zeeland 125 Razend benieuwd naar eerste uitzending 'Verlaten' auto in Rilland zorgt voor vraagtekens en irritatie pzc.nl/webwinkel De mooiste sprookjes van Grimm woensdag 16 maart 2011 FLASHBACK Goes' tweetal schittert in nieuwe reality-spelshow van BNN Raimond van Soest en Jessica van Zee uit Goes zijn gek op reali- ty-spelshows. Peking Express vonden ze ge weldig en ook Wie is de mol wordt zelden overgeslagen. Als donderdag de finale van dat laatste programma is uitgezonden, neemt BNN het stokje over met het nieu we spel Flashback. En wie zitten daarin? luist, Raimond en Jessica. „Ik heb er altijd al van gedroomd om aan zo'n programma mee te doen", vertelt Raimond. „Toen ik in de Coen en Sander-show hoor de dat BNN duo's zocht voor een reality-spelshow heb ik ons met een ingeschreven. Kort daarna wer den we al uitgenodigd voor een castingdag. Toen had ik het Jessica nog niet eens verteld. Gelukkig vond ze het hartstikke leuk." Na een paar castingdagen, waarop het stel zichzelf moest verkopen en onder meer werd getest hoe stressbestendig de kandidaten wa ren, kregen Raimond en Jessica te horen dat ze bij de vijf gelukkig koppels zaten. Het grote avontuur kon beginnen. Waar ze aan begonnen, wisten ze feitelijk niet. Toen de Goesenaren zich meldden op Schiphol, wisten ze alleen dat ze naar Zuid-Afrika zouden gaan. In wat voor spel ze zouden belanden, was nog vol strekt onduidelijk. „Het was heel spannend", zegt Jessica, die als Wie is de mol?-fan weet dat derge lijke programma's vol verrassingen zitten. „Zodra we op Schiphol wa ren dacht ik: is het programma nu al begonnen? Gaat er misschien nu al een kandidaat afvallen?" Eenmaal in Afrika werd de opzet van het spel duidelijk. De vijf duo's moesten dagelijks drie op drachten uitvoeren om aan het eind van de dag tien vragen te be antwoorden. Het ging om een ge heugentest met als onderwerp het voorbije etmaal. Over alles wat de kandidaten die dag gezien of ge hoord hadden, konden vragen ko men. De kandidaat met de minste goede antwoorden moest het spel verlaten. Op die manier werden er dus ook duo's gescheiden. Natuurlijk hadden de opdrachten ook een doel. Wie goed speelde, verdiende een pluspunt, waarmee tijdens de test een fout antwoord werd weggestreept. Wie het slecht deed, kreeg een minpunt, waar mee juist een goed antwoord kwam te vervallen. Kortom: wie slecht speelde en minpunten had, moest de geheugentest wel heel goed maken om nog door te mo gen. Het zoeken van de balans tussen het goed uitvoeren van de op drachten en het onthouden van al les wat ze hoorden en zagen, was volgens Raimond en Jessica niet gemakkelijk. Ze kozen uiteindelijk voor een tactiek waarbij één van hen zich vooral op het spel richtte en de ander veel details probeerde te onthouden. Afhankelijk van de aard van het spel bepaalden ze wie wat deed. Vooral het geheugen aspect zorgde voor vertwijfeling. „Je vraagt jezelf constant af wat je wel en niet moet onthouden", stelt Raimond. Op een bepaald moment liep er een man met een winkelwagentje voorbij. 'May I pass you with my limousine?', vroeg hij. Dan vraag je je meteen af of het een toevallige voorbijgan ger is of dat hij bij het programma hoort en je dus alles van hem moet onthouden. Het was om gek van te worden!" Natuurlijk mag het duo niet zeggen hoe ver ze zijn gekomen in het programma en of één van hen de goudstaaf ter waarde van 15.000 euro heeft ge wonnen. Wel stellen ze dat het voor hen beiden een geweldig avontuur is geweest, waarbij ze hun eigen grenzen hebben over schreden. Het stel is razend be nieuwd naar de eerste uitzending. De eerste aflevering van Flashback is donderdag 24 maart (20.30 uur, Neder land 1) De Goesenaren Jessica van Zee en Raimond van Soest tijdens het maken van de geheugentest. Over elk detail dat ze die dag zagen of hoorden, konden vragen worden gesteld. s—rmrm—BgggBZ door Luc Oggel RILLAND - Tot Sint Juttemis. Zo lang zou een auto zonder kente kenplaten wel eens aan de Hoofd weg in Rilland kunnen blijven staan, vreesde supermarkteigenaar Carlo de Neve. Maar zo veel ge duld hoeft hij waarschijnlijk niet te hebben, denkt de politie. De witte Ford Mondeo is afgelo pen zaterdagnacht half in een par keervak, half op de stoep voor de Spar-supermarkt neergezet. De Ne ve heeft er inmiddels flink de ba len van. Hij heeft de politie ge beld, maar die verwezen hem naar de gemeente. Ook de Reimerswaal- se bijzondere opsporingsambte naar (boa) zei echter niets te kun nen uitrichten. Reimerswaal kent geen wegsleepregeling. De Neve: „Ik mag hem wel. op mijn eigen kosten weghalen, dus het is feite lijk mijn probleem." Van de boa hoorde de supermarkteigenaar dat op meer plekken in de gemeente 'spookauto's staan. „In Bath staat al negen maanden een auto zon der kentekenplaten. De Reimerswaalse wethouder Kees Knuit (PvdA) bevestigt dat. „Die auto in Bath is van een Pool die psychische problemen kreeg. We hebben inmiddels zijn familie getraceerd, die komt de auto over drie weken halen." Een politiewoordvoerster meldde gisteren dat ook de eigenaar van de auto in Rilland inmiddels be kend is en dat er 'niks crimineels' aan de hand is. categorie DVD's en games 3 dvd-box Herbeleefde magische sfeer van deze unieke sprookjes! In deze 3 dvd-box vindt u Sneeuwwitje, Vrouw Holle en Tafeltje dekje. leder sprookje is een uitbeelding van de strijd tussen goed en kwaad. Deze sprookjes zijn vele malen bewerkt en naverteld, maar aan het begin van die traditie staan de onvergetelijke Gebroeders Grimm. Speelduurca.3uur. Adviesprijs 29,95 Lczersprijs 14,95* exclusief 2,95 verzendkosten. #WEBWINKEL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41