Philippine is wandelpark jaar kwijt Restaurant De 2 Heeren mag weer open, café nog een maand dicht WOEDE Bewoners Spuikompark: we krijgen een slibdepot voor de deur ZEEUWS-VLAANDEREN 22 en 23 24 en 25 +50% EXTRA KORTING LAATSTE KANS: alleen t/m zaterdag 19 maart a.s. bij de Opel dealer. door René Hoonhorst philippine - Inwoners van Philippi ne zijn boos dat ze het Spuikom park dit voorjaar en deze zomer niet kunnen gebruiken. Het park is de afgelopen dagen met hekken afgezet en wordt de komende we ken 'volgestort' met bagger uit de spuikom. Het baggerwerk gebeurt in op dracht van Waterschap Schelde- stromen en de gemeente Terneu- zen. De bewoners van Spuikom park kregen zaterdag een brief in de bus. De vijver in het park wordt uitgebaggerd, omdat de plas water te ondiep is voor de vissen. Het weinige water warmt snel op in de zomer, waardoor zuurstofge brek ontstaat. In de winter be vriest de vijver weer te snel en bo vendien zorgt de bagger voor 'groen, ondoorzichtig water'. Door het slib op het grasveld in het park te laten drogen en vervolgens te verwerken, sparen gemeente en waterschap kosten uit. Het ver spreiden van de bagger in de omge ving is ook milieuvriendelijker en verkeersveiliger, omdat er geen vrachtwagens met bagger af en aan door het dorp hoeven rijden, betogen gemeente en waterschap. De inwoners van het dorp begrij pen dat de vijver uitgebaggerd moet worden. Maar dat hun park dient als slibdepot wekt de woede van omwonenden. De Vereniging Bewonersbelangen Spuikompark stuurt een brief op poten naar de gemeente. De bewoners eisen dat het slib naar elders wordt afge voerd om niet met stankoverlast en ongedierte te worden opge scheept. Ze zijn woedend, omdat gemeente en waterschap hen niet eerder hebben geïnformeerd. Woordvoerster Joke Kruijk voegt er aan toe dat de belangenvereni ging opkomt voor heel Philippine. „Heel het dorp maakt gebruik van het park. Een stukje wandelen of de hond uitlaten. Er komen hele Vlaamse gezinnen picknicken en schoolkinderen gymmen er." Adjunct-directeur Herman Sarneel van basisschool De Werf was dan ook 'zeer onaangenaam verrast' toen hij zag dat zijn gymveld werd afgegraven. Ook de dorpsraad was niet op de hoogte. Een woordvoer ster van het waterschap 'betreurt' dat er iets is misgegaan met de communicatie. Ze kan niet direct aangeven hoe het komt dat de werkzaamheden direct na het ver sturen van de brief zijn begonnen, maar vermoedt dat de aannemer zijn planning heeft veranderd. Een kraan legt de grasmat aan de kant om het slib straks beter te laten 'uitlekken' in het Spuikompark. „Wandelpaden om het park heen blijven wel toegankelijk." foto Mark Neelemans Woensdag 16 maart 2011 Tip? zeeuws-vlaanderen®pzc.nl Een bloemtje met een bite en een doordrinkbaar biertje Stamboomonderzoek wint aan populariteit door Raymond de Frel terneuzen - Het restaurant van De 2 Heeren in Terneuzen mag weer open. Het cafégedeelte moet zijn deuren twee in plaats van drie maanden dichthouden. Dat heeft de voorzieningenrechter in Middelburg bepaald. Exploitant Peter Rijke -wiens dochter bedrijfs leidster is - vocht het besluit van burgemeester Jan Lonink aan om De 2 Heeren voor drie maanden te sluiten. Lonink nam dat besluit, omdat voor het café-restaurant op 13 februari een schietpartij plaats vond. De aanleiding voor dat inci dent zou in het café zijn ontstaan. De rechter stelt dat Lonink correct handelde, maar de sluitingsduur niet voldoende motiveerde. De sluiting is volgens Lonink vooral bedoeld om naar een oplossing voor de problemen te zoeken. Die zou ook eerder dan na drie maan den kunnen worden gevonden. De exploitant ondervindt van die termijn onevenredig veel nadeel, bijvoorbeeld omdat het loon voor het personeel moet worden door betaald. Een sluiting van het café van twee maanden (vanaf 18 fe bruari) is daarom volgens de rech ter voldoende. Het restaurantge deelte staat helemaal los van het café, omdat het een aparte ingang heeft en een ander publiek trekt. Volgens het politierapport fun geert het café als ontmoetings plaats voor groepen Antillianen, die onderling problemen hebben. De rechter achtte een verband tus sen de schietpartij en een vechtpar tij op 18 december 2010 bij het ca fé niet bewezen, maar nam wel in zijn besluit mee dat de recherche eerder al eens een vuurwapen in de woning van de bedrijfsleidster vond. Dat was eigendom van haar vriend. Rijke wil niet reageren op de uitspraak. Hij weet nog niet wanneer het restaurant weer open gaat. „De mensen merken het wel als de deuren weer open zijn." OP DE OPTIES VAN ONZE SHOWROOMMODELLEN Bekijk het actuele aanbod op opel.nl Vraag naar de voorwaarden. Wir leben Autos.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47