Zelfhulp 'Het verlies van je kind blijft altijd een 24 Met lotgenoten praten over verlies helpt Vlissingse scholieren zijn Zeeuws kampioen schooldammen pupillen INLOOPMIDDAG De afdeling Zeeland van de Vereniging Ouders van een Overleden Kind houdt zaterdag een inloopmid dag in de RK-Willibrordusschool in Zierikzee. Werkgroepen donderdag 17 maart 2011 W De VOOK is een landelijke zelfhulporganisatie die lotgenoten met elkaar in contact brengt. Eik jaar wordt een landelijke dag gehou den. Van elke regio zijn daar vertegenwoordigers. door Piet Kleemans De foto van Jardo staat op een bijzetta feltje. Aan de wand hangt een getekend portret van hem. Op een richel boven de bank ligt een stuk bast van de boom waartegen de auto waarin hij zat botste. Een ongeluk waarbij de zeventienjarige jongen om het leven kwam. Zijn ouders Jan (45) en Petra de Zeeuw (45) uit Scherpenisse - actief bin nen de Vereniging Ouders van een Overleden Kind - vóelen de pijn van het verlies nog elke dag. „Je kind verliezen wordt nooit een afgesloten hoofdstuk. En je wilt het ook niet afsluiten. Je kind blijft altijd je kind. Ook als je kind dood is", omschrijft Jan de Zeeuw. Echt genote Petra vult aan: „Het blijft al tijd een litteken." De dag dat ze hun zoon verloren is een dag die ze ook vijfeneenhalf jaar na het fatale ongeluk nog van minuut tot minuut kunnen recon strueren. Het moment dat er 's nachts een politieauto voor de deur stopt. Het moment dat het besef komt dat jou het allerergste is overkomen wat je als ouders kunt overkomen: je kind verliezen. Jan en Petra de Zeeuw verloren hun zoon Jardo door een verkeersongeluk. Sinds enkele jaren zijn ze actief binnen de VOOK. foto Ronald den Dekker Met lotgenoten praten, le ren hoe je met het ver lies van een kind kunt omgaan en tomeloos verdriet draaglijk kunt maken. Dat is de gedachte achter de in loopmiddag zaterdag van de Vere niging Ouders van een Overleden Kind in de RK-Willibrordusschool aan de Hoge Molenstraat in Zierik zee. De inloopmiddag staat open voor ouders, grootouders, broers en zussen van en overleden kind. De ervaring heeft geleerd dat een gesprek allerlei verhalen los kan maken. „Dan maakt het niet uit of het kind dat je hebt verloren 17 was of 48. Ie blijft ouder, ook als je kind 48 is blijf het je kind", zegt contactouder ]an de Zeeuw. Sa men met echtgenote Petra is hij za terdag aanwezig om bezoekers te woord te staan en uitleg te geven. „Het samen delen van verdriet kan je weer kracht geven om door te gaan. Ook wij als contactouders, die ook een kind hebben verloren weten wat het is om een kind te verliezen." Bezoekers kunnen tijdens de in loopmiddag kennismaken met de vereniging door middel van ge sprekken met contactouders. Er is een tafel met brochures en rond zendbrieven van de vereniging en het is ook mogelijk om aan work" shops mee te doen. Er is een work shop 'herinneringskralen door weer en wind'. Bezoekers kunnen ook leren een herinneringskaars te maken. De in loopmiddag begint om 13.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Wie meer wil weten: 06-51506154 of www.vook.nl. Een van de VOOK-werkgroepen is de werkgroep Broers en Zussen, Die biedt hen een platform voor hun verdriet. Zes keer per jaar verschijnt De Rondzendbrief, het contactblad van de VOOK. Daarin staan-verhalen, gedichten en praktische informatie over ac- tiviviteiten. De VOOK kent regionale contact middagen. Elke regio heeft con tactpersonen. De regio's organiseren gespreks groepen waarin lotgenoten verha len en ervaringen uitwisselen. www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl LEWEDORP - Leerlingen uit de bo venbouw van basisscholen uit heel Zeeland gingen gisteren de strijd met elkaar aan op het Zeeuws kampioenschap school dammen. Dat vond plaats in het dorpshuis van Lewedorp. Drie welpenteams en vijf pupillen- teams mogen nu uitkomen op de landelijke halve finales schooldam men. Grote winnaar bij de strijd om de Zeeuwse pupillentitel was de Theo Thijssenschool uit Vlissingen. Bij de wedstrijden voor de welpen ging de titel naar de Kohnstamm- school uit Goes. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24