zeelandI 27 ad voor het leven oad.nl/cyprus REIZEN brieven VEELZIJDIG CYPRUS! Paphos Paphos Paphos donderdag 17 maart 2011 Vraag naar de voorwaarden bij uw ANVR-reisadyiseur of kijk op oad.nl/cyprus. 48& Bel 0900-8482 (o,i5Pm)ofga naar uw ANVR-reisbureau. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Theater 2 Ook wij maken ons ernstig zorgen over het door de architect Venhoe ven gepresenteerde ontwerp voor het Middelburgse theater. Van het meest lommerrijke hart van Mid delburg (ooit de verkopersslogan voor de Erskine-appartementen) blijft op deze manier weinig over. Het theaterontwerp pakt niet al leen voor direct omwonenden maar voor het hele Molenwater ne gatief uit. Daarnaast gelooft toch niemand dat dit ontwerp met een budget van 15 miljoen euro ge bouwd kan worden? Zou het niet verstandiger zijn om eerst uit te proberen of de (reeds gebouwde) Music Hall een mooi podium is voor grote theaterproducties? Als dat zo is, krijgt het ZEP de brood nodige positieve impuls én kan een kleiner theaterontwerp vol staan. Dat lijkt ons nou een win-winsituatie. Elien en Sib Nooteboom Molenwater 127, Middelburg OudBreskensPolder Natuurlijk liggen de kaarten bij de Hedwigepolder anders dan bij de OudBreskensPolder, maar toch zou den leden van de raad en het colle ge van B en W van de gemeente Sluis een voorbeeld kunnen ne men aan hun Hulsterse collega's. Ga naar Den Haag en zeg tegen Staatssecretaris Bleker dat velen te gen de ontpolder- en onteigenings plannen voor de OudBreskensPol der zijn. En dat zeker nu bekend is, dat er grote, wetenschappelijk vast gestelde gezondheidsrisico's kleven aan het ontpolderen, velen in West-Zeeuws-Vlaanderen duidelij ker aangeven dat zij niet willen dat er ook maar één spa de grond in gaat om het zoute water te laten heersen over vruchtbare en eeu wenoude landbouwgrond is. Guus Langeraert 't Schuttebocht 21, Oostburg Kernenergie Ik neem aan dat nu iedereen de rampsituaties met de kerncentrales in Japan heeft gevolgd. Ik vertrouw er nu op dat alle ogen nu zijn geo pend en dat er geen kerncentrales meer worden gebouwd. En de be staande kerncentrales worden ge sloten op termijn en dat we nu eens echt op een hele grote schaal de alternatieve energie-opwekkin- gen bijzonder serieus aanpakken. En ook dat we met zijn allen min der energie moeten gebruiken. On nodige en luxe apparatuur de deur uit! Het is vijf voor twaalf hier en in Japan helaas vijf over twaalf! Kees Krijger Wagnerlaan 2, Vlissingen Kernenergie 2 Als zelfs in een technisch ontwik keld land als Japan op vele terrei nen kerncentrales in de problemen komen, waar dan niet? De natuur heerst altijd over de mens en ook in Zeeland is niets uit te sluiten. Laat Delta zich verdiepen in de al ternatieven die in Zeeland voor handen zijn. Windenergie is niet bedrijfszeker en levert ook nog eens onvoldoende capaciteit maar in combinatie met een getijdencen- trale kan er veel meer worden be reikt De Oosterscheldekering ligt er al 25 jaar. Hopelijk heeft de ramp in Japan onze bevolking over de streep getrokken om nee tegen kernenergie te zeggen. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede Statushouders Reactie op artikel over het cluste ren van huizen voor statushou ders: Politici willen dat nieuwko mers integreren. Hoe kan de ge meente Schouwen-Duiveland dat doel rijmen met de wens status houders bij elkaar te huisvesten? A. Roeland Vondelingsplaat 4A, Zierikzee Wijkbeheergroep In de krant van 11 maart staat dat de Wijkbeheergroep Arnemuiden (WBGA) in het zorgcomplex in de Dokstraat spreekuur en vergaderin gen kan houden. De gemeente heeft de WBGA die mogelijkheid niet aangeboden. Daarom kan de WBGA ook niet gezegd hebben dat ze hier niets in ziet. Het is spij tig dat de gemeente het verkiest om te communiceren via de krant. Ook valt te lezen dat de gemeente overweegt de Arne af te stoten. De WBGA heeft recentelijk nog met de gemeente hierover gesproken. Hierbij is aangevoerd dat wethou der de Vries zich aan zijn belofte moet houden dat de Arne niet wordt gesloten zolang er geen ge schikt alternatief is. Dit is er nu en in de nabije toe komst niet. Uit het krantenartikel kan worden opgemaakt dat de ko gel door de kerk is. Fijn dat Arne muiden dit ook via de krant mag vernemen. Kees Grootjans Klaproosstraat 36, Arnemuiden Apocalypse now Eigenlijk had de Japanse apocalyps moeten plaatsvinden in de simula tor van een seismologisch/nucleair laboratorium, bij wijze van 'leer moment'. De realiteit is echter an ders. Nucleaire, chemische, fysi sche industrieën, ze zijn niet zon der risico. Door domino-effecten belandt men bij catastrofes vaak in complexer - en bijna onbeheersba re - situaties. Laten we hopen, dat realiteitszin en een gereserveerder beleid de besluitvorming wereld wijd zullen beïnvloeden. Monique Sturm Turkeye 16, Waterlandkerkje Kok Kok heeft blijkbaar een van zijn commissariaten neergelegd bij Shell; hij heeft er dus meerdere. Uitgerekend deze persoon die enke le decennia geleden nog stond te roepen op de havencontainers als vermeende volksman, gedraagt zich als een salon-socialist die in het oude Kremlin niet misstaan zou hebben als lid van de nepotis- tische kliek aldaar. Kwartjes heeft hij al genoeg gehad en die betalen wij nog steeds. De waarden die dit soort lieden prediken, worden door hen zelfbij lange na niet nage leefd; anders zou je in het kader van werkverschaffing iets aan ande ren kunnen overlaten. Temeer als je deze stelling altijd uitdroeg. jan Op het Veld Zwanenlaan 25, Kamperland Jessica Bal uit Bruinisse drinken samen een kop koffie. foto Ronald den Dekker Deze luxe appartementen liggen op een prachtige locatie direct aan zee. Het complex is gebouwd als een Grieks dorp met kleine gele en witte gebouwtjes met appartementen. Een absolute aanrader! Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. logies Reisnummer:VLCY01-06 Appartement**** Cyprus is één van de meest veelzijdige vakantiebestemmingen in de Middellandse Zee. De langgerekte zand- en kiezelstranden, authentieke vissersdorpjes, fascinerende natuur en de bijzonder gastvrije bevol king vormen dé ingrediënten voor een geslaagde zonvakantie. Hotel**** Hotel*** Geniet van zon, zee en strand in deze gezellige badplaats, maar bovenal van de gastvrijheid van de Cypriotische bevolking. Dit hotel heefteen perfecte ligging, direct aan het strand. Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. logies ontbijt Reisnummer:VLCY01-14 U hoeft zich geen moment te vervelen in dit gezellige hotel waar u zorgeloos kunt genieten van een uitstekende All Inclusive vakantie. Gezien de vele faciliteiten is dit hotel uitermate geschikt voorfamilies met kinderen. Vertrek in april t/m oktober 2011 o.b.v. All Inclusive Reisnummer.VLCY01-09

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27