mode 19 Hoedje op je toetj J woensdag 16 maart 2011 River Island Een goede zonnebril dragen is echt noodzakelijk op zonverlich- te dagen. Als de ogen te lang worden blootgesteld aan zon licht kan dat namelijk een ont steking veroor zaken van het hoorn- „.--Cf'fl vlies en het ooq- bind- vl i es •y^s<?Rr - Hier moet I je op letten: jfBk* Kies altijd een bril j™pS>' kiest met volledige nHv UV-bescherming. Dit be- HF tekent dat er een sticker tje op moet zitten met UV 400 of 100% UV bescherming. Kies een bril met grote gla zen. Zo zijn de ogen ook tegen onrechtstreekse straling be schermd zijn. Bovendien is zo de tere en gevoelige huid rond de ogen ook extra beschermd. De tint van de glazen maakt niet zoveel uit. Donkere glazen bieden niet noodzakelijk een be tere bescherming. Hoedjes, petjes, sjaals, fleurige tassen. Dat zijn de op accessoiregebied. De trend is vrolijk, kleurrijk en vooral groot De belangrijkste accessoire in de zomer is uiteraard de zonnebril. En wat zijn er veel leuke modellen deze zomer! door Machteld Leistra Op zoek naar-een onopvallend klein brilletje? Sor ry, dat wordt zoeken naar een naald in een hooi berg. Groot is de norm. De brillen van nu bedek ken niet alleen de ogen, maar het halve gezicht. Ook de mannenmodellen worden groter en gro ter. Men spreekt zelfs van 'beeldbuisbrillen'. Groot en vierkant als een ouderwetse tv dus. Feit is dat de retrotrend flink heeft toegeslagen in zonnebrillenland. Het John Lennon- of zieken fondsbrilletje, maar dan groter en met breed montuur, is net zo trendy als de bekende piloten- bril, de grote donkere Jackie O. bril, het Konin gin Juliana vlindermontuur en het immer hippe Rayban Wayfarer model (modelletje Woody Allen zeg maar). Hoewel er niet veel blingbling meer valt te bespeuren op en aan de zonnebril len, zijn de brillen niet bepaald minder opval lend. Kleur en dessin staan nu in de picture. En brede monturen waar een vernuftig grapje mee is uitgehaald. Opvallendste 'nieuwkomer' bij de de rest van dë' accessoires is de op de zeventiger jaren geïnspi reerde flaphoed. Een rieten of stoffen zonne hoed met een (zeer) brede flexibele rand. „Überhipl Het wordt toch al de zomer van het hoofddeksel. Kekke mannenhoedjes, grappige vissershoedjes, sportieve caps; het kan niet op. Als we ze nu maar gaan dragen, want een hoedje op je toetje maakt het leven een stuk vrolijker! Ook de tas vormt deze zomer een opvallende verschijning. Veel kleur, veel (daar zijn de jaren zeventig weer!) batik en patchwork en andere fantasierijke dessins. De tas mag weer lekker groot en hoeft echt niet per se helemaal op de outfit afgestemd te zijn. Een vrolijke tas bij een wat rustiger outfit, daarmee maak je juist een sta tement! Andere accessoires die helemaal hip zijn: brede armbanden, hetzij met veel kleur, hetzij ingewik keld ineen gestrengeld als een slang en veel, heel veel zomersjaals! Juiste zonnebril Bennetton

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 75