Niet elitair en een dóórdrinkbaar biertje 23 Mulder denkt na over inschakelen advocaat hekwerken Ossenisse Kok Lammert Wedda Het Trefpunt houdt open huis met expo Rozen snoeien bij kwekerij De Bierkreek Tweede ronde praten over voorzieningen Belgische motorrijders raken rijbewijs kwijt woensdag 16 maart 2011 „Een plateautje met niet alleen oesters en mosselen, maar ook zeevruchten als kokkels, mesheften, wulken, Qe js njet fl|)een ujtbaters VQn gerenommeerde hotels en alikruiken, Sint Jacobsschelpen, venusschelpen en ta- 3 v pijtschelpen zouden we ook op Zeeuwse restaurantta- restaurants, maar ook voor kleine afnemers. Caféhouders en bestuurders fels graag wat vaker zien." van (sport)verenigingen worden met evenveel egards ontvangen. Bakker Dirk Spelt uit Bruinisse en twee assistentes prijzen ambachtelijk bereide, innovatieve producten aan, gemaakt van eerlijke, Zeeuwse grondstroffen. Op het bordje de nieuwe troeven van Spelt: mossel-, garnalen- en oesterbroodjes. Ideaal gezelschap bij een drankje op het terras, foto's Mark Neelemans MEEST GELEZEN 1Vlemmix krijgt tot donderdag 2. Restaurant 2 Heeren mag open 3. Inbraken in Sas en Terneuzen EN VERDER Weblogs van verslaggevers over cul tuur, sport, politiek-en natuur op www.pzc.nl/blog TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto door Harold de Puysseleijr HULST - Burgemeester Jan-Frans Mulder van Hulst beraadt zich op nieuwe stappen die ervoor moe ten zorgen dat de Zeedijk bij Osse nisse optimaal beschikbaar blijft voor recreatie. Misschien zet de gemeente eigen juristen aan het werk, misschien schakelt ze een gespecialiseerd ad vocaat in als reactie op beroep- en verweerschriften die de Vogelbe scherming en de provincie hebben ingediend bij de Raad van State. De Vogelbescherming wil volledi ge afsluiting van de dijk met hek werken ter bescherming van de vo gels. Daarnaast neemt Mulder de suggestie van SP-raadslid Ger van Unen in overweging. Zij denkt dat een gesprek van de burgemeester met de Vogelbescherming tot resul taat kan hebben, dat de hekken op de dijk verdwijnen. „Wij hebben maar één belang en dat is dat de dijk toegankelijk blijft", benadrukte de burgemees ter in de commissievergadering nog maar eens. Woordvoerder los de Schepper van de dorpsraad Ossenisse liet eerder tijdens die bijeenkomst in het spreekrecht voor burgers we ten, dat de dorpsraad erg ontevre den is over de opstelling van de BIERVLIET Het verenigingsgebouw het Tref punt in Biervliet bestaat honderd jaar. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 maart is er telkens van 14.00 tot 17.00 uur een open huis. Bezoekers kunnen een beeldenpresentatie zien met foto's uit Biervliet en er is een overzichtstentoonstelling. Vo rig jaar werd het verenigingsge bouw nog grondig gerenoveerd en kreeg ook Stichting Behoud Monu menten Biervliet er een thuisbasis. IJZENDIJKE Rozenkwekerij De Bierkreek bij IJzendijke houdt komend weekein de 'snoeidagen'. Drie keer per dag is een drieluik aan workshops te volgen. Deelnemers leren rozen struiken snoeien (wie een eigen schaar meeneemt, kan leren hoe die het beste te gebruiken is) en krijgen een workshop 'snoeischaar onderhouden' en 'mesten'. De se ries beginnen zowel zaterdag als zondag om 10 uur, 13 uur en 15 uur. Opgeven verplicht via 06 12905085 of info@bierkreek.nl. ZEEUWS-VLAANDEREN De tweede gespreksronde van het project Nu 2021 over voorzieningen in de toekomst in Zeeuws-Vlaande- ren gaat van start. Morgen in De Halle in Axel, 22 maart in Hotel Van Leuven in Kloosterzande en 23 maart in De Keure in Sluis. Telkens van 19.00 tot 22.00 uur. Deze keer staan zorg 8c sport en onderwijs 8c sociaal culturele voorzieningen op de agenda. Wie daarover wil mee praten kan zich vooraf aanmelden via www.scoopzld.nl/agenda. HOEK Twee motorrijders raakten gister middag hun rijbewijs kwijt door grove snelheidsovertredingen. Om streeks 14.00 uur, op de Westkade (N252) bij Hoek werd een 24-jarige Belg betrapt met 159 km per uur waar 80 de limiet is. Een uur later raakte een 39-jarige Belg zijn rijbewijs kwijt op de A58 ter hoogte van Goes. Zijn snelheid werd geklokt op 194 km per uur. burgemeester in het dossier. Hij stelt zich naar de zin van de dorps raad te weinig kritisch op richting provincie. Het verweerschrift dat de provincie namelijk bij de Raad van State heeft ingediend, biedt volgens De Schepper namelijk juist handvaten voor een succesvol beroep van de Vogelbescherming bij de bestuursrechtbank. „Daarom vragen wij aan de raad juridische bijstand om te redden wat er nog te redden valt", aldus een pessimistische De Schepper. „Wij willen een deskundig advo caat inschakelen, maar hebben daar uiteraard de middelen niet Uit het exploot d.d. 11-03-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten ver zoeke van Nathalie Ivonne Johanna Ansems, wonend te Middelburg, aan Sherif Ahmed Abdelfattah Kenawy, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opge maakt verzoekschrift tot ontbinding gere gistreerd partnerschap, hetwelk is inge diend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiter lijk 29-06-2011 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49