wel succes 31 Aantrekkelijke duels in Cofely Cup Terneuzen leert ASWH een lesje Sprookje van Goes duurt voort Sluis huldigt topkampioenen woensdag 16 maart 2011 Van schlemiel tot held. Zo zou het jongensboek kunnen heten dat reserve keeper Daniël Koole van Goes gisteren schreef. Hij blunderde in het beker duel met Dongen opzichtig door over een terugspeelbal te maaien: 0-1. Nadat het duel met 1-1 aan strafschoppen toe was, ranselde hij twee ballen uit zijn doel, waarmee hij Goes naar de laatste acht hielp. SLUIS - De gemeente Sluis telt een aantal begenadigde sporters, met zelfs één wereldkampioen en vijf Neder lands kampioenen. Voor die prestaties, geleverd tussen januari 2010 enfebruari 2011, werden zij gisteravond in de raadzaal van het belfort in het zonnetje gezet. Terése van Lare werd geëerd vanwege haar wereldtitel kwart-triatlon en haar Nederlandse titel op de 'hele' triatlon bij de masters. Oostburger Sjaak Luteijn pakte de Nederlandse titel veldlopen in de categorie masters H50+. Zijn jeugdige plaatsgenoot Joeri van der Hooft deed er met vier titels bij de junioren A en B nog een flinke schep bovenop. Hij won twee keer de nationale indoortitel bjj het hink-stap-springen. Outdoor won hij het NK op zowel het verspringen als het hink-stap-sprin gen. Cuitho de Wolff (Oostburg) was succesvol op het NK airtumbling. Hij pakte de titel bij de junioren. Nog twee andere jonkies leverden topprestaties op het NK zwemmen korte baan voor jeugd. Björn Scherbeijn uit Aardenburg veroverde in Heerenveen en Terneuzen liefst negen keer goud bij de jongens junioren 2 en 3. Hij zwom ook een Nederlands record in zijn categorie op de 200 meter wisselslag. Manon Aerssens uit Sint Kruis won in Terneuzen goud op de 400 meter vrije slag bij de meisjes junioren 1. Ook Irma van Duyn tim merde aan de weg. De ID-wielrenster uit Schoondijke werd tweede op het NK, in zowel het tijdrijden als de wegwedstrijd. Op de National Special Olympics herhaal de zij dit huzarenstukje. foto Peter Nicolai door Barry van der Hooft Roosendaal - Van knikkende knieën heeft John Schot nooit last. Dus toen de scheidsrechter gistera vond in Roosendaal naar de stip wees, pakte de nummer ro van Hoek de bal in zijn handen en leg de die rustig neer. Dat deed hij zaterdag tegen Rijns- burgse Boys ook, alleen bleef de topklasser toen door de misser van Schot op 1-1 steken. Tegen de zondag-tweedeklasser scoorde hij gisteravond wél, waardoor Hoek zich bij de laatste acht in het beker toernooi schaarde (o-i). In de kwartfinale wacht de hek kensluiter van de topklasse nu een derby in en tegen Terneuzen. Hét is een mooi affiche, met een plaats bij de laatste vier als inzet. Hoek zal zich de komende maanden ech ter vooral op de competitie rich ten, want het doel is nog steeds I handhaving in de topklasse. On dertussen wordt ook aan de selec tie voor'komend seizoen gewerkt. Op korte termijn heeft technisch manager Jacky Lambert een ge sprek met onder andere Kyle Does burg, de snelle aanvaller van Goes. Hij zou zomaar eens de vervanger kunnen worden van Hoessein Bouzambou, die maandag zijn ver trek naar VC Vlissingen aankondig de. Het duel met Roosendaal leek een prima gelegenheid om Bou zambou weer eens wat speelminu ten te gunnen, maar de aanvaller mocht alleen de laatste twintig mi nuten in actie komen. Drie dagen na het gelijkspel tegen Rijnsburgse Boys (l-i) had Gaby Demanet na melijk weinig veranderd. Giovanni Siereveld kreeg vanwege een op spelende hamstringblessure rust en werd in het hart van de verdedi ging vervangen door Dwayne Dil- dick. Door de schorsing van Ferry Alf- ons schoof rechtsbuiten Mille Men- des één linie naar achteren, met Jo- simar Pattinama kort voor hem. De opdracht tegen het drie klassen lager acterende Roosendaal was simpel. De bal snel van voet tot voet laten gaan en in een hoog tempo proberen de Brabantse ploeg uit elkaar te spelen. Voor rust lukte dat nauwelijks. Roosen daal speelde compact, verdedigde scherp en gokte vooral op de coun ter. Gevaarlijk werd de thuisploeg alleen in de beginfase, toen hef drie corners af wist te dwingen. Daarna lag het initiatief bij Hoek, dat wel vaak te slordig was en daar door lange tijd niet in het juiste rit me kon komen. Nick de Jong, op nieuw de diepste aanvaller, was net als Pattinama dicht bij de ope ningstreffer. Dat eerste doelpunt viel vervolgens wel, kort na rust. Scheidsrechter Kreté leek eerst te fluiten voor een handsbal van een Hoek-speler, wees ook richting de middenlijn, maar legde de bal ver volgens op de stip. John Schot, die zaterdag tegen Rijnsburgse Boys vanaf elf meter miste, belastte zich opnieuw met het karwei en schoot feilloos raak (o-i). Die ene treffer bleek voldoende voor een plek in de kwartfinale. Roosendaal-Hoek o-t (o-o). 48. John Schot 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hen- drik-Ido-Ambacht). Gele kaart: Bram van Campenhout, Robin Franken, Jan Konings (allen Roosendaal), Niels de Loof (Hoek). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Sven van Rijckeghem; Mi chael Koné, Dwayne Dildick, [os van Nieuwstadt, Niels de Loof; Mil le Mendes, Kim van Brabander (90. Jurgen Landuyt), John Schot (82. Brecht Delbeke); Josimar Patti nama, Nick de Jong en Regilio Pi nas (69. Hoessein Bouzambou). sluiskil - De loting voor de vijfde editie van de Cofely Cup heeft een aantal aantrekkelijke duels opgele verd. In groep C werd HW'24 aan onder meer Clinge gekoppeld en in groep D treffen Steen en RIA W. elkaar in de tweede week van augustus. Van de 27 deelnemende clubs spe len er dertien hun wedstrijden tus sen 8 en 11 augustus traditiege trouw op de velden van Graauw. De overige veertien Zeeuws- Vlaamse clubs komen op dezelfde data in actie in Schoondijke. De fi naledag, waar om de plaatsen één tot en met acht wordt gestreden, vindt dit jaar op 13 augustus in Graauw plaats. In Schoondijke zal die zaterdag om de plaatsen negen tot en met zestien worden ge speeld. Zaamslag en RIA W. eisten in de voetbalquiz die tijdens de lotings avond werd gehouden, de derde en vierde speellocatie op. Hoek, winnaar van de quiz, en runner- up Terneuzen, hadden aangegeven niet als speellocatie te willen funge ren tijdens de Cofely Cup. Zaamslag (derde in de quiz) en nummer vier RIA W. wilden dit •wél. Het winnende trio van Hoek won een trip naar een thuiswed strijd van Borussia Mönchen- gladbach. Loting Cofely Cup. Oost Zeeuws- Vlaanderen (Graauw). Groep A (8 au gustus): AZW, Hulsterloo, Koewacht en Terhole. Groep B (9 aug.): Zaam slag, Graauw en Vogelwaarde. Groep C (10 aug): HW'24, Clinge en SDO'63. Groep D (11 aug.): Steen, RIA W. en Hontenisse. West Zeeuws-Vlaanderen (Schoondijke). Groep e (8 aug.): Oost burg, Biervliet, Philippine en Corn Boys. T* Groep F (9 aug.): Terneuzense Boys, Sluis en Sluiskil. Groep G (10 aug.): Terneuzen, Cadzand en Breskens. Groep h (11 aug.): Hoek, Hoofdplaat, Schoondijke en Groede. Terneuzen viert de openingstreffer in het bekerduel met ASWH. foto Mark Neeiemans door René van Stee terneuzen - „Een offday", was het eerste commentaar van lordy van de Corput van ASWH gisteravond op het duel van zijn ploeg om de districtsbeker tegen Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse zondag-tweede klasser versloeg de zaterdag-hoofd klasser uit Hendrik-Ido-Ambacht met 4-0. Daardoor wacht Terneu zen in de kwartfinale een beker- clash met topklasser Hoek. Van de Corput, die geblesseerd moest toekijken, toonde zich even later realistischer en maakte Ter neuzen terecht complimenten voor het vertoonde spel. De bezoekers, zaterdag in de com petitie opponent van Kloetinge, startten furieus. Terneuzen moest even wennen aan het tempo van de Zuid-Hollanders, maar zat daar na uitstekend in de wedstrijd. „Ik heb genoten", zei Terneuzen-trai- ner Diederik Hiensch. „Iedereen deed wat hij moest doen. Het stond echt heel goed. ASWH kwam in feite niet aan op bouwen toe, terwijl we achterin nauwelijks iets weggaven. Na de rust hebben we heel goed de ruim te benut die er ontstond omdat ASHW moest komen", was in een notendop zijn analyse van de wed strijd. De bezoekers creëerden nauwe lijks fatsoenlijke mogelijkheden. Alleen ASWH-middenvelder Jan-Willem Schep kwam tot een gevaarlijk schot, nadat hij de bal voor zijn voeten kreeg bij slordig balverlies van Terneuzen. De thuis ploeg stelde er aanzienlijk meer te genover. Tom Janssen stond in de 39e mi nuut aan de basis van de 1-0. Hij speelde zich aan de linkerkant na een diepe bal van Robbin Dekker fraai vrij, legde de bal breed, waar na Remco van Leeuwen diagonaal in de linkerhoek raakschóot. Na de rust bleef het verwachte of fensief van ASWH uit. Terneuzen daarentegen sneed naar hartenlust door de vijandelijke defensie. In de 55e minuut leek Erik-Jan Naudts uit een steekpass van Do minique Verlinde op weg naar de 2-0, maar hij werd ten onrechte te ruggefloten. De 2-0 kwam er vijf minuten later wel. Wederom Janssen lag aan de basis van die treffer. Dominique Verlinde kon van dichtbij eenvou dig afwerken. De 3-0 was een wonderschone vol ley vanaf rechts van de voet van - wederom - Van Leeuwen. Ook dit keer schoot hij raak uit een voor zet van Janssen. Daarmee waren de assists van Jans sen nog niet op, want in de 79e mi nuut schilderde hij de bal op het hoofd van Verlinde, die fraai raak kopte. Van Leeuwen was blij met het her stel van zijn ploeg na de teleurstel lende 1-1 in de competitie tegen 't Zand. „Die tik hebben we geluk kig goed verwerkt. Het was zon dag niet eens slecht, maar we ver zuimden om te scoren. Vandaag lukt het dan weer wel. Tegen een goed voetballende ploeg trouwens. Dat ligt ons blijkbaar wel." Terneuzen-ASWH 4-0 (1-0). 39. Rem co van Leeuwen 1-0, 60. Dominique Verlinde 2-0, 71. Remco van Leeuwen 3-0, 79. Dominique Verlinde 4-0. Scheidrechter: M. Bieumink (Goes). Ge le kaart: Mitchell van Esveld (ASWH). Aantal toeschouwers: 100.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55