wel succes sport 131 Terneuzen leert ASWH een lesje Talent Gutkind (15) maakt indruk Sprookje van Goes duurt voort t L-i Drie topscorers in de beker 4 #-. - J i 'I i woensdag 16 maart 2011 Na zijn treffer tegen Roosendaal mag John Schot zich topscorer van Hoek in het bekertoernooi noemen. De middenvelder maakte gisteravond zijn vijfde goal in de districtsbeker. Hij moet die 'eer' wel delen met Josimar Pattinama en Stijn Mahieu, die tot nu toe eveneens vijf keer trefzeker waren. door Barry van der Hooft ROOSENDAAL - Van knikkende knieën heeft John Schot nooit last. Dus toen de scheidsrechter gistera vond in Roosendaal naar de stip wees, pakte de nummer 10 van Hoek de bal in zijn handen en leg de die rustig neer. Dat deed hij zaterdag tegen Rijns- burgse Boys ook, alleen bleef de topklasser toen door de misser van Schot op 1-1 steken. Tegen de zondag-tweedeklasser scoorde hij gisteravond wél, waardoor Hoek zich bij de laatste acht in het beker toernooi schaarde (o-i). In de kwartfinale wacht de hek kensluiter van de topklasse nu een derby in en tegen Terneuzen. Het is een mooi affiche, met een plaats bij de laatste vier als inzet. Hoek zal zich de komende maanden ech ter vooral op de competitie rich ten, want het doel is nog steeds handhaving in de topklasse. On dertussen wordt ook aan de selec tie voor komend seizoen gewerkt. Op korte termijn heeft technisch manager Jacky Lambert een ge sprek met onder andere Kyle Does burg, de snelle aanvaller van Goes. Hij zou zomaar eens de vervanger kunnen worden van Hoessein Bouzambou, die maandag zijn ver trek naar VC Vlissuigen aankondig de. Het duel met Roosendaal leek een prima gelegenheid om Bou zambou weer eens wat speelminu ten te gunnen, maar de aanvaller mocht alleen de laatste twintig mi nuten in actie komen. Drie dagen na het gelijkspel tegen Rijnsburgse Boys (1-1) had Gaby Demanet na melijk weinig veranderd. Giovanni Siereveld kreeg vanwege een op spelende hamstringblessure rust en werd in het hart van de verdedi ging vervangen door Dwayne Dil- dick. Door de schorsing van Ferry Alf- ons schoof rechtsbuiten Mille Men- des één linie naar achteren, met Jo simar Pattinama kort voor hem. De opdracht tegen het drie klassen lager acterende Roosendaal was simpel. De bal snel van voet tot voet laten gaan en in een hoog tempo proberen de Brabantse ploeg uit elkaar te spelen. Voor rust lukte dat nauwelijks. Roosen daal speelde compact, verdedigde scherp en gokte vooral op de coun ter. Gevaarlijk werd de thuisploeg alleen in de beginfase, toen het drie corners af wist te dwingen. Daarna lag het initiatief bij Hoek, dat wel vaak te slordig was en daar door lange tijd niet in het juiste rit me kon komen. Nick de long, op nieuw de diepste aanvaller, was net als Pattinama dicht bij de ope ningstreffer. Dat eerste doelpunt viel vervolgens wel, kort na rust. Scheidsrechter Kreté leek eerst te fluiten voor een handsbal van een Hoek-speler, wees ook richting de middenlijn, maar legde de bal ver volgens op de stip. John Schot, die zaterdag tegen Rijnsburgse Boys vanaf elf meter miste, belastte zich opnieuw met het karwei en schoot feilloos raak (o-i). Die ene treffer bleek voldoende voor een plek in de kwartfinale. Roosendaal-Hoek o-i (o-o). 48. John Schot 0-1 (strafschop). Scheidsrechter: F.M. Kreté (Hen- drik-Ido-Ambacht). Gele kaart: Bram van Campenhout, Robin Franken, Jan Konings (allen Roosendaal), Niels de Loof (Hoek). Aantal toeschouwers: 150. Hoek: Sven van Rijckeghem; Mi chael Koné, Dwayne Dildick, Jos van Nieuwstadt, Niels de Loof; Mil le Mendes, Kim van Brabander (90. Jurgen Landuyt), John Schot (82. Brecht Delbeke); Josimar Patti nama, Nick de long en Regilio Pi nas (69. Hoessein Bouzambou). door René van Stee terneuzen - „Een offday", was het eerste commentaar van Jordy van de Corput van ASWH gisteravond op het duel van zijn ploeg om de districtsbeker tegen Terneuzen. De Zeeuws-Vlaamse zondag-tweede klasser versloeg de zaterdag-hoofd klasser uit Hendrik-Ido-Ambacht met 4-0. Daardoor wacht Terneu zen in de kwartfinale een beker- dash met topklasser Hoek. Van de Corput, die geblesseerd moest toekijken, toonde zich even later realistischer en maakte Ter neuzen terecht complimenten voor het vertoonde spel. De bezoekers, zaterdag in de com petitie opponent van Kloetinge, startten furieus. Terneuzen moest even wennen aan het tempo van de Zuid-Hollanders, maar zat daar na uitstekend in de wedstrijd. „Ik heb genoten", zei Terneuzen-trai- ner Diederik Hiensch. „Iedereen deed wat hij moest doen. Het stond echt heel goed. ASWH kwam in feite niet aan op bouwen toe, terwijl we achterin nauwelijks iets weggaven. Na de rust hebben we heel goed de ruim te benut die er ontstond omdat ASHW moest komen", was in een notendop zijn analyse van de wed strijd. De bezoekers creëerden nau welijks fatsoenlijke mogelijkhe den. Alleen ASWH-middenvelder Jan-Willem Schep kwam tot een gevaarlijk schot, nadat hij de bal voor zijn voeten kreeg bij slordig balverlies van Terneuzen. De thuis ploeg stelde er aanzienlijk meer te genover. Tom Janssen stond in de 39e minuut aan de basis van de 1-0. Hij speelde zich aan de linker kant na een diepe bal van Robbin Dekker fraai vrij, legde de bal breed, waarna Remco van Leeu wen diagonaal in de linkerhoek raakschoot. Na de rust bleef het verwachte of fensief van ASWH uit. Terneuzen daarentegen sneed naar hartenlust door de vijandelijke defensie. In de 55e minuut leek Erik-Jan Naudts uit een steekpass van Do minique Verlinde op weg naar de 2-0, maar hij werd ten onrechte te ruggefloten. De 2-0 kwam er vijf minuten later wel. Wederom Jans sen lag aan de basis van die treffer. Dominique Verlinde kon van dichtbij eenvoudig afwerken. De 3-0 was een wonderschone vol ley vanaf rechts van de voet van - wederom - Van Leeuwen. Ook dit keer schoot hij raak uit een voor zet van Janssen. Daarmee waren de assists van Janssen nog niet op, want in de 79e minuut schilderde hij de bal op het hoofd van Verlin de, die fraai raak kopte. Van Leeuwen was blij met het her stel van zijn ploeg na de teleurstel lende 1-1 in de competitie tegen 't Zand. „Die tik hebben we geluk kig goed verwerkt. Het was zon dag niet eens slecht, maar we ver zuimden om te scoren. Vandaag lukt het dan weer wel. Tegen een goed voetballende ploeg trouwens. Dat ligt ons blijkbaar wel." Terneuzen-ASWH 4-0 (1-0). 39. Rem co van Leeuwen 1-0, 60. Dominique Verlinde 2-0, 71. Remco van Leeuwen 3-0, 79. Dominique Verlinde 4-0. Scheidrechter: M. Bleumink (Goes). Ge le kaart: Mitchell van Esveld (ASWH). Aantal toeschouwers: 100. zierikzee - In de 24e speelronde van de schaakcompetitie in Zierik zee werd de stand bovein op zijn kop gezet. Kedem Gutkind steeg naar de eerste plaats via een over winning op Bas van der Graaf, ter wijl Hans Aangeenbrug naar de tweede plaats klom dankzij een ze ge op Martin Krijger. Regerend kampioen Bas van der - Graaf is dit seizoen niet best in vorm. Zijn vierde nederlaag van deze competitie had hij te danken aan een 'weggevertje'. Op basis van zijn fenomenale openingsbe handeling had hij een licht voor deel opgebouwd, maar Van der Graaf liet zijn loper insluiten. Ke dem Gutkind had slim de val opge bouwd en ving het stuk met enke le onverwachte zetten. Daarna speelde de talentvolle Gutkind - vorige week vijftien geworden - de partij vlekkeloos uit. Hij is nu de trotse lijstaanvoerder. Hans Aangeenbrug ging voor zijn laatste kans op het kampioen schap en bouwde een klein voor deel in de opening uit tot een drei gende pionnenopmars op de da mevleugel, ondersteund door een machtige witte loper op G2. Hij veroverde een pion en offerde een toren tegen een loper, om zijn pionnen vrije doortocht te kun- nen verlenen. De stelling van Mar- tin Krijger was onhoudbaar en hij gaf in de late uurtjes zijn partij, en daarmee de koppositie op de rang lijst, gewonnen. Het eerste team van Zierikzee lijkt goed op dreef te komen. Nadat het achttal in de vorige ronde door pech maar net verloor van het Axelse Landau, werd nu de goede lijn doorgetrokken met een specta culaire 6-2-overwinning in en te gen Terneuzen. Ook hier deed Ke dem Gutkind van zich spreken. Op het vijfde bord boekte hij als eerste een overwinning na een mooi paardoffer dat de vijandelij ke koningsstelling open brak. Dat zijn tegenstander het offer niet aan durfde te nemen was eigenlijk jammer, maar ook deze variant bracht Gutkind de overwinning. Daarna volgden al snel zeges van Martin Krijger en Kees Bimmel, en een remise van John van Dal- scn. Hans Aangeenbrug bracht met zijn zege de overwinning voor het team in veiligheid. De marge werd door de eveneens win nende Bas van der Graaf nog ver der uitgebreid. Sjaak Spiegels nam genoegen met remise. Door dit fraaie resultaat steeg het team naar de achtste plaats in de Zeeuwse hoofdklasse. Het tweede team van Zierikzee, een zestal, ver loor kansloos met 6-0 van het be zoekende Denk en Zet uit Tholen. Zierikzee bleef door dit resultaat op de laatste plaats staan. ffia^a^8waaiiaiHB8SBgiwiwwE8a»3aBtBaiaesgaB3awaaBaeBBSiafcaMagii«'ii »nii i nu. n mwii'mm imiiiiibmi door Koen de Vries goes - Van schlemiel tot held. Zo zou het jongensboek kunnen he ten dat reservekeeper Daniël Koole van Goes gisteren schreef. De doelman blunderde in het be kerduel met Dongen opzichtig door al na vijf minuten over een terugspeelbal te maaien: o-i. Na dat het duel met 1-1 aan strafschop pen toe was, ranselde hij twee bal len uit zijn doel, waarmee hij Goes verrassend naar de laatste acht hielp. In de kwartfinale wacht zaterdag-derdeklasser VCK. Daardoor duurt het Goese sprook je nog even voort. De Bevelandse tweedeklasser verloor in de compe titie slechts één keer en is ook in het bekertoernooi moeilijk te ver slaan. Bekerhouder Dongen lukte het gisteravond in elk geval niet. De Brabantse hoofdklassers waren alleen in de slotfase van het in hoog tempo gespeelde duel beter. Verder was het twee klassen lager spelende Goes minstens gelijk waardig aan Dongen. En dat ter wijl Goes zijn complete aanval moest missen en ook doelman Sven Wolkenhouwer niet kon spe len omdat hij moest werken. Maar dat bleek uiteindelijk dus geen ver zwakking. „Na rust hebben we te weinig afge dwongen", vond Goes-trainer Gé- rard de Nooijer. „Maar verder heb ben we een goede wedstrijd ge speeld. Vooral verdedigend waren we heel goed." De trainer wilde geen namen van uitblinkers noemen maar duidelijk was dat Gert-Jan van Leiden, die in het hart van de verdediging speelde, bijzonder goed op dreef was. Hij haalde alles weg wat weg te ha len viel en bovendien zorgde hij voor een goede opbouw. Verder viel voor rust ook rechteraanvaller Ray Kroon op. De van JVOZ over gekomen speler maakte in de 32e minuut prachtig gelijk. Hij zette drie tegenstanders in de wind en schoot vanaf de rand van het strafschopgebied fraai raak: 1-1. De tweede helft was minder aan trekkelijk. Goes was alleen nog ge vaarlijk met een kopbal van verde diger Lionel Fitsch, terwijl keeper Koole een paar keer gestrekt naar de hoek moest. Zijn beste momenten had hij in de strafschoppenserie, die Goes op zijn tandvlees haalde. Koole ran selde twee strafschoppen uit zijn doel; eerst die van Dongen-sterspe- ler Fatih Kamaci en even later die van Koen Bakker. Voor Goes scho ten Lunven Vermeer, Gert-Jan van Leiden, Wouter de Craene en Trung Tran onberispelijk raak. De vijfde strafschop hoefde niet meer genomen te worden. „Een enorm schlemielig begin van onze keeper", vond Gérard de Nooijer. Maar hij herpakt zich fan tastisch. Heel knap dat hij het zo oppakt." Daar waren alle Goesena- ren het wel over eens. Koole werd y V v r fp §m, EV. L# V Rodi Urani (rechts) in een duel om de bal met een speler van Dongen. foto Johan van der Heijden na zijn laatste redding bedolven onder ploeggenoten. Coes-Dongen 1-1 (1-1). Goes wint na strafschoppen. 5. Wouter de Craene 0-1 (eigen doelpunt), 32. Ray Kroon 1-1. Strafschoppen: Thomas Medrtens 0-1, Lunven Vermeer 1-1, Fatih Kamaci mist, Gert-Jan van Leiden 2-1, Mathieu Kops 2-2, Wouter de Craene 3-2, Koen Bakker mist, Trung Tran 4-2. Scheids rechter: M. Jobse (Middelburg). Gele kaart: Lionel Fitsch, Wouter de Craene (beiden Goes), Remon Koenen (Don gen). Aantal toeschouwers: 200.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45