Niet meer slapen in het zorgcentrum Sierbestratingsacties! 4 20% II II LOGUS GRATIS korting! 1 imabo 1 l<0>gus Vanaf vrijdag 18 maart €18,95^ Koks van huis Cleijenborch gaan voor goud Wildverband Raccolta BLEIJKO béstratingsset! t.w.v. 139,-* BLEIJKO Quadristone sj pip m E E LOGUS.NL B door door Claudia Sondervan COLIJNSPLAAT - Chefkok Hans Ever- se van Cleijenborch CulinR, de kok van verzoringshuis Cleijen borch in Colijnsplaat, is één van de negen finalisten die komende dagen koken voor de titel Beste Menu in de Zorg in de Jaarbeurs in Utrecht Hij neemt kok Jaco Bak ker mee als zijn tweede man. Vorig jaar haalde Everse de tweede plaats in die landelijke competitie met zijn menu: de eigen vissoep, tricolore tagliatelle met carbonara- saus en speculaasroomyochurt. Voor dat toetje won hij in 2010 goud. Ook thuis op Colijnsplaat bracht het menu hem applaus bij de bewoners. Bij de negen finalisten is ook een team van Stichting Welzijn Oude ren in Vlissingen. Eén van de ju ryleden is Sjaak Jobse, die als chef kok van het Middelburgse Rogge veenhuis landelijk naam heeft ge maakt. Everse moet het menu 2011 don derdag maken. Voorwaarden zijn dat het menu goede voedingswaar de heeft en te hanteren is voor zo wel bewoners als de keuken. Bo vendien mag het niet meer kosten dan vier euro. Everse moet het op nemen tegen onder meer een team van het Sint Elisabeth Zie kenhuis in Tilburg. Zijn troef: een gerecht van kippendij gevuld met gerookte zalm. Vrijdag is de finale. door Rob Paardekam POORTVLIET - Als inwoners van de gemeente Tholen een ambulance nodig hebben, komt die sinds kort niet meer uit Sint-Maartensdijk, maar uit Poortvliet. Op het par keerterrein van de woonboulevard staat een nieuwe post, die een stuk beter bevalt dan de oude. De ambulancepost in Sint-Maar tensdijk was al een tijdje uit de gra tie. Om te beginnen voldeed het gebouwtje aan de Noordpoort niet meer aan de arbo-eisen. Ook het feit dat de medewerkers moesten slapen in zorgcentrum Maartens- hof was alles behalve ideaal. „Als één van hen nu naar bed wil, maar de ander wil nog even lezen of televisie kijken, kan dat", zegt teamleider Ton van Broekhoven. „In Sint-Maartensdijk was daar geen sprake van, want je moet wel bij elkaar in de buurt blijven. Als één iemand wilde gaan slapen in Maartenshof, moest de ander per se mee." Een ander groot voordeel van de nieuwe post is dat hij uit meerdere ruimtes bestaat. Behalve een zit hoek zijn er onder meer twee apar te slaapkamers, kleedruimtes voor dames en heren, een doucheruim te en een kantoortje. „Het oude ge bouw bestond uit één grote ruim te", vertelt Van Broekhoven. „Dat maakte dat er nauwelijks sprake was van privacy. Iemand wil ook wel eens een keer een privége- sprekje voeren over de telefoon. Hier kun je je in zo'n geval lekker even afzonderen." Hoewel de voordelen ruimschoots de overhand hebben, beviel de oude post op één puntje niet iets beter: qua ligging. „De medewer kers zijn doorgaans vaak op de post", stelt Van Broekhoven. „Dan is het fijn als er af en toe iemand langs komt waarmee je een praatje kunt maken. In Sint-Maartensdijk was dat het geval, maar op deze wat afgelegen plek zie je maar wei nig mensen." Ambulancemedewer ker Bram Bout bekijkt het van de zonnige kant. „Ach, hier kijken we uit over de prachtige natuur." Aan de verhuizing van de post ging heel wat vooraf De toenmali ge Regionale Ambulance Voorzie ning Zeeland (RAVZ) wilde hem eerst naar Tholen-stad verplaat sen. Dat leverde een storm van pro test op vanuit Stavenisse. Veel in woners vreesden dat de aanrijtij- den voor hun dorp zouden ver slechteren. Nadat Connexxion de ambulancezorg had overgenomen, heeft dat bedrijf een eigen Zeeuws- breed onderzoek uitgevoerd. Daar uit kwam naar voren dat de Thool- se post het best in of nabij Poort vliet gevestigd kon worden. Die lo catie kwam in rapportages van het RIVM overigens al jaren als beste naar voren vanwege de centrale lig ging op het eiland Tholen. De zoektocht naar een geschikte lo catie in Poortvliet kostte daarna nog aardig wat tijd. De woonboule vard kwam in beeld, maar de situa tie daar leek in eerste instantie niet helemaal optimaal. Aan elk pand dat daarna werd bezocht, bleek wel iets niet te voldoen. Uit eindelijk kwam Connexxion toch weer bij Bouman Potter terecht. Beide partijen wisten alsnog een akkoord te bereiken, met de komst van een ambulancepost op het par keerterrein aan de achterzijde als gevolg. „Het zijn verplaatsbare units geworden in plaats van een stenen gebouwtje met een funde ring", legt Van Broekhoven uit. „Met name om een eventuele toe komstige uitbreiding van de woon boulevard niet in de weg te staan." Al met al zijn de teamleider en zijn collega's uitermate tevreden met hun nieuwe onderkomen. Ook de inwoners van de gemeente mogen er volgens Van Broekho ven blij mee zijn. Dat is überhaupt een post op Tholen staat, vloeit volgens hem voort uit de keuze om Tholen bij Zeeland te voegen als het om ambulancezorg gaat. „Daardoor moet je hier wel een post hebben, want je kunt Tholen niet bedienen vanuit Rilland of Zierikzee." 'ii 'i niiiuiiiiiinmi ii uiiiimkiiiiiiiiiimiiihi Bram Bout bij de nieuwe ambulancepost in Poortvliet, foto Leo Adriaansen l'J.'Z- AF53f**IJTFS*i£S Getrommeld en ongetrommeld, verkrijgbaar in 3 kleuren en 4 formaten. Hf x 'Bij besteding vanaf 1000,- Getrommeld en ongetrommeld, verkrijgbaar in 3 kleuren. Nieuw formaat: 28 x 21 x 6 cm. €15,95perm rs&.f-v V' r T' - «S& Op al het siergrind uit voorraad Scan deze code met uw smartphone en bekijk de acties online! Deze acties zijn geldig van 18 t/m 31 maart 2011Prijzen zijn incf. BTW Vraag naar de voorwaarden; Druk- en zetfouten, prijs- en product wijzigingen voorbehouden. Vlissingen: Marie Curieweg 9-13, 0118 - 69 00 25 Goes: Albert Joachimikade 33, 0113 - 21 54 01

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60