mode 17 woensdag 16 maart 2011 dresscode... Wit draag je niet zomaar, daar moet je wel wat voor doen... Ten eerste moet witte kle ding er, aldus expert Wilma Bouwman, altijd onberispelijk schoon en gestreken uitzien. „Wit laat ook zien dat je oog voor detail hebt. Op zwart kun je een vlekje nog wel wegmof felen, maar op wit zie je alles." Sla maar vast een heleboel wasmiddelen in die witter dan wit wassen, want wit is de mode. Van tot Itite en alle soorten wit daar tussen in. Helemaal in het wit is een maar wit met een v of gecombineerd met andere als -igë of mag ook... door Machteld Leistra Dit is de zomer van de tegenstel lingen. Aan de ene kant van het spectrum zien we een bonte stoet aan kleurtjes voorbij trek ken. Neonkleuren, snoepkleu- ren, primaire kleuren, pastelkleu ren, het kan niet op. Aan de an dere kant is wit dé grote trend van dit nieuwe seizoen. De twee tendensen ontmoeten elkaar op hun heftigst in de hippe combi wit met een felle kleur, maar ook apart is wit het helemaal. Ook voor de accessoires trouwens. Tijd om kleurenexpert Wilma Bouwman te raadplegen over het hoe en waarom van al dat wit. Bouwman kan ons niet al leen vertellen welke kleur bij wie past, maar heeft zich ook ver diept in de psychologie van de kleuren. Het vele wit heeft allemaal te ma ken met 'een nieuwe lente, een nieuw geluid, legt Bouwman uit. „Wit staat voor het onschuldige. Als er iets naars gebeurt in je le ven en je wilt helemaal opnieuw beginnen, ga je ook vaak de mu ren wit schilderen", zegt Bouw man. ,,En dat geldt ook in groter verband. Het heeft met de ver betering van de economie en de vooruitgang te ma ken." - Wit is ook chique. „Kijk maar naar rijke mensen. Mensen die het zich kunnen permit teren gebruiken altijd veel wit. De vrouwen dragen wit te bloesjes en witte broek- pakken en Ze hebben een witte inrichting. Vandaar ook het succes van een Jan des Bouvrie. In al le eenvoud laat men zien dat men rijk is." Wat je draagt, zegt iets over jezelf, al dus de kleurexpert. „Met een witte blou se of top aan, laat je zien dat je ruimden kend bent. Dat je open staat voor an dermans standpun ten. Draag je een wit- Bennetton te broek, dan geeft dat de rich ting aan die je uit gaat. Je gaat dus nieuwe ideeën volgen. Daar zit een beetje verschil in." Volgens Bouwman kan niet ie dereen wit hebben. „Nee, ie mand die goed staat met ge dempte en doffe kleuren staat niet mooi met wit. Toch kun je al tijd met de mode meedoen door middel van een accessoire, een ketting bijvoorbeeld. Het is ook belangrijk waar het wit zich bevindt. Een witte broek met een kakikleurige bovenkant, kan dan weer wel." Makkelijk te dra gen is wit zeker niet, vindt Bouw man. „Mensen denken vaak dat wit heel gemakkelijk is, maar daar denk ik heel anders over. Het is helemaal niet zo gemakke lijk te combineren omdat het zo licht en helder is. Als je het sa men met zwart doet krijg je een te groot contrast. Die combina tie draag je meer in een profes sionele omgeving. Wit met een felle kleur, zoals je deze lente veel ziet, is een hele vrolijke com binatie." In een witte broek schuilt ook veel gevaar. Zit hij te strak, dan accentueert hij elk vetrolle tje en/of stukje cellullitishuid. Is de stof te dun, dan tekent wat er onder woFdt gedragen af. Koop hem dus ruim (een pallazzomodel is erg hip) en van een goede kwaliteit stof. Wit valt op. Bouwman: „Heb je een vergadering en heb je je niet goed voorbereid, dan zou ik geen wit dragen." Van die 'opvallende' eigenschap kun je overigens ook handig een voordeel maken. „Ligt je zwaartepunt op je benen, trek dan geen witte, maar een bei ge broek aan. Combineer dat met een witte top, en alle aan dacht zal naar je bovenkant gaan. De lichtste kleur valt na melijk het meeste op." Draag je helemaal wit, combineer dan verschillende structuren en texturen. Doorkijkgevaar bestaat trou wens ook bij witte jurken en rokken. Goed ondergoed is dus een must, wellicht zelfs een onderjurkje/rok. Wil je een witte short aan, zorg dan wel dat er niet twee bleke melkfles sen van benen onderuitsteken. Bruiningscrème in de aanslag dus. Voordeel: gebruinde be nen ogen slanker.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 73