Jop mag naar de Wemel Zeeland PZC 'Verlaten' auto in Rilland zorgt voor vraagtekens Voeding LAATSTE KANS: alleen t/m zaterdag 19 maart a.s. bij de Opel dealer. 22 en 23 almanak Tip? redactie@pzc.nl BEVELANDEN-THOLEN RAAD Onder podium Diefstal staal en koperen kabels 24 en 25 Vraag naar de voorwaarden. Wir leben Autos. Bekijk het actuele aanbod op opel.nl Nu even geen grappen meer over Lada's door Lilian Dominicus KAPELLE - De jongeren van Wemel- dinge mogen wat de gemeente raad van Kapelle betreft hun ont moetingsplek krijgen in dorpscen trum De Wemel. Het voorstel van de WD om als alternatief een port-a-cabin bij het voetbalveld in te richten werd gisteravond tijdens de voorbereidende raadsvergade ring in Kapelle door de andere frac ties niet gesteund. /^AutoTeam Gemiddeld brandstofverbruik en CO - uitstoot: liter/100 km: 11,0 - 3,5; kms/liter 9,1 -28.6; COj gr/km: 259 - 94. De 50/50 deol loopt von 1 jon, t/m 31 mrt. 2011. Let opl Geld lenen kost geld De systeembeheerder van dat Zeeuw se bedrijf heeft de neiging om zich uit te drukken in termen die voor de meeste van zijn collega's onbegrijpe lijk zijn. Ook deze week, toen een medewer ker van het Goese kantoor hem bel de vanwege problemen met de com puter, gebruikte de ict'er weer het no dige jargon. Vanuit het Goese kan toor werd het zoals gewoonlijk gela ten aangehoord. De systeembeheerder eindigde het ge sprek echter met de mededeling dat hij de volgende dag wel een voedings set naar het Goese kantoor zou stu ren. Daarop fronste de medewerker zijn wenkbrauwen. „Nou, dan zal ik morgen zeker maar geen boterham men van thuis meenemen?" fi i Woensdag 16 maart 2011 KAPELLE - Vanaf een- bedrijventer rein aan de Handelsweg in Kapelle zijn tussen vorige week vrijdag en afgelopen maandagochtend zijn di verse delen roestvrij staal en kope ren kabels weggenomen. Door de aangever van de diefstal wordt de waarde van de gestolen spullen ge raamd op enkele duizenden eu ro's. Volgens Tiny van Loon van de WD zou een port-a-cabin naast de voetbalvelden minder overlast voor omwonenden bezorgen. „We gunnen de jongeren een 'eigen plekje, maar de ruimte is redelijk klein en laag. Bovendien zit er een seniorencomplex boven, dat lijkt niet de ideale combinatie", zei zij. Een port-a-cabin is veel te duur, meenden enkele fracties, onder welke CDA en SGP. „Daarnaast is er in midden in het centrum veel meer sociaal toezicht", zo betoog de SGP-er Henk Keurhorst. „Om met jongerenwerker Chris Scheer- meijer te spreken, met De Wemel heb je een centraal punt dat niet weggeschoven kan worden", sprak CU-fractievoorzitter Ria Rijksen, die verder de multifunctionaliteit van de voor 70.000 euro te verspij keren ruimte roemde. Dit omdat ook dagarrangementen kunnen er in plaatsvinden. De huidige opslagruimte zal in het voorstel, waarover de gemeente raad op 5 april uiteindelijk zal stemmen, kan worden verbouwd tot zitruimte voor allerlei activitei ten. Er komt onder meer een keu kentje, een kleine bar en er wor den kozijnen bijgemaakt aan de kant van de Kromomme. Carlo de Neve zit al dagen met een 'spookauto' voor de deur van zijn winkel. Daardoor kan er niet gelost worden. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel RILLAND - Tot Sint Juttemis. Zo lang zou een auto zonder kente kenplaten wel eens aan de Hoofd weg in Rilland kunnen blijven staan, vreesde supermarkteigenaar Carlo de Neve. Maar zoveel geduld hebben hoeft hij waarschijnlijk niet te hebben, denkt de politie. De witte Ford Mondeo is afgelo pen zaterdagnacht half in een par keervak, half op de stoep voor de Spar-supermarkt neergezet. De Ne ve heeft er inmiddels flink de ba len van. „Die plek werd altijd ge bruikt door de bevoorradings vrachtwagen. Die moet nu dus midden op de weg staan, met over last voor fietsers en andere auto mobilisten tot gevolg." De Neve heeft de politie gebeld, maar die verwezen hem naar de gemeente. Ook de Reimerswaalse bijzondere opsporingsambtenaar (boa) zei echter niets te kunnen uitrichten. Reimerswaal kent na melijk geen wegsleepregeling. „Best kans dat die auto er nog tien maanden staat, of tien jaar", aldus De Neve gisteren. „Ik mag hem wel op mijn eigen kosten wegha len, dus het is feitelijk mijn pro bleem." Van de boa hoorde de supermarkt eigenaar dat op meer plekken in de gemeente 'spookauto's staan. „In Bath staat al negen maanden een auto zonder kentekenplaten. De vuilniswagen moet er door om rijden en er zijn kennelijk ook al mensen die schade hebben gere den." De Reimerswaalse wethouder Kees Knuit (PvdA) bevestigt dat. „Die auto in Bath is van een Pool die psychische problemen kreeg. We hebben inmiddels zijn familie getraceerd, die komt de auto over drie weken halen." Een politiewoordvoerster meldde gisteren dat ook de eigenaar van de auto in Rilland inmiddels be kend is en dat er 'niks crimineels' aan de hand is. „Het kost alleen wat moeite om hem te pakken te krijgen. We kunnen de auto in principe wegtakelen, want je mag niet zonder kentekenplaten langs de openbare weg parkeren. Maar we willen die kosten liever voorko men. De eigenaar krijgt in elk ge val wel een bekeuring." Workshop in taalgebaren bij Kentalis Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57