Workshop in taalgebaren bij Kentalis PZC 25 OPEN DAG IN DE ZORG Diagnostisch centrum zonder wachtlijsten Open dag in de regio Goes denkt eind dit jaar dorpsbos bij Oud-Sabbinge in te planten De mooiste sprookjes van Grimm pzc.nl/webwinkel woensdag 16 maart 2011 msfotèlMMEmW.mm 88»«mSSSSS mSSmmmmmmSmSSaSBSBmBmmmSmiUmfmeSBBSUmBaBamgSmtm St£Si!mSS$&mKmMW££SS&£3S£Bm&Bg3% door Claudia Sondervan Als een jong kind slor dig praat, niet gaat praten of niet lijkt te kunnen luisteren, kan daar een groot aantal oorzaken achter zitten. Wel ke, dat kan het centrum voor hoor-, spraak- en communicatie problemen Kentalis in Goes achter halen in het nieuwe diagnostische centrum. Kentalis in Goes was tot nu toe vooral een behandelplaats, waar kinderen tussen de twee en de zes jaar met gehoor- en spraakproble- men of autistische aandoeningen naar passende onderwijsmogelijk heden worden geleid. Geopend in 2004, groeide het voormalige Sint Marie gestaag naar een centrum dat vier behandelgroepen van maximaal zes kinderen elk onder dak heeft in het gebouw aan de Schaepmanstraat in Goes. Maar voor daar een behandelplan kon worden gemaakt, moesten de Zeeuwse kinderen eerst naar het collega-instituut Auris in Goes om te zien wat er aan de hand was. Het Goese Ketalisteam is blij dat met het eigen onderzoekcentrum de dienstverlening aan de jonge clientèle compleet is. Tijdens de Open Dag in de Zorg, zaterdag 19 maart, stelt het centrum zich voor aan wie er interesse in heeft. Be zoekers kunnen de groepen zien waar de kinderen spelen, leren en therapie krijgen. Bovendien kunnen zij meedoen aan workshops in 'Nederlandse taal ondersteunende gebaren', om 11.30 en om 12.30 uur. In de korte cursus gaat het om eenvoudige ge baren die slechthorenden kennen en gebruiken om dichter bij de ge sproken taal te komen, legt ouder begeleider en interim-vestigings manager van Goes Marjan Ririhe- na uit. Ook leuk voor familie, vriendjes en -buren van slechtho rende of autistische kinderen, be aamt zij. Het Goese diagnostisch centrum werd mogelijk door de fusie die het voormalige instituut voor do ven en slechthorenden Sint Marie vorig jaar aanging met de kennisin stituten Viataal en de Effatha Guyot Groep. Vier jaar geleden opende Sint Marie een vestiging in Goes om de Zeeuwse kinderen te gemoet te komen die tot dan voor behandeling van communicatie problemen en gehoorstoomissen naar Brabant moesten. De Zeeuw se vestiging kwam op het moment dat ouders, scholen en behande laars zich steeds sterker bewust werden dat taalproblemen, pro bleemgedrag en mogelijk autisme niet op het eerste gezicht te onder scheiden zijn. In het diagnostisch centrum wordt gekeken hoever de spraak-taalont- wikkeling bij kinderen is en hoe dat zich verhoudt met de niet-ver- bale intelligentie - de mogelijkhe den van het kind om te leren om gaan met taal, duidt Ririhena. Er hoort ook een gehooronderzoek bij. Er zijn geen wachtlijsten voor het onderzoekscentrum. www.zz.nl/nl/open-dag-van-de-zorg/o penstellingen.htm Emergis, Kioetinge:10.00-14.00 u. Koninklijke Visio, Goes: 10.00-15.00 u. Het Gors, alle locaties: (onder meer Jikkemiene in Nisse; Activitei tencentrum Oosterschelde, Num mer 9, Unitl 7, de Productiegroep, De Cirkel, allen te Goes) 10.00-16.00 u. Philadelphia Zorg; logeerhuis Via Phila, 11.00-16.00 u. Allévo Hollandiaplein, Goes 12.00-16.00 u. Zorggroep Ter Weel, Goes 10.00-14.00 u. SVRZ De Kraayert, Lewedorp, 10.00-15.00 u. Kentalis, Goes:11.00-13.30 u. Groepsleidster Florine Knook van Kentalis geeft haar pupillen uitleg bij het coördir ebord, een belangrijk hulpmiddel voor de dagindeling en de gespreksonderwerpen in de groep,. foto Ronald den Dekker in~nmnniniii door Frank Balkenende GOES - Het Goese college van B W neemt over twee weken een be sluit over de aanleg van het dorps- bos in Oud-Sabbinge. Dat mag maximaal 100.000 euro kosten. Het bos moet aan de noordwest kant van het dorp komen. Op dit moment zijn er uien ingezaaid. De gemeente verwacht in het najaar - na de uienoogst - najaar het bos in te kunnen planten. Een werkgroep van Oud-Sabbinge- naren en leden van de Vereniging Gemeenschap Wolphaartsdijk heeft meegedacht over de invul ling van het bosje. Een speelveld voor het kwalleballen, dat 's win ters tevens is te gebruiken als ijs baan. Die voorziening is warm aan bevolen. Ook een verhard pad dat goed door rolstoelers valt te gebrui ken, staat hoog op de verlanglijst. Verder moet het bosje zo ingericht worden dat je vanuit het dorp nog de polder kunt inkijken. Een ont werpbureau vertaalt momenteel de wensen in een plan. Het nieuwe dorpsbos is compensa- tiegroen voor de uitbreiding van de campings De Haas in Oud-Sab- binge en 't Veerse Meer in Wol phaartsdijk. Voor de groei van de campings moeten twee ruilverka velingsbosjes wijken. De gemeente wil de teloorgang goedmaken met een 3,6 hectare groot bos bij Oud-Sabbinge en 1,5 hectare uit breiding van het Poelbos. Daar naast moet elders nog 1,7 hectare groen worden ingericht. 3 dvd-box Herbeleef de magische sfeer van deze unieke sprookjes! In deze 3 dvd-box vindt u Sneeuwwitje, Vrouw Holle en Tafeltje dekje. leder sprookje is een uitbeelding van de strijd tussen goed en kwaad. Deze sprookjes zijn vele malen bewerkt en naverteld, maar aan het begin van die traditie staan de onvergetelijke Gebroeders Grimm. Speelduurca. 3 uur. Adviesprijs 29,95 Lezersprijs 14,95* exclusief 2,95 verzendkosten. ^WEBWINKEL categorie DVD's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61