de kwartfinale voor jonge renners sjort29 Stichting Marathon Zeeland blijft financiële ramp bespaard f Chelsea door na bloedeloze 0-0 suiejmani zit CruijfF wil Ajax helemaal zeven uur vast op vliegveld Moskou opnieuw opbouwen Van Dijk grijpt naast zege in Nokere Koerse donderdag 17 maart 2011 Chelsea heeft zich als derde Engelse club geplaatst voor de kwartfinale van de Champions League. De Londense ploeg schakelde gisteravond op Stamford Bridge het Deense FC Kopenhagen uit Na de 2-0 in Denemarken volgde nu 0-0. Eerder hadden Manchester United en Tottenham Hotspur zich al bij de laatste acht van het 'miljoenenbal' gevoegd. door Barry van der Hooft DEN HAAG - Na zes pijnlijke uitscha kelingen in de achtste finales slaag de Real Madrid er gisteravond voor het eerst sinds 2004 weer eens in zich bij de laatste acht in de Cham pions League te scharen. De Ko ninklijke rekende in eigen stadion af met Olympique Lyon (3-0) en heeft daardoor nog altijd zicht op drie prijzen. De kans .bestaat dat Real iedere keer met aartsrivaal Bar celona moet zien af te rekenen om een beker te pakken. In de Primera Division hebben de Madrilenen met nog tien duels te spelen een achterstand van vijf punten op Barcelona. De twee bes te teams van Spanje weten al dat ze op 20 april in Valencia in de finale van de Copa del Rey tegenover el kaar komen te staan en kunnen el kaar met een beetje geluk ook in de Champions League nog ontmoe ten. Voor de voetballiefhebber zou het een prachtige finale zijn: Barce- lona-Real Madrid, op zaterdag 28 mei in Londen. José Mourinho wil maar wat graag terugkeren in de Engelse hoofd stad, waar hij eerder successen vier de met Chelsea. De finale bereiken, of nog beter: de Champions Lea gue winnen; dat is waarvoor Real hem naar Madrid heeft gehaald. De club lokte de succescoach met een vet contract ter waarde van tien miljoen euro netto per jaar weg bij Inter, de club waarmee hij net de Champions League had gewonnen. Dat succes werkte jaloersmakend, want Real wil graag weer de beste club van Europa worden. Voor de flamboyante Portugees is het een mooie uitdaging. Het duel met Olympique Lyon maakte gister avond echter wel weer duidelijk dat Mourinho bij het behalen van succes vooral afhankelijk is van zijn grillige landgenoot Cristiano Ronal do. De aanvaller keerde terug na een blessure, speelde geen hoog staande wedstrijd, maar stond acht minuten voor rust wel aan de basis van de openingstreffer. Na een sub tiele voetbeweging bediende Ronal- do de mee opgekomen Marcelo, die beheerst afrondde (1-0). De Braziliaanse linksback stond twintig minuten na rust vervol gens aan de basis van de 2-0. De lange pass van Marcelo werd ver keerd ingeschat door twee verdedi gers van Lyon, maar hun voormali ge ploeggenoot Karim Benzema wist er wél raad mee. De eerder dit seizoen bekritiseerde spits schoof de bal onder doelman Hugo Lloris door. Het duel was daarmee beslist, want het zwakke Lyon kon geen moment duidelijk maken dat het nog geloof had in een stunt. De ruime marge - na de 1-1 in Frankrijk - was voor Mourinho het signaal om Ronaldo naar de kant te halen. Hij heeft zijn aanvaller dit seizoen nog heel hard nodig en za terdag wacht de beladen stadsder by tegen Atletico. Zoals vaker dit seizoen werd de bepalende rol van Ronaldo meteen overgenomen door Mesut Özil. De sierlijke mid denvelder bediende Angel Di Ma ria, die Lloris met een gevoelig stift- balletje kansloos liet (3-0). Daarmee plaatste De Koninklijke zich eindelijk weer eens eenvoudig voor de kwartfinales. Mourinho be nadrukte de afgelopen tijd dat Real dit seizoen nog geen prijs hoeft te winnen. Misschien gebeurt het pas volgend seizoen, zei hij, want hij is met een project voor de lange ter mijn bezig. Het zijn woorden die hij niet meent en alleen uitspreekt om de druk wat van zijn ploeg te halen. Mourinho is namelijk een winnaar, die ook met Real nog wat prijzen aan zijn indrukwekkende palmares toe wil voegeiï. door Koen de Vries MIDDELBURG - De rechtbank in Den Haag heeft de Stichting Mara thon Zeeland een zware financiële aderlating bespaard. De belasting rechter in de hofstad besloot giste ren dat de stichting een door de belastingdienst opgelegde nahef- fing van ruim 17.000 euro over de inschrijfgelden van 2007 en 2008 niet hoeft te betalen. Als de stich ting ook de naheffing van 2009 en 2010 had moeten betalen, dan zou die met een gat van in totaal zo'n 45.000 euro zijn opgezadeld. Lein Lievense, voorzitter van het organisatiecomité van de Kustma- rathon, haalde gisteren dan ook op gelucht adem toen de uitspraak van de rechter bekend werd. „Ik heb me behoorlijk ongerust ge maakt over deze zaak. Als de belas tingdienst zijn zin zou hebben ge kregen, zouden we financieel zwaar in problemen gekomen zijn. We spelen elk jaar maar net quit te." De motivering van de uitspraak is nog niet bekend. Die wordt bin nen veertien dagen geopenbaard. De belastingsdienst kan daarna nog in beroep gaan. De belastingdienst en DRV, de ac countant van de stichting, verschil den van mening over de hoogte van het tarief van de omzetbelas ting die over het inschrijfgelden moest worden betaald. De belas tingdienst wilde het normale ta rief van tg procent hanteren, DRV dacht aan het verlaagde tarief van 6 procent. Het had voor een groot deel te maken met de interpretatie van het begrip 'sportaccommoda tie'. Als een stichting een sportacti viteit organiseert binnen een voor derden afgesloten gebied, oftewel in een sportaccommodatie, dan is volgens de wet het verlaagde tarief van toepassing. De belastingdienst vond dat het parkoers van de Kust- marathon op bepaalde stukken niet is afgesloten. Als bewijsmateri aal werd onder meer een foto ge^ bruikt waarop een deelnemer aan de Kustmarathon tussen strandre- creanten loopt. DRV beriep zich op het zogenaam de wandelvierdaagse-arrest, waar in de Hoge Raad in 2007 uitsprak dat het parkoers van de Nijmeegse Vierdaagse als sportaccommodatie mag worden aangemerkt. DRV zag grote overeenkomsten in beide par koersen. Volgens De Telegraaf gaan De Boer, Bergkamp en Jonk het techni sche hart van Ajax vormen. Berg kamp en Jonk werken al met de ju nioren van de huidige nummer drie van de eredivisie, maar moe ten een hoofdrol in de jeugdoplei ding gaan spelen. Algemeen direc teur Rik van den Boog, die deel uit maakt van de klankbordgroep van Cruijff wil dat niet bevestigen. Wel is hij tevreden over het advies. „Het is mooi om gevoed te worden door mensen die veel knowhow hebben. Ik ga het advies met mijn collega's bespreken. Daarna zullen er beslissingen volgen." Maarten Stekelenburg komt dit seizoen mogelijk niet meer in actie voor Ajax. De doelman van de Am sterdamse dub is gisteren geope reerd aan zijn gebroken duim. Hij kreeg na de ingreep te horen dat hij zeven tot negen weken moet re valideren. Stekelenburg brak zaterdag zijn rechterduim op de training. MOSKOU - Miralem Sulejmani AMSTERDAM - Johan Cruijff wil moest gisteren bijna zeven uur op eerst de jeugdopleiding van Ajax het vliegveld van Moskou wach- met ex-topvoetballers verbeteren ten. De Servische aanvaller van en vervolgens het eerste elftal van Ajax bleek bij aankomst in de Amsterdamse club terugbren- Rusland niet over een vereist vi- gen naar de top. Dat is de belang- sum te beschikken. Hij miste de rijkste boodschap van het plan laatste training voor de return in waaraan de legendarische nummer de achtste finales van de Europa veertien de afgelopen maand heeft League tegen Spartak Moskou en gewerkt. meldde zich uiteindelijk in het spe- Cruijff voerde als voorzitter van de lershotel nadat Ajax de Neder- onlangs opgerichte klankbordgroep landse ambassade had ingescha- technische zaken bij Ajax gesprek- keld. ken met oud-voetballers als Marco „Natuurlijk hebben we ook voor van Basten, Frank Rijkaard, Dennis Sulejmani een visum aange- Bergkamp, Wim Jonk, Piet Keizer vraagd", zegt een woordvoerder en de huidige hoofdtrainer Frank van Ajax. „Maar we kregen te ho- de Boer. Hij wil dat een aantal voor ren dat Serviërs geen visum nodig malige topspelers samen met De hebben voor Rusland. Daar dach- Boer het technische hart van het ten ze bij de douane kennelijk an- nieuwe Ajax gaan vormen, ders over." „Zij gaan de technische normen Sulejmani zat tussen 13.15 en 20.00 van Ajax opstellen en bewaken", uur vast op het vliegveld. Teamma- zegt CruijfF op de website van zijn nager David Endt hield hem gezel- eerste profclub. „Ze krijgen steun schap totdat de Serviër eindelijk van ex-topspelers van buiten en door de douane mocht. binnen de club." soleil. We zullen nog even geduld moeten hebben." Was het sterke optreden van Poels in Tirreno voor Maassen geen ver rassing meer, bondscoach Leo van Vliet stond even met zijn ogen te knipperen toen hij Poels zag schit teren in de lastige en lange vijfde en zesde etappe. „Dat Wout dit al kon, wist ik niet." Van Vliet leerde de jonge klimmer voor het eerst kennen op het WK in Australië. Toen Laurens ten Dam wegviel door een blessure riep hij Poels op als diens vervan ger. „Toen ik met Wout ging pra ten, zag ik een renner die goed weet waar hij naartoe wil. Wout kan goed bergop rijden. Daarnaast heeft hij koetsinstinct. Wout kiest vaak het juiste moment. Dat zijn belangrijke troeven. Ik denk dat Nederland nog veel plezier aan hem gaat beleven." De prestaties van Poels in Tirreno Adriatico wekken hoge verwach tingen. De toenemende druk zal de ontwikkeling van de Limburger niet afremmen, verwacht Aart Vierhouten, ex-ploegmaat van Poels bij Vacansoleil en momen teel zijn trainer. „Wout laat zich niet snel van de wijs brengen. Als hij zichzelf een doel stelt, dan gaat hij daar volledig voor." Het zou Vierhouten verbazen als de prestaties van Poels in de Tirre no niet de voorbode zouden zijn van een mooie carrière. „Wout is een constante factor. Vergeet niet dat hij dit seizoen ook al derde werd in de Ronde van de Middel landse zee. In Nederland werd daar amper over gesproken, maar ik geef het je te doen. Ook in de Amstel Gold Race en de Waalse klassiekers zie ik hem voorin mee doen. De Tour is een ander ver haal. Wout moet in de Tour zelf uitzoeken waar het schip strandt. Alles wat hij daar nu al laat zien, is prima." Wout Poels (rechts) werd zondag in de vijfde etappe van de Tirreno Adriati co verrassend vijfde achter de Belg Philippe Gilbert, foto Ada Cavaggioni/AP NOKERE - Gert Steegmans heeft gis teren de Belgische eendagswed- strijd Nokere Kóerse gewonnen. De dertigjarige wielrenner van Quick Step was na ruim 195 kilo meter op Nokereberg de snelste van het peloton. Steegmans ver sloeg in de sprint de Nederlander Stefan van Dijk en de Australiër Graeme Brown (Rabobank). De Belg Jens Keukeleire, vorig jaar winnaar, eindigde als vierde. Op 75 kilometer van de streep vormde zich een kopgroep van tien renners. Uit dat groepje ver snelde Guillaume van Keirsbulck vlak voor het ingaan van de laatste ronde van zo'n veertien kilometer. Hij kreeg vier renners mee, maar de koplopers redden het niet. Op tien kilometer van de finish was de vlucht voorbij en maakte het peloton zich op voor een massas print. Daarin was Steegmans dui delijk de snelste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 29