voor. foto Lex de Meester Het draait even om Borssele in de straten van Middelburg. Maar natuurlijk is de blik ook op lapan gericht, waar verontrustende berich ten over ontsnapping van radio-actieve straling uit de kerncentrale van Fukushima elkaar in hoog tempo opvolgen. [aap de Vries uit 's-Heer Arendskerke draagt een bord voor zijn buik. „Ontwaken uit de droom", vertaalt hij vele malen voor wie de betekenis van het Japanse schrift wil weten dat hij hoog houdt. De 50-jarige De Vries is een demonstrant van de oude garde. Was één van de dienstplichtig soldaten die in uniform protes teerden tegen kernwapens. Hoorde in de jaren tachtig bovendien tot de groep die zich vastketende aan de hekken van de kerncen trale 'om er vervolgens door de mobiele eenheid van te worden afgemept'. „Dat was niet mijn idee van een vreedzaam protest, dus toen was ik daar eigenlijk wel klaar mee." Het is uit mededogen met het getroffen Japanse volk dat hij zijn stem nu weer laat gelden. Al laat hij dit keer de tekens voor zijn buik voor hem spreken. „Kernergie veroorzaakt rotzooi waar wij of onze kin deren vroeg of laat mee te maken krijgen. In lapan ontwaken ze deze dagen uit de droom dat alles wel veilig was. En het ziet er uit dat ze in een nachtmer rie terecht zijn gekomen. De alternatieven zijn er écht. Dat is puur een kwestie van geld." Mart (2t) en Ramona (27) was het ook al opgeval len. Verreweg de meeste demonstranten om hen heen zijn grijs en gerimpeld. „Jongeren in Nederland zijn zich nauwelijks be wust van de risico's die gepaard gaan met kernenergie. Simpel ge zegd hebben ze er schijt aan", zegt de 21-jarige student landschapsont wikkeling uit Wageningen. „Het in teresseert ze niet, omdat ze het ei gen belang en gewin voorop stel len. Maar ondertussen vergeten ze dat het belang van de aarde ook het hunne is." Ramona studeert duurzame ont wikkeling. De demonstratie tegen een nieuwe kerncentrale in Borsse le en de actuele ontwikkelingen in Japan zijn volgens haar een nieuw vertrekpunt om leeftijdsgenoten bewust te maken van de nadelen van kernenergie. „Dat is niet al leen het afvalprobleem", valt ze Mart bij, „maar de hele keten. En die begint bij het uitbuiten van de mensen in de ontwikkelingslan den waar het uranium als grond stof wordt gewonnen." Ze belonen de 'nietszeggende reac tie' van Deltadirecteur Ad Louter, met een niet al te luid 'No Go' en houden ondertussen het protest bord omhoog waar die tekst bo ven het internationaal nucleaire symbool staat geschreven. Mart: „Zijn laatste zin was echt de groot ste grap. Kernenergie is geen alter natief voor het C02-probleem! Er zit zoveel meer achter. Teveel om nu zo maar even uitte leggen." Kinderporno is weer zinwekkend. Het be schadigt kinderen voor het leven. Daar om is het onverteerbaar dat in Nederland negenhonderd men sen rondlopen die lid zijn van een kinderpornonetwerk, maar die de politie niet kan aanpak ken. Dit pedofielennetwerk is wijd vertakt Het heeft tienduizen den deelnemers. In veel landen staat de politie bij hen op de stoep. Europol meldt dat hon derden verdachten zijn opge pakt. Maar niet in Nederland. Hier wordt één man uit Krom menie berecht. Verder moet de politie lijdzaam toezien, omdat de ontdekking van de internet adressen wettelijk niet genoeg is voor een huiszoeking. Het is goed dat de wet burgers beschermt tegen een al te wille keurig politieoptreden. Maar le den van een kinderpornonet werk verdienen die bescher ming niet. Dat zij vermoedelijk seksuele terreur plegen is ruim voldoende aanleiding voor een inval. MIDDELBURG - Twee Terneuzena ren, de een 19 en de ander 21 jaar, zijn gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot gevan genisstraffen van één jaar waarvan vijf maanden voorwaardelijk, res pectievelijk zeven maanden. Tegen hen waren hogere straffen geëist. Drie andere Terneuzenaren (19, 20 en 20 jaar), kregen conform de eis celstraffen gelijk aan het voorarrest plus een taakstraf opgelegd. De vijf, de een meer dan de ander, zijn schuldig bevonden aan dealen in hard- en softdrugs, het 'exporte ren van drugs' door aan een Belg te verkopen, het hebben van een hennepkwekerij en verboden wa penbezit. Dat alles deed zich voor in de tweede helft van vorig jaar. VIDEO Ruim 300 demonstranten liepen in Middelburg mee tegen kernenergie. www.pzc.nl/video UITAGENDA Van film tot tentoonstellingen en van wandelingen tot concerten. Voor ieder wat wils www.pzc.nl/uit STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl ZEEUWS nieuws op TWITTER www.twitter.com/pzcredactie MIDDELBURG - De jaarlijkse Band stafette wordt onderdeel van het Zeeland Nazomerfestival. Deze wordt gehouden op zaterdag 3 sep tember, de slotdag van het festival. De Bandstafette wordt sinds 2006 georganiseerd door Poppuntzee- land. Tientallen Zeeuwse amateur popmuzikanten spelen covers van bekende nummers. De afgelopen jaren was het evenement het voor programma van de uitreiking van de Eddy Christiani Award in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Door de groeiende belangstelling was het logistiek gezien niet meer haalbaar beide evenementen op één avond te combineren. Van 100 prachtige wijnen onder de 5 euro. daar komen gezellige etentjes van. En niet alleen deze week of deze maand, onze 100 wijnen vind je altijd in ons assortiment. Wit, rood en rosé. Uit verschillende landen en voor elk moment. Ontdek onze 100 wijnen onder de 5 euro op www.gall.nl of bezoek een Gall Gall bij jou in de buurt. Prettig weekend. Gall Gall. c~ O ;3.» pk" Ie?1113!'Uz;» SB; Geniet, maar drink mei mate. IPtïj ili'ti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3