221 zeeland Georganiseerd liften mogelijk nog dit jaar Een bloemetje met bite Éfëlfl! PZC Dictee Terneuzen trekt bekende bollebozen Voeding i almanak Directeur Reggie D'Hoore: „In 2005 hielden we zelf een beurs, omdat onze Zeeuws-Vlaamse klanten niét naar Goes kwamen. Het succes leerde ons dat er ieder jaar een beurs moet zijn." De mooiste sprookjes van Grimm 3 dvd-box pzc.nl/webwinkel woensdag 16 maart 2011 VERVOER Ook onderzoek autodelen door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeuws-VIaande- ren wordt nog dit jaar werk ge maakt van 'georganiseerd liften'. Dat zegt voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaan- deren. Bij georganiseerd liften zouden mensen die dagelijks een bepaalde route rijden anderen kunnen mee nemen, die ook naar die zelfde be stemming moeten. De Taxicentra le van het samenwerkingsverband zou hierin een coördinerende rol moeten gaan vervullen. Het idee om mensen te laten mee liften met anderen komt voor uit het zoeken naar mogelijkheden om het openbaar vervoer in Zeeuws-Vlaanderen te verbeteren. Woningcorporatie Woongoed Zeeuws-Vlaanderen heeft hier voor een bijdrage van een paar ton beschikbaar gesteld. Met name met het doel de bereikbaarheid van de kleine kernen te verbete ren. „In dat kader hebben we al de avondtaxi ingevoerd", zegt Van Schaik. „De volgende stap is het ge organiseerd liften en ook auto de len. Samen met Woongoed zoe ken we uit of dit project haalbaar door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Aan het Zeeuws- Vlaams Dictee der Nederlandse taal, woensdag 23 maart in Terneu zen, doet een aantal bekende bolle bozen op dit gebied mee. Zo komt Pieter Van Diepen, de winnaar van het Groot Dictee 2010, en ook de Belgische dictee goeroe Joost Verheyen. Hij won drie keer op rij het Groot Neder lands dictee van Davidsfonds. An dere specialisten die zich hebben gemeld zijn Bert Jansen, Edward Vanhove en Frans Van Besien. „We zijn echt trots dat die alle maal hierheen komen", zeggen Pleuni de Pree en Rudi Crombeen van de organiserende bibliotheek Zeeuws-Vlaanderen. Ze denken De systeembeheerder van dat Zeeuw se bedrijf heeft de neiging om zich uit te drukken in termen die voor de meeste van zijn collega's onbegrijpe lijk zijn. Ook deze week, toen een medewer kervan het Goese kantoor hem bel de vanwege problemen met de com puter, gebruikte de ict'er weer het no dige jargon. Vanuit het Goese kan toor werd het zoals gewoonlijk gela ten aangehoord. De systeembeheerder eindigde het ge sprek echter met de mededeling dat hij de volgende dag wel een voedings set naar het Goese kantoor zou stu ren. Daarop fronste de medewerker zijn wenkbrauwen. „Nou, dan zal ik morgen zeker maar geen boterham men van thuis meenemen?" ZEVENDE HORECAVAKBEURS HORECA TOTAAL door René Hoonhorst is. Het georganiseerd liften pakken we in ieder geval nog dit jaar op." Het idee is dat mensen die iedere dag hetzelfde ritje rijden de Taxi centrale van het collectief vervoer melden dat ze mensen mee kun nen nemen. Ook kandidaten die graag een lift willen, kunnen zich bij de centrale melden. Woongoed betaalt mee aan de or ganisatiekosten van het liftproject. „Als je wilt dat dit een succes wordt, dan zal je er voor moeten zorgen dat het voor zowel degene die lift als voor de aanbieder inte ressant is", zegt de Terneuzense wethouder Van Schaik. „Daarom willen we een regeling treffen over het betalen van een bijdrage voor het meerijden. Want het hoeft na tuurlijk niet voor niets." Het idee van 'auto delen' zit nog in de verkennende fase. Op dit mo ment onderzoekt het bureau Mo- veo Advies de mogelijkheden. Met name of het dun bevolkte Zeeuws-Vlaanderen wel rendabel is voor organisaties die deelauto's aanbieden. Ook wordt geïnventari seerd of autobezitters in een dorp hun auto op momenten dat ze er zelf geen gebruik van maken, te gen een vergoeding willen uitle nen aan andere dorpsbewoners. Bij het trio sterrenrestau rants in de regio komt Ho reca Totaal Sluis ook over de vloer. Maar de verse waren halen de meesterkoks zelf rechtstreeks op van de meest ex quise leveranciers, weet directeur inkoop Reggie D'Hoore. „Sergio Herman draait een krop sla zes keer om, om te zien of er geen bruin plekje op het kleinste blaadje zit. Zo'n kok zet zijn ster renstatus niet op het spel en wil al les zelf controleren. Bovendien zoekt hij altijd naar ingrediënten, die een ander niet heeft en die vindt-ie natuurlijk niet bij de groothandel." Iets minder sjieke en luxueuze eet- en drinketablisse- menten, snackbars en sportkanti nes in heel Zeeuws-Vlaanderen ha len hun waren juist graag bij Hore ca Totaal, de enige bij de landelijke groothandelsketen Deli XL aange sloten franchisenemer. Dat (bijna) alles van één en dezelfde leveran cier komt, vinden veel horeca-on- dernemers juist prachtig. Zeker als de kwaliteit al jaren constant en van een hoog niveau is. Om afnemers te laten zien, ruiken, voelen én proeven dat hun produc ten met de grootste zorg worden geselecteerd, mogen ze kennis ma ken met nieuwe en innovatieve producten: keukengerei, koffiezet apparaten, geinige gadgets en lek kere, nieuwe hapjes en drankjes. Die laatsten brengen de gasten, die al vrolijk binnenkomen door het prachtige lenteweer, in een gewel dige stemming. Bakker Dirk Spelt uit Bru speelt in op de zilte golf zeevruchtenproducten die de laat ste jaren bonton zijn bij echte gourmands én huis-tuin-en-keu- ken-genieters. Spelt vervolmaakte afgelopen maanden het oester broodje dat hij vorig jaar introdu ceerde en maakte tevens mossel en garnalenbroodjes. Perfecte, har tige hapjes bij een witbiertje bij voorbeeld. Grimbergen hoopt de populariteit van haar abdijbieren te combineren met de 'doordrink- baarheid' van een witbier: de Grimbergen Blanche. Wat Prins Dingemanse betreft, drinken lief hebbers zo'n biertje niet alleen bij mosselen en oesters. Ook wulken en alikruiken, mesheften en tapijt schelpen zijn prima te eten, op zichzelf of in een saus of soep. En voor de avonturiers is Koppert Cress er, een bedrijf dat 'aromati sche architectuur' op het bord brengt. Karma, een eetbaar op een orchidee lijkend bloemetje 'met bi- te' of Oyster Leaves, een onooglijk blaadje met verrassende oesters- maak. Sergio Herman test veel van die nieuwe sensationele groen te-innovaties uit. „Sergio gebruikt ze bij geschiktheid een paar maan den in zijn gerechten en vervol gens komen ze dan via ons op de markt", verklapt 'aromatisch archi tect' Eric Miete. Komen de producten van sterren- koks toch nog op de menukaarten van de klanten van Horeca Totaal. dat de interesse van de specialisten te maken heeft met het feit dat Mare de Smit, zelf twee keer win naar van het landelijke Groot Dic tee, de moeilijkheidsgraad heeft be paald. Voor het eerst kunnen dit jaar niet alleen individuele belangstellen den meedoen, maar ook groepen. Die zijn ingedeeld in politiek, zorg, onderwijs en dus de specialis ten. Inschrijving is nog steeds mo gelijk via 0115-641542 of p.depree@ bibliotheekzeeuwsvlaanderen.nl. Veel schrijfwerk is het niet, want het is een invuldictee waarbij zo'n 40 woorden moeten worden inge vuld. Alleen van de prijswinnaars wordt bekendgemaakt hoeveel fou ten ze hebben. Aanvang 19.30 uur in de bibliotheek. Tip? redactie@pzc.nl Lammert Wedda is kok én promo tor van alle koninklijke zeevruchten van Prins Dingemanse. Het bedrijf laat op de beurs van Horeca Totaal graag zien dat er meer zeevruchten te koop zijn dan oesters en mosse len. Mesheften, vongole, tapijtschel pen, venusschelpen, wulken, alikrui ken, kokkels en Sint jacobsschelpen liggen allemaal vers verpakt klaar. Reggie D'Hoore, directeur inkoop van Horeca Totaal Sluis, tapt een Grimbergen Blanche. Vertegenwoor diger René van der Hout hoopt dat de nieuwe Blanche een mooie plek verovert op de markt van traditione le witbieren. In Zeeland moet dat ze ker lukken, omdat Duitsers bij het drinken van een Grimbergen 'direct een vakantiegevoel krijgen'. Kristoff Baerts van IJsboerke laat een aantal ijsjes van de helden van Studio 100 zien. De lipstick van K3, de bus van Bumba en het bekertje van Piet Piraat gaan al even mee. De stick van Mega Mindy is wat minder mega geworden, omdat de grote ijs- co voor de doelgroep niet te 'behap pen' was. Het ijsje van Wickie de Vi king moet een nieuwe hit worden. WEBWINKEL „oc. Herbeleefde magische sfeer van deze unieke sprookjes! In deze 3 dvd-box vindt u Sneeuwwitje, Vrouw Holle en Tafeltje dekje. leder sprookje is een uitbeelding van de strijd tussen goed en kwaad. Deze sprookjes zijn vele malen bewerkt en naverteld, maar aan het begin van die traditie staan de onvergetelijke Gebroeders Grimm. Speelduurca.3uur. Adviesprijs €29,95 Lezersprijs 14,95* exclusief 2,95 verzendkosten. categorie DVD's en games

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48