woensdag 16 maart 2011 IO flOl ifs Triumph ze een waar °P elegante en ve geven de toon aan. door Machteld Leistra We kunnen het ons haast niet meer voorstei len, maar in 1946 was er geen enkel model te vinden dat in de noviteit van de Franse auto-in genieur Louis Réard de catwalk op 'durfde. De eerste bikini moest zodoende geshowd wor den door een naaktdanseres die wel het een en ander gewend was. De paus verklaarde het tweedelige badpak 'immoreel' en lange tijd durfde geen enkele vrouw zich ermee op het strand te wagen Toen de bikini geadopteerd werd door Hol- lywooasterren en een. liedje over een geel exemplaar met stippen een hit werd, raakte het ding toch langzaam maar zeker ingebur gerd op de mondaine stranden van Europa. De broeken waren zo groot en de beha's zo ro buust dat het enige verschil met het kuise bad pak een streepje blote huid ter-hoogte van het middenrif was, maar evengoed was het ontzettend revolutionair om er een te bezit ten, laat staan om hem. ook nog in het open baar te dragen, v In de loop van de geschiedenis werd de bikini tot de mensheid door te dringen dat al dat blote vlees niet per se altijd esthetisch verant- woord was en dat het vrijwel naakte bakken in I de zon ook niet bepaald bevorderlijk voor de gezondheid was. De monokini en de string, of te wel de zoge- noemde reetveter, verdwenen geheei naar dë I achtergrond. De badkleding wetd weer wat ruimer ove-" het iichaam.bedeeld eii het bad- pak, lange tijd uitsluitend gedragen door grootmoeders, won terrein en werd zowaar hip. De laatste jaren 's er. zelfs/een tendens naar complete strandoutfits en kun je je bikini, bad pak of zwembroek combineren en integreren met bijpassende kledingstukken en accessor res waarmee je zo een terrasje kunt doen of een disco induiken. Deze zomer zien we een duidelijke hang naar nostalgie en romantiek. De modellen doen vaak denken aan de begintijd van de bikini: grote broeken en dito beha's. Ook het bad pak is in volle glorie te bewonderen en dan meestal in strapless variant. Ruches, randjes, riempjes en rokjes tooien rne- steeds kleiner tot er nauwelijks nog stof over- nig model en qua prints zien we veel polka- bleef. In de jaren zeventig en tachtig keek nie mand nog op van een stel blote borsten en/of een nauwelijks bedekte bilpartij. Dat er wel een kentering moest komen, moge; duidelijk wezen. Gelukkig voor de badrnó-, de-industrie begon het langzaam maar zeker dots, bloemetjes en kleine ruitjes. De wat klei nere strikbroekjes en triangletopjes doen dan weer rn.eér' denken aan de jaren zeventig en de vrolijke kleuren en bonte (etnische) prints zijn helemaal vafi nu Helemaal hip is de brede bandeau top en de one-shouldërtop. Nu nog aan een crashdieet beginnen? Niet doen! Een slimme bikinikeuze doet al heel wat voor het figuur. Met de juiste badkledij kunnen minpuntjes gemakkelijk verdoezeld worden. Badpak Een badpak is een hele veilige keuze. Vooral in een donkere kleur, want dat kleedt af. Slimme verticale strepen of vernuftige plooien trou wens ook. Veel badpakken werken tegenwoordig subtiel corrigerend zodat een buikje wat platter wordt en het achterwerk een lift krijgt. Zor^j ook dat de boezem niet plat wordt gedrukt, maar juist een mooi accent krijgt. Een badpak met een riempje leidt ook heel goed de aandacht af van een wat boller buikje, Bikini Er zijn heel wat soorten bikini's tegenwoordig. Voor elk figuur is er een passende variant en het fijne is dat je tegenwoordig bovenstukken en broekjes vaak los van elkaar kunt kopen. Zo kan er dus lekker gemixt en gematcht worden. Het broekje Volle billen Voor wat vollere billen zijn de grote J slips die nu in de mode zijn ideaal. Ook een broekje in boxersshortmode! is he lemaal goed voor een ronde bips. Corri gerende broekjes geven de billen een lift en duwen de buik plat, wat ook een afslankend effect geeft. Een pareo V u zorgt voor zelfvertrouwen als er gelo pen moet worden. Stevige benen Ook steviger benen staan mooier in een hippe grote broek of een surfshortje. En wat dacht je van alle broekjes met rokjes j eraan: heel aandacht afleidend! Een bon- te print leidt de aandacht tevens flink af van het teveel aan vlees. Korte benen Kies voor een hoog opgesneden broekje waardoor je benen optisch langer lijken. Ook een klein broekje met strikbandjes is hier ideaal voor. Koe dunner de zijkanten, hoe langer jë be- Het bovenstuk Grote borsten Kies een bovenstukje met stevi- ge cups met beugels voor goe de ondersteuning en een mooie vorm. Door een top met T i (dunne!) vullingen te dragen.; blijft alles beter op zijn plek zit- ten. Bredere schouderbanden: dragen meestal fijner bij een wat grotere boezem. Kleine borsten Kleine borsten worden voller in een bikinitop met vulling. Ook een halterbikini maakt gevulder en een bandeautop kan ook heel goed. Bij kleinere borsten kun je gerust opvallende prints en allerlei versiersels (zoals deze zomer hippe ruches) dragen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 76