meer over Lada's 0 Oakhla Calvijn College sleept designprijs in de wacht Truck met puin kantelt op kruising Belgische motorrijders raken rijbewijs kwijt Achtste vestiging Buurtzorgteam s, *r plaquette duikt Arbeidsmigranten baden in luxe op tussen puin in huisvestingscomplex Seasun Barcelona Sotogrande Rabat Marrakech Laayoune Bivak in de woestijn. foto's families Mulder en Katsman Nouadhibou Nouakchott iDakar Willém Adriaansens bron www.teambaja.ni De Katsmannen woensdag 16 maart 2011 ROTTERDAM De regiofinale van de Junior Vak- kanjerwedstrijden - door Bureau TOP opgezet om vaktrots onder jongeren te stimuleren - gisteren in Rotterdam is gewonnen door het Wartburg College de Swaef uit Rotterdam. De twee deelnemende Zeeuwse ploegen gingen niet met lege handen naar huis. Het Calvijn College Kerkpolder uit Krabbendij- ke sleepte de designprijs in de wacht. Het Pontes Pieter Zeeman uit Zierikzee won de prijs voor het best vermarktbare product NIEUWDORP Vlak voor de goederenspoorweg overgang in Nieuwdorp is gister middag een vrachtwagen met puin gekanteld. De truck wilde vanaf de Europaweg Noord de Finlandweg opdraaien. Door nog onbekende oorzaak kantelde het gevaarte in de bocht bij de overgang. De be stuurder kon zelf uit zijn cabine klimmen. Direct na het ongeluk werd een graafmachine opgeroe pen om het puin weg te halen. GOES Twee motorrijders raakten gister middag hun rijbewijs kwijt door grove snelheidsovertredingen. Om streeks 15.00 uur werd een 39-jari- ge Belg betrapt op de A58 ter hoog te van Goes. Zijn snelheid werd ge klokt op 194 km per uur, waar 120 is toegestaan. Omstreeks een uur eerder, op de Westkade (N252) bij Hoek werd een 24-jarige Belg geklokt op 159 km per uur waar 80 de limiet is. YERSEKE Yerseke heeft sinds deze maand een Buurtzorgteam. Het is de acht ste Zeeuwse vestiging van de lande lijke organisatie Buurtzorg. Die biedt verpleegkundige thuiszorg en werkt alleen met (werk)ver- pleegkundigen en ziekenverzorgen den. Kleinschaligheid en korte lij nen naar mantelzorgers, huisart sen en andere zorgverleners staan centraal. Buurtzorg Yerseke is te be reiken via 06-13248886. Amsterdam Links: vader jan en zoon Bart Mulder op de Lada Niva. Rechts: Gert-jan én Antje Katsman met de Opel Monte rey aan de finish in Dakar. VEERE - Bij het stadje Veere is een gedenksteen boven de grond geko men uit 1872, ter herinnering aan de opening van het Kanaal door Walcheren. Werknemers van Sturm en Dek ker vonden de plaquette bij de bo demsanering bij Marina Veere. De steen lag tweeënhalve meter on der de grond tussen puin, afkom stig van de oude kanaalsluis die zo'n zestig jaar geleden is vervan gen. De plaquette is vrijwel iden tiek aan die op de dijk bij de slui zen in Vlissingen. „Raar dat ze die steen in Veere destijds respectloos in die kuil hebben gedonderd."", zegt gemeentelijk archeoloog Ber nard Meijlink. door Luc Oggel KAPELLE - Het ziet er pico bello uit, het huisvestingscomplex voor ar beidsmigranten van tomaten- en paprikakweker Seasun in de Wil- lem-Annapolder bij Kapelle. Com missaris van de koningin Karla Pe- ijs verrichtte gisteren de officiële opening. De units, die in een vorig leven dienst deden als seniorenwonin gen op Tholen, zijn van alle ge makken voorzien. Ze hebben een keuken, woon- en slaapruimte, toilet/doucheruimte, een flatscr- een-tv en internetaansluiting. Van een 'ghetto' of een 'kamp', zoals het complex door sceptici wel is ge noemd, is in elk geval geen sprake. Op het complex wordt een beheer der gehuisvest die als bewoner di rect in contact staat met de andere bewoners. Gezamenlijke facilitei ten bestaan onder meer uit een re creatieruimte en een centrale was/droogruimte. De realisatie van het complex, op eigen risico aangekocht en ge plaatst door Seasun, heeft de afge lopen jaren heel wat missiewerk gevergd, zei de Kapelse wethouder Evert Damen. De provincie stond namelijk niet te juichen over het initiatief) erkende Peijs. Volgens haar is een oplossing voor de lan gere termijn nodig om de huisves tingsproblematiek van arbeidsmi granten op met name De Bevelan- den het hoofd te bieden. Damen zei te hopen dat de provincie een positieve grondhouding zal aanne men ten aanzien van de binnen kort te verschijnen nota Huisves ting arbeidsmigranten, opgesteld door de Bevelandse gemeenten. Over het Seasuncomplex, een proef, sprak Peijs in elk geval waar dering uit. „Het voldoet aan alle kwaliteitskeurmerken. Ik hoop dat we er heel weinig van zullen ho ren", verwees zij naar vermeende overlast. Een beveiligingsdienst houdt toezicht op het complex. Uit het exploot d.d. 11-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzén, blijkt dat ten ver zoeke van Nathalie Ivonne Johanna Ansems, wonend te Middelburg, aan Sherif Ahmed Abdelfattah Kenawy, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opge maakt verzoekschrift tot ontbinding gere gistreerd partnerschap, hetwelk is inge diend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiter lijk 29-06-2011 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59