en nog eens SPIJKERJURKJE HET KORTE SPIJKERJASJE SHORTS woensdag 16 maart 2011 De shorts is erg populair en beheerst in heel veel variëtei ten het modebeeld. Als sexy hotpants, als culottes (Frans broekrokje) of als cityshort, met lieve polkadots of stoe re combatprint, in spijker- stof, leer of geheel van kant. Gecombineerd met hoge hak ken en een mooie top of jasje kan het shortje deze zomer een echt geraf fineerd kleding stuk wor- den. Gebleekte denim is helemaal hot deze zo mer (zie het korte spij kerjasje). Echter niet zozeer in broeken als wel in jurkjes. En. dat is handig, want zo'n chambray jurkje draagt heerlijk koel en je bent in één klap he lemaal aangekleed. Denim jurken zijn er werkelijk in alle varian ten. Lekker bloot met een strokenrokje er aan of eerder militaris tisch. Als tuniekjurk of als hippe maxidress. Strak of wijd. We gaan voor lekkereoep;.leurtjes en en we laten ons inspire ren door de fifties en de De grootste rol in het nieuwe modeseizoen is echter weggelegd voor de jaren zeventig! door Machteld Leistra Kenners zeggen wel eens: als je een mode trend al een keer hebt meegemaakt toen hij op- dook, moet je er niet meer aan meedoen wan neer hij een revival beleeft. Alles goed en wel, maar wat moet je dan als een trend zich voor de derde keer aandient? We hebben het over de jaren zeventig van de vorige eeuw. Het decennium waarin uw nederige dienares haar zeer gelukkige jeugd beleefde. Een tijd waarin men - net als nu weer - gekleed ging in maxi-jurken, ge bleekte jeans en jumpsuits,' op stevi ge plateauzolen rondliep en in de zo mer nog wel eens een enorme zonne hoed op het hoofd placht te zetten. Gecombineerd met een dito zonne bril. Ja mensen, daar zijn ze weer: de seventies. ROMANTIEK Er is een duidelijke hang naar roman tiek en nostalgie dit zomerseizoen. Ook de jaren vijftig en zestig spe len een grote rol in het mode beeld. Helemaal sixties is het typische A-lijnjurkje a la Twiggy. En de wijde cirkel rokken en de capribroe- ken nieuwe stijl vertegen woordigen de fifties. We zien veel 'retrostoffen' opduiken: tweed, kant, broderie, crêpe, satijn en organza. En ook de dessins doen denken aan vervlogen tijden: veel marinestrepen. polkadots, bloe men en folkloris tische patronen. Naast veel wit en neutrale tin ten, zoals grijs, beige, nude, kaki en ijzige pas tels, speelt kleur een grote rol. Helemaal jaren tachtig (we doen wéér een greep naar het verle den) zijn de hippe neonkleuren. Dol zijn we de ze zomer op allerlei snoeperige kleurtjes zoals lime, citroengeel, suikerspinnenroze en sma ragdgroen. Vrolijk is ook zeker de tendens naar het etnische. Batikmotieven en tribale prints in echte jungle- kleuren. Soms een beetje Indi aas, dan weer Afrikaans en hier en daar een beetje Balkan; multi- culti is het zeker. Binnen" deze trend mag er lekker gemixt en ge-; matcht worden. Spijkergoed is er in allerlei varianten, maar vooral de gebleekte versie is deze zomer helemaal in. Niet al leen voor broeken, maar juist ook vérwerkt als jurkje, jasje; blazertje of jumpsuit. Wat de kleding zelf betreft, val len vooral de vele tegenstel lingen op. De tegenstelling ultrakort en heel.lang, bij voorbeeld. Zo zijn hot pants helemaal hip, maar ook lange wijd uit lopende, hoogzittende Pallazzobroeken. En wat dacht je van de maxidress versus het kekke mini-jurk je. Verder zien we nog veel volume versus slank gesneden, laag over laag tegenover transparant en' heel veei bonte kleuren versus wit en/of nude. Gegarandeerd dat we er straks allemaal eentje in de kast hebben hangen. Het wijde (stroken) rokje is een behoorlijk hype dit nieuwe modeseizoen. Het kan op alle mogelijke manieren gecombi neerd worden en is een echt vrolijk en zomers item. Nog zo'n hit: het kor te spijkerjasje. Vaak met korte of driekwart mouwtjes en van ge bleekte denim. Past overal bij en kan bij ie dere gelegenheid ge dragen worden. Een toppertje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70