61 buitenland Macedonië Oost-Libië vreest afrekening door Muammar Kaddafi MACE»*I\|»A www.corendon.nl of 023-751 06 06 m? Corendon voordelig genieten aan het meer van OHRID 'Ik ben verraden door vrienden', zegt de leider woensdag 16 maart 2011 Metropol Lake Resort bestaat uit 3 hotels; Bellevue. Metropol en Tounst Tourist is het comfortabele 3-sterren hotel van de 3. De verzorgde kamers bieden u een comfortabel verblijf aan in het groene Macedonië met haar eeuwenlange geschiedenis. Wandelen, fietsen of cultuur snuiven kunt u hier volop! T'rtrfrT'irm Ohrid Hotel Desaret Logies b Ontbijt Desaret heeft een prachtige ligging aan het meer van Ohrid met een eigen privéstrand. De groene omgeving, het grote meer en de traditionele bouwstijl maken het geheel tot een gemoedelijk complex voor een zalige vakantie. Desaret ligt aan het meer van Ohrid en in het kleine plaatsje Pestani. Het oude centrum van Ohrid ligt op 12km en is makkelijk te bereiken Ohrid Hotel Stleks Logies h Ontbijt Sileks is een levendig en gezellig hotel gelegen aan het prachtige meer van Ohrid. U verblijft in de prachtige groene natuur, aan het kristalheldere water van het meer en op loopafstand van het klooster St. Stefan. Hotel Sileks ligt door de weg afgescheiden aan het meer van Ohrid en op 4 kilometer van het gezellige en knusse centrum van Ohnd. Ohrid Hotel Tourist Logies b Ontbijt Het meer van Ohrid en haar unieke stad. Het meer van Ohrid wordt het oudste en diepste meer van Europa genoemd. Het is ongeveer 30 km lang en 289 meter diep. Het meer is zelfs meer dan 3 miljoen jaar oud. Hel merendeel van het ongelofelijke schone en heldere water komt van het nabij gelegen Prespa Meer. wat aan de andere kant van de berg Galicica ligt Het water van het Prespa Meer stroomt via bergbronnen het meer in De flora en fauna in het Meer zijn ook bijzonder te noemen. Velen soorten komen ook alleen in het Meer van Ohnd voor Een van de meest beroemde zijn de forel en de paling Daarnaast wordt er van generatie op generatie een prachtige parel gekweekt in het Meer. De gelijknamige stad a; het Meer is een van de oudste Europese nederzetting en staat sinds 1979 op de erfgoedlijst van Unesco Ohrid wordt in de geschnften als eerste genoemd Bedoor de Gneken in het jaar 3S3 voor Chr Ohrid was toen bekend als Lychnidos. wat stad van het licht' betekent De oude binnenstad van Ohrid met haar openlucht theater (in de zomermaanden decor voor het grootste zomerfestival van Macedonië), talnjke kerken en gezellige, pittoreske straatjes is een must voor iedereen De badplaatsen Ohrid en Struga zijn voor de bezoekers een prima uitvalsbasis voor diverse excursies en activiteiten maar als u houdt van luieren dan kunt u perfect genieten van de zon en af en toe een heerlijke duik nemen in het verfrissende meer. Lekker dichtbij In slechts 2.30 uur vanaf Amsterdam metCorendon Dutch Airlines vliegt u naar de luchthaven van Ohnd. Vlucht iedere dinsdag b vnjdag vanaf 6 mei t/rri 11 oktober 2011 Korte transfersnaar Ohnd 8 Struga slechts 15 min Heerlijk klimaat In tegenstelling tot de rest van het land heeft de omgeving van het Meer van Ohnd een mediterraan klimaat met warme zomers en heerlijke lentes. In de avonduren kan het wat fnsser worden (dus u heeft geen airco nodig 's nachts). Het'Meer zorgt altijd voor een verfrissende duik. En voordelig Ongekend laag prijsniveau: biertje C0.50. cola €0,30,1.5 liter water €0,30, brood £0:42. een kilo bananen, €0.7S:Jiamburger €len een toasti voor €0.50 v v in vnjwel alle hotels kunt u"ook Half-Pension bijboeken Dit is af mogelijk vanaf €29/€49 per persoon per week Super voordelig ook in het hoog- seizoen, 4* hotel al vanaf €399 www.macedonia-timeless.com Prijzen zijn gebaseerd op 2 pers. bezetting voor 8 dagen, exclusief evt. weekend-, charter- of vakantietoeslag. Druk- en zetfouten voorbehouden VLIEGVAKANTIES door onze correspondent Harald Doornbos Benghazi is nog in handen van anti-Kaddafi-rebel- len. Maar voor hoe lang nog? Nu Kaddafi's leger met een opmars bezig is, vreest Benghazi een 'tweede Srebrenica'. Het gestencilde krantje van de Libi sche rebellen in Benghazi heet Libya Al Hurra - Vrij Libië. Want eindelijk zijn ze hier vrij om te zeg gen en te doen wat ze willen. In Libya Al Hurra staat een artikel over Kaddafi's luchtmacht. Vol gens de auteur, een journalist die voor de rebellen is, zijn Kaddafi's piloten 'voornamelijk Syriërs en Serviërs'. Hij voegt daaraan toe: „De Serviërs hebben eerder al dui zenden moslims vermoord in Sre brenica." Het is niet meer dan een gerucht dat Servische straaljagerpi loten werken voor Kaddafi. Maar het gepraat hier over Srebrenica maakt duidelijk dat Benghazi zich zorgen maakt over zijn lot. „We hoorden destijds dat duizen den moslims in Srebrenica werden vermoord", vertelt Idris, een 37-ja- rige winkelier die nu als vrijwilli ger meevecht aan de zijde van de rebellen. „De geschiedenis lijkt zich te gaan herhalen. We zijn nu als de dood dat Kaddafi hier een soon Srebrenica gaat aanrichten." Het mag dan nog niet zeker zijn of Kaddafi's veel beter bewapende troepen daadwerkelijk gaan win nen. Maar als dit gebeurt, is de kans groot op bloedige wraakac ties tegen de opstandelingen! In een interview met een Italiaanse krant zei de Libische leider: „Ik zal gewone mensen sparen." Maar omdat in steden als Bengha zi, waar 700.000 mensen wonen, zo ongeveer iedereen met de op stand meedoet, is het nog maar de vraag wie zullen worden bestem peld als 'gewone mensen' en wie als 'opstandeling' tegen de muur wordt gezet. Kaddafi heeft name lijk eerder al de rebellen bestem peld als 'ratten die verdelgd moe ten worden'. „We hopen dat de meeste vrouwen en kinderen ge spaard worden", aldus een advi seur van de rebellenregering in Benghazi, die anoniem wenst te blijven. „Maar jongens en mannen zullen massaal worden geëxecu teerd." Volgens de adviseur zullen daarom de meeste mannen in Oost-Libië zich liever doodvech ten dan zich overgeven. „Dit is let terlijk een strijd op leven en dood, er bestaat geen andere keuze." Benghazi bereidt zich ondertussen voor op dit scenario. Geweren uit eerder geplunderde wapendepots worden uitgedeeld onder jonge ren. Luchtafweergeschut, ook buit gemaakt, staat op de stranden en in de buitenwijken. Nu het nog kan, vlucht een groeiend aantal fa milies oostwaarts, richting Egypte. Uit voorzorg hebben internationa le media Benghazi ingeruild voor Tobruk, vlakbij de Egyptische grens. Ali, een jongen uit Bengha zi die tot drie dagen geleden nog werkte als tolk voor deze krant, meldt ondertussen dat hij een wa pen heeft bemachtigd en als vrij williger dient in de stad Ajda- biyah, 150 kilometer ten zuiden van Benghazi. „We hebben geen andere keuze", legt hij uit. „We moeten het Kaddafi-leger stoppen, anders worden we allemaal ver moord." De verwachting is dat Kaddafi's troepen eerst afrekenen met door opstandelingen gecontro leerde gebieden in West-Libië, na bij de hoofdstad Tripoli. Als het westen is gezuiverd, zal de aanval op Benghazi beginnen, zo ver moedt iedereen. Zodra Kaddafi's troepen erin slagen om Ajdabiyah en Tobruk in te nemen, zijn alle aanvoerlijnen naar de stad afgeslo ten. Dan wordt Benghazi, net als eertijds Srebrenica, een enclave. ROME - De Libische leider Kaddafi voelt zich verraden door zijn Euro pese vrienden. Dat zegt hij in een interview dat gisteren is gepubli ceerd door de Italiaanse krant II Giornale. Hij haalt uit naar meerdere Europe se leiders, onder wie premier Ber lusconi van Italië. Kaddafi is ge schokt en weet niet meer wat hij tegen Berlusconi moet zeggen. Over de Franse president Sarkozy was hij feller: 'Ik denk dat meneer Sarkozy een psychische stoornis heeft'. Hij reageert op de uitspraken van Sarkozy die de rebellen officieel er kent. Daardoor wil Kaddafi geen olie meer aan Europa leveren. Ook over de media was hij niet te spre ken: 'Het volk staat aan mijn kant, de rest is propaganda'. In het inter view meldt Kaddafi dat het een ver loren strijd voor de rebellen is. Hij zegt de 'normale' mensen te zullen sparen omdat deze volgens hem beïnvloed zijn door Al Qaeda.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6